Слушате ли народна музика?

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Го делам мислењето со DuFFy, но ке додадам дека знам да откачам по некад и дома...си имам едно 5-6 песни кои лично ми се допаѓаат и само нив ги знам
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Од сите видови на музика оваа најмногу ме разигрува,развеселува.....Значи дека многу ја сакам:vozbud:Сите видови на музика ми се допаѓаат..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Na svadbi i na zivi svirki koga odam slusam inaku doma sama da si pustam narodno i da slusam nema sansi.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
ДА,ја слушам и ја ценам Македонска народна изворна песна
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Исто како и девојка111 слушам и ја ценам Македонската народна музика:back:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Нормално дека слушам фолклорна (народно) музика :D, сметам дека тоа е музика што секој треба да ја слуша бидејќи таа претставува изворна музика...сега не слушам многу странско народно (osven nekolku, kako moj dilbere), слушам само народно македонско, но не сум многу по народново како што сум по поп, рок и метал музиката.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
да ми пушти некој да слушам народно би слушал цел ден...а па за играње се би дал, само уште некое оро да научам и супер ке биде...а па на чочек некоја надарена теткица ако се падне е тогаш партали се прави....иначе едвај чекам некоја свадба да дојде за да се изнаиграм....
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
5
Mn malku ja slusam ama ima dobri pesni.Se soglasuvam so Vengeance taa muzika treba da se slusa poZZ
 
H

HITCH

Гостин
Слушам и си ја пеам многу си имам едно 3-40 омилени песни и кога не ми е денот пуштам да свири и сум ко нова :toe: во последно многу ја сакам
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
да нормално дека слушам ... кој не слуша народна музика не си ги знај корените и не се знај самиот себе си
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
ретко слушам,..ама бидејки околу мене имам „ретардирани“ другарки, денот не го почнуваат со народна песна ..:pos2:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
панде коминовски пасхата, сузана спасовска,симеон гугуловски, васка илева, никола бадев, добри, јонче...и останати патриотски исполнители, нормално ако ние не си ја слушаме и негуваме нашата музика кој ќе го прави тоа?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Само на свадби....незнам дали е тоа позитивно или негативно...
 
D

dh00|

Гостин
ја сакам само старата изворна македонска песна...друго не!:helou:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
панде коминовски пасхата, сузана спасовска,симеон гугуловски, васка илева, никола бадев, добри, јонче...и останати патриотски исполнители, нормално ако ние не си ја слушаме и негуваме нашата музика кој ќе го прави тоа?
Симеон Гугулoвски :salut:


 

Kajgana Shop

На врв Bottom