Снег

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Во Кавадарци има снежна покривка од околу 50-60 цм и постојано паѓа снег. Движењето на пешаците и на моторните возила е отежнато. Се препорачува да не се излегува надвор без некоја причина. За кајгана од Кавадарци-Сијка Пиштолова

Ајт поздрав,земам санката и на ридот :vozbud: :vozbud: :vozbud:
Брат тури едно сличе за екипата шо не е у градот... Вчера у 15 за 10 влеам у автобусот и почнуе да врне, ми се иде уш сеа да си тргнам :icon_mrgr:

Скопје има 10-15см ама кочан ладно е...
 
P

PewDiePie

Гостин
Еј ќе се изнервирам и ќе дојдам у Скопје :D
Еј немој само нервозен да дојдеш еј ! :D

Епа коа паѓаше кај вас, а немаше во Скопје, ќе се посеревте да можевте :)
Зошто да не можат да се посерат бе ? Што кога се радосни не можат да серат или што,не сфаќам ? :icon_lol:
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Снег во Софиа е над пола метра, температура -8С




Трафика е нормален за зимни условија, вози се по бавно и с по голема дистанциа.
Патиштата са третирани со некакав химикал кои држи до -30С. Сликите са правени днес.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
После предавања у дворот на факултетот видов деца мали како си играат и застанав да си играм со нив :D На едно малечко му направив снешко мал и несакајќи го турна па се расплака зашто го турна :pos: му направив уште еден снешко и се насмеа :D:D:DDDDDDDDD сеа не си ги осеќам може рацеве ама супер си поминав :D може глупо сеа на 20 год да си играм со 3-4 годишни деца ама ми фалеше многу правењето снешковци :place:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Снег во Софиа е над пола метра, температура -8С

Трафика е нормален за зимни условија, вози се по бавно и с по голема дистанциа.
Патиштата са третирани со некакав химикал кои држи до -30С. Сликите са правени днес.
Дајте на комшиите од тој хемикал кој држи и до -30С

 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
54
Поени од реакции
10
После предавања у дворот на факултетот видов деца мали како си играат и застанав да си играм со нив :D На едно малечко му направив снешко мал и несакајќи го турна па се расплака зашто го турна :pos: му направив уште еден снешко и се насмеа :D:D:DDDDDDDDD сеа не си ги осеќам може рацеве ама супер си поминав :D може глупо сеа на 20 год да си играм со 3-4 годишни деца ама ми фалеше многу правењето снешковци :place:

јака ти душа! јас денес со три книги од факултет у рака, почнаа да ме болат рацете од ладно, џабе мењање, лева десна лева десна и од немај каде отидов у основен суд да се стоплам:vozbud: кога застана една ќељава бишка со двајца алфи до мене е тек тогаш ми текна да си викнам такси за дома :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Може старо фотче е ( поима немам), може снегот тера на лудило или лудилото на снег, може и нема врска ова шо го пишам али еве ви го фотчето...

404467_10151254855305608_372318670607_22984724_561357568_n.jpg
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
;) Които се интересира, да пита кметицата на Софиа!!!
Знам само, че бил по скап.
кметот Коце - треба под хитно да појде кај вашата кметица- оти солта не ја бива изгледа
--- надополнето: 7 февруари 2012 во 23:26 ---
Само што се враќам од патешествието од Скопскиот центар, лудница, колите возат со 2 на саат, ветар фуче, снег пршти, ама
 

Kajgana Shop

На врв Bottom