Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.548
Поени од реакции
7.936
ами ваму се 1500-1800 денари...како тоа се поскапи?
500-800 денари варијација во цена не значи разлика во квалитет, посебно кога купуваш нешто ситно од другата страна на светот.
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дали знае некој каков е квалитетот на ЦД радијата на Алиекспрес што се околу 25-30 долари?

Изгледа стариот добар Грундиг што го имав `цркна` па незнам што да земам во овие граници. На евтина кола (АХ) да ставам поскапо радио...не ми се бендисува
Подобро купи си марка на старо отколку нова играчка
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.071
Поени од реакции
14.980
Има на пазар3 и реклама 5 ама вероватно се крадени, па не би сакал да.....
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
Kolku cini da se izvadi/napravi nova tablica ? mi ispadnala pri voznja...( se raboti za novite tablici so 4 brojki) Fala mnogu.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Top up engine coolant level

Ова ми се појавуват на бордон ама само на голем успон кога сум со колава и кога не е добро загреана, стално на истото место значит само шо ја палам и тргвам од дома имат успон и ова ми се појавуват и свирит колата со знакот СТОП, да го игнорирам пошо имам доволно антифриз во кола? Макар да ми е чудно малце не би требало да јавува проблем.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
luge malce pomos.. zaglaviv..
kupiv kola kd drug.. grad ne reg. .. ja donesov do sk gibisprativ tablicite da gibidjavat sredija sve toa.. sea kolata e odjavena soobrakajna i bez tablici.. prasanjeto e kako da ja odnesam da ja registriram bez tablici ili kako ?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Ne e rabotata za ukradena nesakam da se zanimavam so tie raboti i da lazam.. prasav samo kade moze i kolku cini da se napravi nova tablica..:)
Мислам дека мора да менуваш таблици и сообраќајна. Не можеш да направиш една таблица(легално). Ако направиш една таблица, ќе имаш проблем доколку излегуваш од МК. За старите таблици сум 100% сигурен дека мора две нови да вадиш, мислам дека и за новиве е вака.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Мислам дека мора да менуваш таблици и сообраќајна. Не можеш да направиш една таблица(легално). Ако направиш една таблица, ќе имаш проблем доколку излегуваш од МК. За старите таблици сум 100% сигурен дека мора две нови да вадиш, мислам дека и за новиве е вака.
Nema novi tablici tuku se menuvaat tablicite sose soobrakjajnata. Barem na drugarot toa mu go kazaa :( Srekja negova sto si ja najde :)

ROMA ROMA ROMA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom