Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Дечки има ли закон за темни стакла т.е фолија на стакла у мк?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дечки има ли закон за темни стакла т.е фолија на стакла у мк?
Има..До 30% смееш предните стакла да ги затемниш,а задните мислам дека е колку сакаш..Цената на а-тестот е околу 1200-1500 денара..Казната ако немаш а-тест на џамовите е 300 евра.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Има..До 30% смееш предните стакла да ги затемниш,а задните мислам дека е колку сакаш..Цената на а-тестот е околу 1200-1500 денара..Казната ако немаш а-тест на џамовите е 300 евра.
Што ако колата е со УК таблици ,пак ќе ми бараат атест?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Што ако колата е со УК таблици ,пак ќе ми бараат атест?
Па би требало..Во сообраќајната нема ли пишано?Или ако се фабрички затемнети,тогаш мислам а-тест не ти треба..Само незнам како ќе докажеш.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
OPEL CORSA 1.7 DTI ISUZU 75KS 02G <-- може некој да ми објасни за каков мотор станува збор?
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Дали ми треба полномоштво за преку граница за возило кое е на фирма а основач на фирмата сум самиот јас?
Доколку би можел некој да ми ја најде законската рамка би бил мн благодарен.
Фала.
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Дали ми треба полномоштво за преку граница за возило кое е на фирма а основач на фирмата сум самиот јас?
Доколку би можел некој да ми ја најде законската рамка би бил мн благодарен.
Фала.
Ќе си напишеш полномошно сам на себе т.е. фирмата на тебе.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дали ми треба полномоштво за преку граница за возило кое е на фирма а основач на фирмата сум самиот јас?
Доколку би можел некој да ми ја најде законската рамка би бил мн благодарен.
Фала.
Не ми е јасно..Ако ти си газда на фирмата,тогаш автоматски возилото е на твое име..Зошто би барал полномошно,ако си ти сам газда на фирмата и возилото?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Не ми е јасно..Ако ти си газда на фирмата,тогаш автоматски возилото е на твое име..Зошто би барал полномошно,ако си ти сам газда на фирмата и возилото?
Затоа што возилото е на фирмата, не е на негово лично име по сообраќајна.
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Дали ми треба полномоштво за преку граница за возило кое е на фирма а основач на фирмата сум самиот јас?
Доколку би можел некој да ми ја најде законската рамка би бил мн благодарен.
Фала.
И носи си бланко патни налози со тебе. Секогаш. Да не кркаш казна. :)
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Здраво да прашам нешто ако може, имам Форд Фокус 2006та година , и имам проблеми со кочењето т.с. Педалото еднаш до двапати кочи а потоа како да прима воздух, се ствара вакум и не се притиска премногу е тврдо, и не кочи воошшто дали е можно да е до глицеринот по шо видов дека нема воопшто или е некое црево нешто, фала однапред.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
Да прашам, дали некој во Македонија (по можност Прилеп или Битола) врши реставрација на волан и менувач, и колку кошта од прилика?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Здраво да прашам нешто ако може, имам Форд Фокус 2006та година , и имам проблеми со кочењето т.с. Педалото еднаш до двапати кочи а потоа како да прима воздух, се ствара вакум и не се притиска премногу е тврдо, и не кочи воошшто дали е можно да е до глицеринот по шо видов дека нема воопшто или е некое црево нешто, фала однапред.
Можно е и пумпа за кочница подобро однеси на мајстор да ти попраи подобро да се спречи одколку да се лечи инаку ако нема кочница и ќе леташ во ендек (не дај боже)


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Да прашам, дали некој во Македонија (по можност Прилеп или Битола) врши реставрација на волан и менувач, и колку кошта од прилика?
Има и за џабе ама без гаранција
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ако знае некој каде би имало, барам компјутер за Mitsubishi Colt 1.3 GLI 1992 бензинец, види слика. SAM_13281.png
Барав по огласи, скоро и да нема вакво нешто. Ако некој има информации нека пише приватна порака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom