Смешни имиња на фирми

Дискусија во форумот 'Чек дис аут!' започната од Zaptija Stojkov, 25 ноември 2013.

 1. Moon Child

  Moon Child Гостин

  Пробиотик - Иванчиќ и синови :tapp:
   
 2. cyberlady

  cyberlady стара чупа

  Член од:
  2 ноември 2005
  Мислења:
  330
  Допаѓања:
  6
  Дизниленд трејд
   
 3. Jazer

  Jazer

  Член од:
  31 мај 2015
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  12
  Имам видено една авто школа- Банкина :lolzz:
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. R.Velkovski07

  R.Velkovski07

  Член од:
  17 ноември 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  0
  Пекaрa Херпес
   
 5. Zaptija Stojkov

  Zaptija Stojkov Комунист

  Член од:
  23 февруари 2010
  Мислења:
  1.547
  Допаѓања:
  937
  Фирма за рушење и демолирање - Рихтер...

  Погребално - Плач и лелек...

  Дисконт за пијалоци - Хроник...
   
 6. apmkd

  apmkd

  Член од:
  29 август 2017
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  53
  Куде Буцку, Куманово
   
  На alekjov му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.150
  Допаѓања:
  1.757
  Месара „Пиг Мес“
  Берберница „О хо хо“
  Книжара „Аџи Дар Мар“
  Ресторан „Дел Маче“
   
 8. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.568
  Допаѓања:
  2.452
  Озбилно ова???:cautious:
   
 9. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  683
  Допаѓања:
  920
  Да, само не е кај нас.

  kfoewkofpkerogkoekhtr.jpg
  --- Споено дупло мислење, 21 декември 2018 ---
  28167291_1788698221433921_3382809749194166894_n.jpg
   
 10. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  9.384
  Допаѓања:
  4.649
  Автошкола Брм Брм - во Ѓорче Петров :)
  И во Охрид кога бев одамна имаше сендвичара Сиљан Штрко (без т..иронија пошто огриѓани на све ставет т :D )
  --- Споено дупло мислење, 29 декември 2018 ---
  Pogrebalno - Božja Želba :D
   
  Последно уредено: 29 декември 2018
  На stratUs, Sawyer88 и alekjov им се допаѓа ова.
 11. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.249
  Допаѓања:
  3.959
 12. Zaptija Stojkov

  Zaptija Stojkov Комунист

  Член од:
  23 февруари 2010
  Мислења:
  1.547
  Допаѓања:
  937
  Продавница за бела техника Плутон. - И тоа да биде од десна страна до продавницата Нептун...
   
  На Sawyer88 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. apmkd

  apmkd

  Член од:
  29 август 2017
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  53
  Пекара на бурек кај Ваце Владе Тасе, Скопје
   

Сподели преку: