Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Кригла1988

Екипа 4600
Член од
5 јуни 2015
Мислења
53
Поени од реакции
79
Луѓе да прашам каде во Македонија може да се најде квалитетен приврзок за клуч, поточно за Хонда? Фала ви.
 
Член од
7 јули 2019
Мислења
40
Поени од реакции
4
Кај ја носеше?
Еуроконтрол во Кочани
Автоматски споено мислење:

Сакам и др да прашам кој сет на ребрест каиш ќе ми го препорачате за Сеат Ибица 1.9 сди 50 кв 2001г и како идат цените
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Член од
1 октомври 2017
Мислења
18
Поени од реакции
3
Имам опел астра х на која претходниот сопственик и го има сменето фабричкиото радио и ставено друго радио кое не ми се допаѓа како изгледа затоа што не се софпаѓа со ентериерот воопшто, и ги нема опциите за борд компјутерот. Сакам да купам радио кои се исти како фабричките а такви ги има во 3-4 вида: CD 40/CD 30/ CD 70/DVD 90 Navi. Прашањето ми е дали овие сите видови можам да ги приклучам и дали ке ги има истите функции како фабричкото радио или пак кој вид на радио го имало претходно само тоа може да се приклучи?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.340
Имам опел астра х на која претходниот сопственик и го има сменето фабричкиото радио и ставено друго радио кое не ми се допаѓа како изгледа затоа што не се софпаѓа со ентериерот воопшто, и ги нема опциите за борд компјутерот. Сакам да купам радио кои се исти како фабричките а такви ги има во 3-4 вида: CD 40/CD 30/ CD 70/DVD 90 Navi. Прашањето ми е дали овие сите видови можам да ги приклучам и дали ке ги има истите функции како фабричкото радио или пак кој вид на радио го имало претходно само тоа може да се приклучи?
моето е 30, обично радио, има контроли за бордот. Најчкарт пластика е тоа, тие у опел цела кола ја направиле ко што треба тука морале да заебат...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам опел астра х на која претходниот сопственик и го има сменето фабричкиото радио и ставено друго радио кое не ми се допаѓа како изгледа затоа што не се софпаѓа со ентериерот воопшто, и ги нема опциите за борд компјутерот. Сакам да купам радио кои се исти како фабричките а такви ги има во 3-4 вида: CD 40/CD 30/ CD 70/DVD 90 Navi. Прашањето ми е дали овие сите видови можам да ги приклучам и дали ке ги има истите функции како фабричкото радио или пак кој вид на радио го имало претходно само тоа може да се приклучи?
Прати слика тука како изгледа
Ако ти се даваат пари стај мултимедија ... околу 350 евра во дог секјурити
Можеш тие горенаведените да ги ставиш освен нави зошто екранот е горе фабрички
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Предложете нешто половно за 10.000-13.000 евра?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Предложете нешто половно за 10.000-13.000 евра?
За каква кола сакаш дизел или бензинец , каравани, лимузини или комбилимузини( нешто како голфови) ??


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
За каква кола сакаш дизел или бензинец , каравани, лимузини или комбилимузини( нешто како голфови) ??


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Па каравани и комбилимузини не сакам.
Предност би дал на дизел, но не значи дека строго сакам дизел ако е добра колата би можел и бензинец да земам.
Би било добро да предложите неколку избори. :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Па каравани и комбилимузини не сакам.
Предност би дал на дизел, но не значи дека строго сакам дизел ако е добра колата би можел и бензинец да земам.
Би било добро да предложите неколку избори. :)
За тие пари имаш убави избори и плус ќе ти остане малку пари за почетни сервисирање како ребрасти каиши ,водна пумпа итн . Ако почесто возиш дизел ќе земеш ,а за бензинци тоа зависи колку често возиш и колку можеш да дозволиш почесто точење бензин



http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3320631 Ова последново може да се најде со тотално фул опрема

Има да се најде убави коли , германски ,јапонски и француски коли и италијански коли




И запомнете за толку пари гледај што е вредно таква кола да купиш бидејќи германските коли помалку губат вредност одколку француските и италијанските коли значи плаќаш околу 10,000 евра и за две/три години губиш вредност околу 1500/2000 евра за разлика од француските и италијанските коли ,а јапонските не го рачунам бидејќи не е европско потекло


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Има некој сопственик на Astra J серија да сподели искуства ?
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
47
Поени од реакции
3
Некој да не знае до што може да биде проблем на citroen xsara команди на волан не работи а сијаличките светат сум пробал со други радиа не се ни пуштаат сијаличките, иначе ова сега не е фабричко
 
Член од
12 мај 2015
Мислења
87
Поени од реакции
95
Помош од страна на електричен проблем?
Ја оставив колата на паркинг се уредно и прописно, прозорци затворени до горе нормално. Се враќам во кола, ја палам и што да видам.
- електрика на прозорци не работи (ни горе ни долу)
- светла немам (свети само позиција)
- жмигавците не работат(трокутот работи)
-брисачи не работат, ниту за прскање
-долги светла има, ако цело време ја држам ракета
- штоп светло има.
Ги проверив осигурувачи, нема пробиено во ред се. WTF???
Искуства ве молам
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Помош од страна на електричен проблем?
Ја оставив колата на паркинг се уредно и прописно, прозорци затворени до горе нормално. Се враќам во кола, ја палам и што да видам.
- електрика на прозорци не работи (ни горе ни долу)
- светла немам (свети само позиција)
- жмигавците не работат(трокутот работи)
-брисачи не работат, ниту за прскање
-долги светла има, ако цело време ја држам ракета
- штоп светло има.
Ги проверив осигурувачи, нема пробиено во ред се. WTF???
Искуства ве молам
Извади ги клемите, по некое време стај ги пак и пробај
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Некој да не знае до што може да биде проблем на citroen xsara команди на волан не работи а сијаличките светат сум пробал со други радиа не се ни пуштаат сијаличките, иначе ова сега не е фабричко
Za nekoi koli kako mojata Alfa....ako staviš drugo radio mora da povrziš adapter.....inaku nema da.raboti.
Ova e za mojata kola....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom