Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Е па сега,ауди е што очекуваш, фиќо ли е со хромиран браник :D Инаку во Бугарија за Ауди А3 нема шанси 900 евра да најдеш освен ако е ршум превртено од сообраќајка и пак браникот е побетер од сочуван од отпад .


Sent from my iPad 3 using Tapatalk - now Free
Ми треба оноа малото што е над шофершајбната :D
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Ми треба оноа малото што е над шофершајбната :D
Аха на тоа ли мислиш задниот спојлер што е сместена над задниот прозор ја пак мислев за браникот збориш ?! Е па за Ауди А3 го нема на фабрички ,а камо ли за Custom Car тешко се наоѓа пробај преку ебај ?


Sent from my iPad 3 using Tapatalk - now Free
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Е па сега,ауди е што очекуваш, фиќо ли е со хромиран браник :D Инаку во Бугарија за Ауди А3 нема шанси 900 евра да најдеш освен ако е ршум превртено од сообраќајка и пак браникот е побетер од сочуван од отпад .


Sent from my iPad 3 using Tapatalk - now Free

Па да ги дадеш во отпад хромираниот браник на фиќото дупло е поскап,од обичната пластика на аудaта.Он мисли на ова.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Може.Процедурата е следна.Одиш во градот каде што сакаш да ја купиш колата,се договараш со газдата каде да се најдете,и правиш детален визуелен преглед на колата,ако ти се бендисува ја купуваш.Сите документи да ти бидат на лагер,лична карта,возачка парите итн....

Фала ти многу другар за ова.Од Скопје сум, гледам една Фабиа од Битола се думам да одам да ја видам. Имам иста Фабиа само комби 1.9 СДи па малку да сменам, оваа да ја дадам и друга да земам. :)
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Многу да не е 3200 евра за Фабија,бензин плус?Мада на сликите изгледа бомбона.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Фала ти многу другар за ова.Од Скопје сум, гледам една Фабиа од Битола се думам да одам да ја видам. Имам иста Фабиа само комби 1.9 СДи па малку да сменам, оваа да ја дадам и друга да земам. :)
Мој совет подобро чувај ја твојата или купи си некоја друга кола подобро
вака твојата сигурно е поново годиште + ДИЗЕЛ ти е ... другава е бензин и со сто коња ќе те утепа 10 градска минимум + од кај знаеш каква е, бандажи и браници/спојлери се ставаат
и друга работа скапо ја нуди бензинец фабиа од 2001 за тие пари не вреди во никој случај
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Фала ти многу другар за ова.Од Скопје сум, гледам една Фабиа од Битола се думам да одам да ја видам. Имам иста Фабиа само комби 1.9 СДи па малку да сменам, оваа да ја дадам и друга да земам. :)

Колку ја нудиш?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Фала ти многу другар за ова.Од Скопје сум, гледам една Фабиа од Битола се думам да одам да ја видам. Имам иста Фабиа само комби 1.9 СДи па малку да сменам, оваа да ја дадам и друга да земам. :)
Си се залетал по браниците од фабиа спортот сигурно :)
патем види го ова полце изгледа здраво и најверојатно е со толкацка километража ... можеш да го провериш + плин да му ставиш ќе се изнавозиш
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1003283-VW-POLO--03-1-4-BENZ-FUL-OPREMA-NAJEVTIN
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
1
Zdravo!
Imam edno prasajne
Imam golf IV 1998 TDI 66kw
Mi go puknaja prednoto vetrobransko staklo
Prasav vo NOVUS mi rekoja deka nemojt da se naprajt zatoa sto poveke od 11cm e puknatinata
E sea dali nekoj mojt da mi kazit kolku se cenite za novo i za polovno predno vetrobransko staklo ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Zdravo!
Imam edno prasajne
Imam golf IV 1998 TDI 66kw
Mi go puknaja prednoto vetrobransko staklo
Prasav vo NOVUS mi rekoja deka nemojt da se naprajt zatoa sto poveke od 11cm e puknatinata
E sea dali nekoj mojt da mi kazit kolku se cenite za novo i za polovno predno vetrobransko staklo ?
Батали го Novus скапо продаваат со напумпана цена, туку оди кај Edel-Prom што се наоѓа скопје-север таму сите луѓе и си купуваат оти се ефтини и прифатлива цена и се движат од 70 евра до 200 евра зависи за кој модел автомобили инаку еве линк .
http://www.edel-prom.com/
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
1
Батали го Novus скапо продаваат со напумпана цена, туку оди кај Edel-Prom што се наоѓа скопје-север таму сите луѓе и си купуваат оти се ефтини и прифатлива цена и се движат од 70 евра до 200 евра зависи за кој модел автомобили инаку еве линк .
http://www.edel-prom.com/
Znacit se rabotit za VW GOLF IV 1998 tdi 66kw
Vo novus mi rekoja deka e okolu 100-120 evra novo vetrobransko staklo
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
1
Fala mnogu za informacijata, a linkot ne go otvara neznam so e rabotata ako mozes da mi dades kontakt telefon posto sum od Struga
Fala odnapred
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Fala mnogu za informacijata, a linkot ne go otvara neznam so e rabotata ako mozes da mi dades kontakt telefon posto sum od Struga
Fala odnapred
Едел-Пром Дооел

Бул. Босна и Херцеговина б.б, 1000 СкопјеМакедонија
Тел: (+389) 2 2622-888
Фах: (+389) 2 2622-330E-пошта: contact@edel-prom.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom