Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
da da zatoa se slagam
ladata e najeftina za odrzavka,duri i ako ima plin moze da bide poisplatlivo za vozenje :)
no onaka mi tekna koj dzip ima prednost od ovie na planinski teren so sneg.Spored nekoi lugje ladata bi imala prednost poradi toa sto ima potanka guma :)
Друже плин на лада е СЕРИСКА ОПРЕМА :pos:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
neznam dali e za tuku prasanjevo no onaka cisto informativno me intersira dali e nekoj zapoznat...

koj e podobar dzip za planinski teren so sneg,znaci koj moze podobro da ispadne bez pogolem problem :)
da receme megju lada niva,uaz(stara ruska masina:) ), grand cheeroki,toyota landkruzer i land rover :)
За на планина во однос цена/перформанси дефинитвно најдобар ти е лада нива мала маса (во однос на другите)+танки гуми+заклучувачки диференцијал (така би дошло на македонски?)=одличен теренец за мали пари.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
За на планина во однос цена/перформанси дефинитвно најдобар ти е лада нива мала маса (во однос на другите)+танки гуми+заклучувачки диференцијал (така би дошло на македонски?)=одличен теренец за мали пари.
ako mislime na istoto prasanje nekoi go vikat blokaza :) znaci vo zavisnost na mestoto vo koe sto si zaglaven ednata guma vrte drugata ne,taka bi doslo mislam :)
a drugite dzipovi go nemaat ova ?
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
ako mislime na istoto prasanje nekoi go vikat blokaza :) znaci vo zavisnost na mestoto vo koe sto si zaglaven ednata guma vrte drugata ne,taka bi doslo mislam :)
a drugite dzipovi go nemaat ova ?
Не обратно би дошло.
На тркачките коли тоа го викаме шпер, незнам кај џиповите дали се вика исто
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
ako mislime na istoto prasanje nekoi go vikat blokaza :) znaci vo zavisnost na mestoto vo koe sto si zaglaven ednata guma vrte drugata ne,taka bi doslo mislam :)
a drugite dzipovi go nemaat ova ?
На англиски е locking differential,а на македонски незнам само претпоставував погоре.
 
Член од
21 мај 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сакам да прашам дали некој има искуство или знае како се вклучува вебасто парно на ровер 75 CDT. Благодарам однапред
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Ми спомнаа за некои мп3 плеери што се пуштале кај упаљачот, па ме интересираат две работи:
1. Квалитет - перформанси
2. Како се поврзува
*не сум фрик за музика, сакам стандард звук, зашто не ми се даваат многу пари за цд-плеер
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Ми спомнаа за некои мп3 плеери што се пуштале кај упаљачот, па ме интересираат две работи:
1. Квалитет - перформанси
2. Како се поврзува
*не сум фрик за музика, сакам стандард звук, зашто не ми се даваат многу пари за цд-плеер
Се става на местото на упаљачот и си има фреквенција си пишува на него и ја бараш на радиото таа фреквенција и од усб/меморска на тоа плеерот си пушташ песните.Не е нешто квалитет ама па и не е нешто толку лошо за 300-400 денари.Имаше убава понуда во Нептун(не сум сигурен) радио Нео со ЦД/УСБ/МЕМОРИСКА за 1500 денари,не е скапо ако сакаш види прошетај и тоа е добра инвестиција за поубав звук.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Се става на местото на упаљачот и си има фреквенција си пишува на него и ја бараш на радиото таа фреквенција и од усб/меморска на тоа плеерот си пушташ песните.Не е нешто квалитет ама па и не е нешто толку лошо за 300-400 денари.Имаше убава понуда во Нептун(не сум сигурен) радио Нео со ЦД/УСБ/МЕМОРИСКА за 1500 денари,не е скапо ако сакаш види прошетај и тоа е добра инвестиција за поубав звук.
Баш ќе проверам, зашто не ми се даваат многу пари, а 1500 е солидно. Само не сум баш запознаен со квалитетот на Нео?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Се става на местото на упаљачот и си има фреквенција си пишува на него и ја бараш на радиото таа фреквенција и од усб/меморска на тоа плеерот си пушташ песните.Не е нешто квалитет ама па и не е нешто толку лошо за 300-400 денари.Имаше убава понуда во Нептун(не сум сигурен) радио Нео со ЦД/УСБ/МЕМОРИСКА за 1500 денари,не е скапо ако сакаш види прошетај и тоа е добра инвестиција за поубав звук.
нема цд неото
--- надополнето: 4 февруари 2012 во 19:42 ---
Баш ќе проверам, зашто не ми се даваат многу пари, а 1500 е солидно. Само не сум баш запознаен со квалитетот на Нео?
Квалитетот на неото исто како квалитетот на фм трансмитерот јбг ... мада што има врска 1 година гаранција даваат техномаркет, го има во црвена и сина боја, имаш усб (што ти е и најбитно), слот за сд картичка и аукс за да поврзеш телефон или мп3 плеерче преку аудио кабел 3.5мм

http://technomarket.com.mk/products/09100119/neo-cmr-1500

 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Epa brat za 1500 denara sto ocekuvaat neznam

saglam cd so usb ima za okolu 5000-6000 zborime za marka i kvalitet, i toa e osnoven model ima i na dalje
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Па штознам да го фурам 1 година на УСБ ке е премија за 1500 денари а се мислам дека ке тера и повеќе...сакав да земам ама ми излегоа многу трошoци деновиве :)
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
43
Поени од реакции
9
Не се разбирам многу во автомобили,затоа некој знае ли да ми каже каде можам да си порачам внатрешна маска (пластика) по моја желба за пегла и дали е тоа можно?
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Не се разбирам многу во автомобили,затоа некој знае ли да ми каже каде можам да си порачам внатрешна маска (пластика) по моја желба за пегла и дали е тоа можно?
за пеглица? тешко... знам дека се пасираше маска од нешто друго.. ама од што, да ме убиеш не ми текнува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom