Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Каде можат да се најдат налепници. ,, baby on board '' ?

Sent from my 6036Y using Tapatalk
Vo apteka da prasas?[DOUBLEPOST=1447858153][/DOUBLEPOST]
Anyone?
Овие од PSS креваат раменици, не било до нив. Знае ли некој каде да се обратам оти преку глава ми е веќе. Десет дена чекаме за регистрација. Што е многу, многу е.
Ako imas vrski brzo ke zavrsis rabota,za 3-4 dena maksimum, ako nemas vrski ke si pocekas troa poveke.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Anyone?
Овие од PSS креваат раменици, не било до нив. Знае ли некој каде да се обратам оти преку глава ми е веќе. Десет дена чекаме за регистрација. Што е многу, многу е.
Таблички издаваат за 7 работни дена. Мене ме има фатено да чекам до 10 работни дена, не повеќе. Нема врска ПСС со табличките, туку МВР.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Да прашам што е подобрп пасат 1.8 бензинец нормално со плин или ауди бензинец со плин?

Некако цените им се доста мали во однос на овие дизелашите... Немам врска какви се затоа и прашувам.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.571
Поени од реакции
7.969
Да прашам што е подобрп пасат 1.8 бензинец нормално со плин или ауди бензинец со плин?

Некако цените им се доста мали во однос на овие дизелашите... Немам врска какви се затоа и прашувам.
Моторите не би требало да се различни, важно е тоа колку се возени и колку се стари.
Бензинците се секогаш поевтини од дизелашите.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
131
Поени од реакции
22
ako nekoj se razbira od ovie raboti neka mi odgovori...
Najverojatno ke kupam kola od drug grad... kolata e registrirana do naredna godina... sakav da prasam: mora li da gi odjavam tablicite tamu pa da si dojdam doma za da mozam da gi preflram na tablici od mojot grad? ako gi odjavam tamu znaci ke mora da vozam bez tablici i taka ima golema sansa da me dopre policija...? ili pak mozam da ja vozam so drugite tablici i da cekam dodeka istece registracijata za da si zemam novi tablici ? kako odi ovaa rabota ako saka nekoj da mi objasni
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
ako nekoj se razbira od ovie raboti neka mi odgovori...
Najverojatno ke kupam kola od drug grad... kolata e registrirana do naredna godina... sakav da prasam: mora li da gi odjavam tablicite tamu pa da si dojdam doma za da mozam da gi preflram na tablici od mojot grad? ako gi odjavam tamu znaci ke mora da vozam bez tablici i taka ima golema sansa da me dopre policija...? ili pak mozam da ja vozam so drugite tablici i da cekam dodeka istece registracijata za da si zemam novi tablici ? kako odi ovaa rabota ako saka nekoj da mi objasni
Вака би било добро да направиш купи ја донесија во твојот град со таблици значи нема да ја одјавуваш потоа откако ќе стигнеш извади ги и прати му ги по карго таблиците и тој нека ти ја одјави. Полесно би било оваа опција.[DOUBLEPOST=1447940117][/DOUBLEPOST]
Моторите не би требало да се различни, важно е тоа колку се возени и колку се стари.
Бензинците се секогаш поевтини од дизелашите.
Прашувам како мотори дали се издржливи пошто малку сум скептик околу германски бензинци...
 
Член од
29 август 2009
Мислења
131
Поени од реакции
22
.Sky. fala mnogu... a koga ke gi odjavi tablicite jas ke treba da zemam novi ne treba da ja registriram pak ? ne se razbiram mnogu u ovie raboti
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
ako nekoj se razbira od ovie raboti neka mi odgovori...
Najverojatno ke kupam kola od drug grad... kolata e registrirana do naredna godina... sakav da prasam: mora li da gi odjavam tablicite tamu pa da si dojdam doma za da mozam da gi preflram na tablici od mojot grad? ako gi odjavam tamu znaci ke mora da vozam bez tablici i taka ima golema sansa da me dopre policija...? ili pak mozam da ja vozam so drugite tablici i da cekam dodeka istece registracijata za da si zemam novi tablici ? kako odi ovaa rabota ako saka nekoj da mi objasni
Primer ako odberes da cekas da istece registracijata i da ja registriras da receme po 3-4 meseci,so ako gazdata na kolata umre,so ke pravis togas,ke nemozes da ja prevedes na tvoe ime.Kupi ja kolata, doteraj ja doma, i po avtobus ili licno odnesi gi tablite i soobrakajnata,kolata pak ke si bide reg,samo ke platis za novi tabli i nova soobrakajna.[DOUBLEPOST=1447950478][/DOUBLEPOST]
.Sky. fala mnogu... a koga ke gi odjavi tablicite jas ke treba da zemam novi ne treba da ja registriram pak ? ne se razbiram mnogu u ovie raboti
Samo tabli i soobrakajna novi. Registracijata ke si ostane da vazi.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
ako nekoj se razbira od ovie raboti neka mi odgovori...
Najverojatno ke kupam kola od drug grad... kolata e registrirana do naredna godina... sakav da prasam: mora li da gi odjavam tablicite tamu pa da si dojdam doma za da mozam da gi preflram na tablici od mojot grad? ako gi odjavam tamu znaci ke mora da vozam bez tablici i taka ima golema sansa da me dopre policija...? ili pak mozam da ja vozam so drugite tablici i da cekam dodeka istece registracijata za da si zemam novi tablici ? kako odi ovaa rabota ako saka nekoj da mi objasni
Коа ќе купиш кола од тој-тој град/село и препорачливо веднаш кај нотар да префрли на твое име и после лесно понатаму ќе можеш до истекот на регистрација и ќе менуваш таблици оти веќе е заверено од нотар дека е на твое име и ќе завршиш работа.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.072
Поени од реакции
14.985
Дали знае некој каков е квалитетот на ЦД радијата на Алиекспрес што се околу 25-30 долари?

Изгледа стариот добар Грундиг што го имав `цркна` па незнам што да земам во овие граници. На евтина кола (АХ) да ставам поскапо радио...не ми се бендисува
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.571
Поени од реакции
7.969
Дали знае некој каков е квалитетот на ЦД радијата на Алиекспрес што се околу 25-30 долари?

Изгледа стариот добар Грундиг што го имав `цркна` па незнам што да земам во овие граници. На евтина кола (АХ) да ставам поскапо радио...не ми се бендисува
Тие радиа се истите кои ги има по пазарите за 1000 денари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom