Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дали ги има во нашите продавници и ако знаеш во која пиши.

фала за помошта
Ако сакаш само да купиш, огласите се преполни, па некои и монтираат
http://reklama5.mk/Search?q=xenon&cat=34&city=1&sell=0&sell=1&buy=0&buy=1&trade=0&trade=1&includeOld=0&includeOld=1&includeNew=0&includeNew=1&private=0&company=0&page=1&SortByPrice=0&zz=1
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/Classified/Ads#!Search=xenon/Category=3017-Автоделови-и-Опрема/Location=4-Скопjе/Types=ForSale/SubCategory=3017-Автоделови-и-Опрема
ако сакаш да ти монтираат и поскапо да те фати. тогаш оди во дог секјурити, auto land, carner итн други продавници авто-галантерија
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.595
Уште еднаш фала,ако најдам сам ќе ги монтирам, ипак сум некаков електричар
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
161
Поени од реакции
69
Дали за порачка на комплет ксенон се плака царина или данок у Македонија, како што важи за компјутери и дигитални апарати ?
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
Дали е доста поскапо одржување и резервни делови на bmw 320d e46 во споредба со golf 4?
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701
Дали некој знае како можи да се подобри осветленоста на фаровите на Фиат Пунто-2. Знам дека ова е контсрукциска мана која е отклонета во редизајнот,но сепак можеби има некоја финта за подобрување-дали електриката би издржала сијалички со појака ватажа, чистење на стаклената леќа, додавање на некоја фолија....

Imav punto prethodno, staviv ksenonki i imase malo podobruvanje ama ne e bog ti zna kolku , ne vlijae na akumulatorot mnogu , ama pak ako ti e postar vnimavaj , i so poliranjeto ke go dobies istiot efekt, vo globala mislam deka dzabe frleni pari e i toa i toa , nokno vreme na otvoren pat ke moras so dolgi :) , taka jas vozev , ako stavas ksenonki ke ti dadam broj kja gi mestev jas mislam deka oklu 3000 mkd me kostase ne me fakaj za zbor pred 4-5 godini bese.
 
Член од
25 март 2013
Мислења
234
Поени од реакции
141
Dali znae nekoj nekoe efikasno sredstvo za cistenje sedishta i pokriv(tapacirot) ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.595
Imav punto prethodno, staviv ksenonki i imase malo podobruvanje ama ne e bog ti zna kolku , ne vlijae na akumulatorot mnogu , ama pak ako ti e postar vnimavaj , i so poliranjeto ke go dobies istiot efekt, vo globala mislam deka dzabe frleni pari e i toa i toa , nokno vreme na otvoren pat ke moras so dolgi :) , taka jas vozev , ako stavas ksenonki ke ti dadam broj kja gi mestev jas mislam deka oklu 3000 mkd me kostase ne me fakaj za zbor pred 4-5 godini bese.
Бошко-ти какви ксенонки стави-оние со се електроника или само сијалица која имитира плавно светло?

Веќе порачав за 50 евра од некој од линковите од погоре,од тие појаките 50 ватни со 6 месеци гаранција,сам ќе ги монтирам пошто доста сум работел на коли(и ремонти сам сум правел).

За полирањето знам за методот со шмирглање со шмиргла1000 , па со 2000, па на крај лакирање со ``пластик прајмер``. Ако знае некој друг метод за полирање нека пиши.


993-Мој другар купи џип Мерцедес во многу очаен ентериер, го однесе во Скопје на хемиско, и ако ти се верува го средија како да нема разлика со нов. А беше внатре права штала. Ако сакаш ќе прашам во кој сервис му го правеа хемиското
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дали е доста поскапо одржување и резервни делови на bmw 320d e46 во споредба со golf 4?
Секако е поскапо одржување за БМВ и неспоредливо е со голфот .


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
dali ovde nekoj ima fiat stilo i dali se zadovolni od istoto ?
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701
Бошко-ти какви ксенонки стави-оние со се електроника или само сијалица која имитира плавно светло?

Веќе порачав за 50 евра од некој од линковите од погоре,од тие појаките 50 ватни со 6 месеци гаранција,сам ќе ги монтирам пошто доста сум работел на коли(и ремонти сам сум правел).

За полирањето знам за методот со шмирглање со шмиргла1000 , па со 2000, па на крај лакирање со ``пластик прајмер``. Ако знае некој друг метод за полирање нека пиши.


993-Мој другар купи џип Мерцедес во многу очаен ентериер, го однесе во Скопје на хемиско, и ако ти се верува го средија како да нема разлика со нов. А беше внатре права штала. Ако сакаш ќе прашам во кој сервис му го правеа хемиското
Komplet celosno so elektrika , so ona amp ili ne znam kako se vika pred svetloto , i pak ke ti poftoram nema nekoja bog ti zna kakva razlika , probav i so poliranje , kaj prijatel nabrat mi se nase ima razlika ke ja voocis no koga ke izlezes nadvor od osvetleno gradsko podracje drugar moras da vozis so dolgi za da ne napravis belja, takvo bese moeto iskustvo so puntoto, taka i go prodadov za 1000 e :), so godina dena regsitracija :tapp: , poliranje sem toj koj go zboris so smirglanje koj i go naprvaiv ima i onoj domasniot so pasta za zabi , probano nema efekt ic, taka da druze ova so svetlata na puntoto e maana na celata serija , narodno kazano malo rakce :)[DOUBLEPOST=1436524929][/DOUBLEPOST]
kolku e cenata da iznajmis kola so zelen karton? kolku plakjaat na den?
http://www.kondorn1.com.mk/rent-a-car
reklamta e namerno nenamerna :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.595
Фала Бошко за советот,порачани се светлата ша ќе видиме. овие биле 50 ватни ,а основните се 35 ,па можеби тука нешто ќе се добие
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701
Фала Бошко за советот,порачани се светлата ша ќе видиме. овие биле 50 ватни ,а основните се 35 ,па можеби тука нешто ќе се добие
Uzivaj zatoa sme na kajgana ;) , da si pomagame
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
36
Поени од реакции
23
Zdravo imam fiat brava 95 benzinec 1.6. Imam problem so pumpata za benzin. Koga davam kontakt pumpata ne prekinuva da raboti kako prethodno i ne gasi lambata na sal tablata. Isto taka mi gasi kolata pod mala gas. Dali nekoj znae sto e problemot ? Dali e pumpata ili nesto drugo ? Fala odnapred pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom