Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.006
Mi treba pomos vo vrska so VW Golf5. Me interesira sto e razlikata pomegju Golf 5 obicen, i Golf 5 GOAL edition? fala, pozdrav
Обичен Голф со посебен пакет опрема, практично си добивал неколку елементи од повисоко ниво на опрема гратис. Мислам дека треба да има и посебна боја. Правен е промотивно за светското првенство 2006.[DOUBLEPOST=1436304609][/DOUBLEPOST]
kolku bi trosilo audi so 120 kojna
vakov model od 2003 god naftas?
Нема таков со 120 кс.
 
Последно уредено:

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
1.203
А мене ме интересира,дали со полирање ќе излезат некои мали црни гребнатинки(најверојатно од гума од моловиве што ги ставаат оние на ќошеви) и дали и каде може да се исчисти клучов,знакчето VW е малце затемнето,ваљда од премногу користење(вториот клуч,првиот е како од салон) али нејќам таков да ми е...
За ова зборам,знакчето...
Стави го во машина за перење.:facepalm::facepalm:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
522
Поени од реакции
84
Обичен Голф со посебен пакет опрема, практично си добивал неколку елементи од повисоко ниво на опрема гратис. Мислам дека треба да има и посебна боја. Правен е промотивно за светското првенство 2006.
Podobar e od obicniot golf5? (mislam dali ima podobra oprema)
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
578
Што ке кажете за Опел Корса 2002/3 1.2 бензинец? На што треба да се пази кога се купува, добар ли е тој мотор? Отприлика има поминато накај 150 илјади (ако не е враќана километражата), и последно прашање кај има добар сервис или некој мајстор што се занимава со Опели да ја однесам да ја ѕирне?
Ја не се разбирам многу у коли, од тоа што го видов каросериски е супер сочувана, моторчето брмчи ко оса x)
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.006
Podobar e od obicniot golf5? (mislam dali ima podobra oprema)
Абе Голфот обично доаѓа во три нивоа на опрема: Трендлајн, Комфортлајн и Хајлајн. Овој пакет е веројатно на ниво на Комфортлајн, ама мора да се види кои се елементи поединечно ги има. Во секој случај е добро опремен.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
26
По препорака ке местам плински уред кај мајстор Сашо кој се наога карши холидеј ин тука кај паркингот наводно дечкото бил екстра,некој искуство да сподели ?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.029
По препорака ке местам плински уред кај мајстор Сашо кој се наога карши холидеј ин тука кај паркингот наводно дечкото бил екстра,некој искуство да сподели ?
Ако ти даде писмена гаранција и можност да го атестираш плинот зашто да не. Пази да не останеш без овие работи.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.812
Поени од реакции
1.713
По препорака ке местам плински уред кај мајстор Сашо кој се наога карши холидеј ин тука кај паркингот наводно дечкото бил екстра,некој искуство да сподели ?
Имаат тројца колеги местено ловато и се задоволни, е сега веројатно зборуваме за истиот, доаѓа позади дрво декор кај што тргнуваат автобусите за на одмор :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.240
Поени од реакции
5.410
Дали некој знае како можи да се подобри осветленоста на фаровите на Фиат Пунто-2. Знам дека ова е контсрукциска мана која е отклонета во редизајнот,но сепак можеби има некоја финта за подобрување-дали електриката би издржала сијалички со појака ватажа, чистење на стаклената леќа, додавање на некоја фолија....

 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.812
Поени од реакции
1.713
Дали некој знае како можи да се подобри осветленоста на фаровите на Фиат Пунто-2. Знам дека ова е контсрукциска мана која е отклонета во редизајнот,но сепак можеби има некоја финта за подобрување-дали електриката би издржала сијалички со појака ватажа, чистење на стаклената леќа, додавање на некоја фолија....

Стави ксенон или исполирај ги фаровите ако се матни
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.240
Поени од реакции
5.410
Баш за ксенонки во меѓувреме прогуглав, ама прв пат се среќавам накнадни преправки. Се сеќавам кога излезе ксенонот се доплаќаше околу 1000-2000 марки.

овие китовите на Алиекспрес коштаат околу 20-30 долари и незнам колку се ефикасни, трајни, проблеми при монтажа....

Кажете некое искуство ако некој имал или слушнал

http://www.aliexpress.com/item/6000k-H7-35w-Xenon-HID-Replacement-Headlight-Kit-Diamond-White-6000k-H7-35w/1621168421.html?spm=2114.30010108.4.37.FX4kcX
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.812
Поени од реакции
1.713
Баш за ксенонки во меѓувреме прогуглав, ама прв пат се среќавам накнадни преправки. Се сеќавам кога излезе ксенонот се доплаќаше околу 1000-2000 марки.

овие китовите на Алиекспрес коштаат околу 20-30 долари и незнам колку се ефикасни, трајни, проблеми при монтажа....

Кажете некое искуство ако некој имал или слушнал

http://www.aliexpress.com/item/6000k-H7-35w-Xenon-HID-Replacement-Headlight-Kit-Diamond-White-6000k-H7-35w/1621168421.html?spm=2114.30010108.4.37.FX4kcX
Па вакви де имаш сетови секаде, се става модулот и на неа сијаличката боцната, цел град вози такви, некои сами ги монтираат (се е на џекови)
имаш секаде и секаков квалитет, трајни се си тераат коли, сијаличките исто така се добри, кога ќе рикне менуваш пар сијалички и вози
земи си 6000К тие се на бела светлина и највеќе ги земаат
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.240
Поени од реакции
5.410
Дали ги има во нашите продавници и ако знаеш во која пиши.

фала за помошта
 
На врв Bottom