Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
„Упаљач-плеерот“ дава солиден звук; проблем е што од време на време може да се слушне гласен шум (во форма на кратко и многу гласно „ТУП“ - ако ме служи ономатопејата) што знае да нервира. Можеби е до квалитетот на мојот плеер; дали некој друг има слично искуство? Веројатно комплет радио/УСБ, колку и да е ефтин, не прави такви проблеми. Исто така, нема да мора да ја менуваш фреквенцијата кога некоја радио-станица ќе ти се умеша во фреквенцијата на плеерот.
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
43
Поени од реакции
9
за пеглица? тешко... знам дека се пасираше маска од нешто друго.. ама од што, да ме убиеш не ми текнува...
Ne samo pegla,mislev da ne ima nekoj sto pravi jas samo da mu dadev dimenzii i kejfot kakva sakam da mi bide...vo sekoj slucaj fala ti,ako ti tekne sto maska pasira ps mi.
 
Член од
4 мај 2010
Мислења
18
Поени од реакции
2
ako mozete da me posocite na avtolimarski servis kaj so mozam da popravam nabieno krilo znavi bojata ne mu e ostetena tuku kriloto e nabieno POMOS i koja cena bi me cinelo toa
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 17:48 ---
ako mozete da me posocite na avtolimarski servis kaj so mozam da popravam nabieno krilo znavi bojata ne mu e ostetena tuku kriloto e nabieno POMOS i koja cena bi me cinelo toa
ako mozete da me posocite na avtolimarski servis kaj so mozam da popravam nabieno krilo znavi bojata ne mu e ostetena tuku kriloto e nabieno POMOS i koja cena bi me cinelo toa
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 17:48 ---
ako mozete da me posocite na avtolimarski servis kaj so mozam da popravam nabieno krilo znavi bojata ne mu e ostetena tuku kriloto e nabieno POMOS i koja cena bi me cinelo toa
Зависи колку е набиено, ако сакаш ќе ти оставам број јави се ,работам лимарија,фарбарија .Ќе се договориме.Поздрав.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
шо напрај бе дете
почекај малце бе, ти ко мене нестрплив :)
--- надополнето: 5 февруари 2012 во 20:36 ---
Вака сеа...бев вчера со татко ми (мора и он да иде,сепак он плаќа)и искрено да ви кажам,колата е бомбона.....моделот што го гледав беше преубав..бело со внатре нешто како кремасто...али нема врска,ми дадоа каталог да си изберам боја,има 10 вида на бои,и искрено се двоумам околу тоа...како второ,даваат на кредит да се земе без учество,преку алфа банка.....и после првата година смееш да уплаќаш унапред,без пенали да плаќаш после.... е сега,има некои заебанции,каде сам ја осигураш,сам ја регистрираш,али тоа е 2-3 дена работа,а може и побргу... колата у внатре е бомбона,од надвор уште повеќе...влегов и на возачко,сувозачко,позади и стварно има место(за покрупни малце како мене;))Сега ме интересира ваше мислење...дали да ја земам колата со бандажи како што има на сликите на 2 страна(од надвор сиви,од внатре црни).Со бандажи е 11.500 евра...дали вие би ја земале со бандажи(таму ми спомнаа дека би симнале и 200-300 евра ако ја земам со се бандажи)
и да,ме интересира,што боја вие мислите дека би била најдобра
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Луѓе ај ако знае некој нека ми одговори на прашањето.Мислам дека ја погодив темата.Пред 1-2 месеца ја продадов колата за делови.Табличките и собраќајната се нормално во мене.Она што ме интересира е дали треба да одам во Мвр(разбрав во телевизија) да ги вратам,предадам таблиците или собраќајната и дали доколку тоа го направам треба да платам некој денар?
поздрав
Некој ќе ми одговори?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Земи ја со челични и на нив ќе си чуваш зимски гуми, а афтермаркет ќе си купиш алу фелни со летна гума. Ќе си ги менуваш.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Мене ми е некако многу пари 11 бона новото Рио, во таа класа ја имаш новата Фиеста за 9000.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Мене ми е некако многу пари 11 бона новото Рио, во таа класа ја имаш новата Фиеста за 9000.
види ја фиестата брат,нема многу многу оперма у внатре,некако слабо опремена е ....
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
види ја фиестата брат,нема многу многу оперма у внатре,некако слабо опремена е ....
Да знам нема клима и патен компјутер за разлика од Киата, ама тоа се докупува за 1000 евра.
Ако веќе одиш на Киа оти не одиш на Сид кој сега има некоја промоција за 11.000.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Да знам нема клима и патен компјутер за разлика од Киата, ама тоа се докупува за 1000 евра.
Ако веќе одиш на Киа оти не одиш на Сид кој сега има некоја промоција за 11.000.
Сидот има поголема задница,а за мене тоа некако е многу,барем за сега...иначе сидот со средна опрема е негде 12 500 евра
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Убава е и онаа боја како јас што ја имам титаниум сива, ја имаш на слика на првата страна.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
почекај малце бе, ти ко мене нестрплив :)
--- надополнето: 5 февруари 2012 во 20:36 ---
Вака сеа...бев вчера со татко ми (мора и он да иде,сепак он плаќа)и искрено да ви кажам,колата е бомбона.....моделот што го гледав беше преубав..бело со внатре нешто како кремасто...али нема врска,ми дадоа каталог да си изберам боја,има 10 вида на бои,и искрено се двоумам околу тоа...како второ,даваат на кредит да се земе без учество,преку алфа банка.....и после првата година смееш да уплаќаш унапред,без пенали да плаќаш после.... е сега,има некои заебанции,каде сам ја осигураш,сам ја регистрираш,али тоа е 2-3 дена работа,а може и побргу... колата у внатре е бомбона,од надвор уште повеќе...влегов и на возачко,сувозачко,позади и стварно има место(за покрупни малце како мене;))Сега ме интересира ваше мислење...дали да ја земам колата со бандажи како што има на сликите на 2 страна(од надвор сиви,од внатре црни).Со бандажи е 11.500 евра...дали вие би ја земале со бандажи(таму ми спомнаа дека би симнале и 200-300 евра ако ја земам со се бандажи)
и да,ме интересира,што боја вие мислите дека би била најдобра
А колку пари е без бандажи ? И која димензија на бандаж вози Риово? Ако разликата у цена е 200/300 евра зимај со се бандажи. И така на кредит ќе ја зимаш па нема ни да ги осетиш тие плус 300 евра.
А ако се решиш да купуваш афтермаркет бандажи, зимај само добра марка, не зимај реплики или слични турски срања.
 
Член од
29 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
0
Имал ли некој искуство со гумите Нексис,Нокис,така некако се викаат(не се Нокиан) или како и да е,фински биле..Ми ги шиткаат за 2500 денари,гланц нова,ама ќе пушти уште некоја стотка..Ај ако ги возел некој нека ми пише..Ја искрено првпат слушам за такви гуми..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom