Смешни имиња на фирми

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.157
Поени од реакции
2.821
Тема каде што можат да се набројат смешни имиња на многу ресторани, хотели, приватни фирми, занаетчиски дуќани и се останато.

Еве да почнам јас: Столарска работилница - Парталко, Дисконт Амал Комерц, Железарија - Мравка,
Сендвичара - Кај бомбата, Погребално претпријатие - Две солзи, Д.О.О.Е.Л. Мамут...

Набројте и вие некои...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не се фирми али ајде...

Маркет - Шампонче
Кафана - Слонче

И мојата омилена кафана со омилено име која за жал више не постои - Литар Пејо
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Не се фирми али ајде...

Маркет - Шампонче
Кафана - Слонче

И мојата омилена кафана со омилено име која за жал више не постои - Литар Пејо
Да не мислиш на Шампионче во Кисела Вода?
 
P

parvati

Гостин
Има кифлара Банкрот у Куманоо куде гимназију. Ке га сликну некад наслоф
Ж'то меанче - кафана исто такој куде нас
А и Југтурист ни е иронија превозна фирма, ми смо најнасевер у МК а фирма си е југ турист : ) доро фирма е од СФРЈ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom