Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Џокович не нарекува Република Македонија, ја пее Македонско Девојче а ЗЗ му вика Северна сме a граџанството одма му го лајка стаусот... Каков резил човече, странци имаат повеќе почит за нас и нашата држава од наши сограѓани со кои делиме кислород. Многу е 82IQ за нас, грешка некоја имаат направено.
Будалетинка. Овој арен си беше за градоначалник... кој го излажа дека има капацитет за премиер?
Каков IQ 82. Многу е тоа. За нас е IQ 33 таман.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Znači Grujo e prost-Duduk...
Trebalo i toj da im kaži na Sjo-prašajte gi vo Mercedes dali sum zel pari..

Isto i kinezite za avtopatot...ako rečele tie nema provizija: Grujo ne e kriv...i nemaše da bega

P.S. denovive pročitav deka imalo nekoj grafit: ,,ako ne se kupeše toa na ,,M,,.....Merkel ke ja vozevte na toa na ,,K,,:pos:
Не знам дали знаеш, Грујо нема обвинение за криминал. За Мерцедесот нема обвинение за пари, ниту за провизии... Сосема се политички обвиненијата.[DOUBLEPOST=1562449655][/DOUBLEPOST]
Абе тренирате или природно ви доаѓа?

Во 2013, Груевски ли ја натера исто да ја испее химната?
https://www.youtube.com/watch?v=T48abcAT-wo

Во 2017, Емил Димитриев ли ја натера исто да ја испее химната?
https://www.youtube.com/watch?v=EHD0cPiuRhk
.
Кое намерно, кои заговори.
Оваа упорно и упорно пее без да ја научи химната? Срамота.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.981
Поени од реакции
9.780
Znači Grujo e prost-Duduk...
Trebalo i toj da im kaži na Sjo-prašajte gi vo Mercedes dali sum zel pari..

Isto i kinezite za avtopatot...ako rečele tie nema provizija: Grujo ne e kriv...i nemaše da bega

P.S. denovive pročitav deka imalo nekoj grafit: ,,ako ne se kupeše toa na ,,M,,.....Merkel ke ja vozevte na toa na ,,K,,:pos:
се ќе испадне како грешка во ЗАНЕС, ќе ја тргнат на страна катица златица...
Туку ГОЛЕМ Успех :D на нашата власт, добиле рок до Фебруари да срушат 400 дивоградби во Охрид за да го задржиме Унеско статусот..
а кога ќе се потсетам како беше порано министерот Буџаку сруши дивоградби кај Трпеица, веднаш до брегот... арно ама имало дивоградби и на судии и на политичари од коалицијата, па набргу Буџаку беше сменет
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
669
Поени од реакции
51
Каков резил човече, странци имаат повеќе почит за нас и нашата држава од наши сограѓани со кои делиме кислород.
Македонците се поотпорни отколку што многумина мислат. Дали во Македонија имаше навистина добар период во историјата? Не сум сигурен. Имаше уште потешки времиња? Секако да.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.293
Поени од реакции
56.279
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.285
Поени од реакции
7.749
се ќе испадне како грешка во ЗАНЕС, ќе ја тргнат на страна катица златица...
Туку ГОЛЕМ Успех :D на нашата власт, добиле рок до Фебруари да срушат 400 дивоградби во Охрид за да го задржиме Унеско статусот..
а кога ќе се потсетам како беше порано министерот Буџаку сруши дивоградби кај Трпеица, веднаш до брегот... арно ама имало дивоградби и на судии и на политичари од коалицијата, па набргу Буџаку беше сменет
Taa kućata što ja urnaa vo Trpejca beše na Marjan Gjorčev.....togašen vtor čovek na Vmro. Posle 15-ti Septemvri vladata na Sds slično kako ovaa trgna vo totalna presmetka so opozicijata...
Sega vo Ohrid ke bidi slično....ke urnat nekolku objekti na politički neistomislenici....kolku da se vidi ,,deka nešto se prevzema,,....i tolku
Nema da urnat ni 10% od potrebnoto
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Nema da urnat ni 10% od potrebnoto
10% се 40. Научна фантастика.[DOUBLEPOST=1562453563][/DOUBLEPOST]За 11 години ВМРО-ДПМНЕ направи 7 км автопат...
Да не ги оставеше ВМРО ДПМНЕ автопативе во доста напредна фаза, СДСМ ни 1 метар немаше да направи.
„Чак што више“, да не се променеше власта, до сега сите ќе беа во употреба. за Штип уште лани, за Гевгелија пред 2 години. Мочковциве не се кадарни ништо да направат, сем име да сменат, на сила...
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.882
РЕКЕТАРСКА САГА Коки се обидел да изнуди пари и од мобилен оператор, ама сега на врат има истрага од ЕУ

Главни улоги:

Коки - Боки13
Кики -
Александар Кирацовски
Таа со - Катица Јанева
Фрики - Фросина Ременски
Лики - Лила Филиповска
Клики - Саше Политико
Ne mi e jasno kako eden od najgolemite kurtoni i izlitena komunjarska stoka pocna da pluka po svoite takozvani revolucioneri.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.845
Поени од реакции
10.186
Ne mi e jasno kako eden od najgolemite kurtoni i izlitena komunjarska stoka pocna da pluka po svoite takozvani revolucioneri.
Па најголем дел државниот врв од претходната власт беа тешки комуњари или нивни инсталации или деца кои ради комуњари имаат успеано, не знам зашто ова те чуди. Што мислиш ДА, соц младина, либерали, јуудба, што беа. Членството во вмро не ги мие од минатото ниту методите и криминалот нешто им се разликуваат. Уште помалку ќе те чуди ако си го следел ликот и делото на Греки од 90ти.
Свак о свом, к**ва о поштењу. даа не ме сфатиш погрешно, ова к**ва се однесува на тие такви комуњари-"патриоти"
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
14.981
Поени од реакции
9.780
Ne mi e jasno kako eden od najgolemite kurtoni i izlitena komunjarska stoka pocna da pluka po svoite takozvani revolucioneri.
јасно е, геро не е од вчера...затоа зајко има замислен поглед
остај па и братчето на Ордановски се заканувал на Тимоние и општо француските гејови:confused:

а Аљи експресс некако се повлече од сонце во сенка и мудро си посматра....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.253
Поени од реакции
19.146
Ne mi e jasno kako eden od najgolemite kurtoni i izlitena komunjarska stoka pocna da pluka po svoite takozvani revolucioneri.
Мислев дека е револтиран зошто не му е нешто учинето , ама сега некако поверојатно ми е дека е некое внатрешно лактање меѓу крила и кланови.
Реков веќе, власта почна да се одлепува од оваа опасна рекетарска група, да ја сече папочната врвца со неа. За почеток, настрада Кики, еден од главните „фацилитатори“ на рекетот. Ја изгуби позицијата во партијата. Очигледно, некаде во државниот врв е оценето дека работата е отидена предалеку. И дека матната сите може да ги однесе…
Во ниеден случај не можам да верувам дека таков долен гмизавец како Геровски вакво нешто прави чисто од некој професионализам или потрага по вистина. Многу пострашни работи се издесија од оваа негова сапуница, во која, во суштина се рекетираат и уценуваат воглавном членови и луѓе на СДС, на кои он си остана нем.
Не може некој грантиран за иновација од тип на печатница, да сере против тие што му ја дале, освен ако не му наложено.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.293
Поени од реакции
56.279
Сега кога увидовме дека и Катица Јанева е ѓубре, а СЈО е неспособно и служи само да зема пари од народот, мило ми е што најспособната од сите нив, Ленче ги увиде гомната и навреме се дистанцира од нив.


Ленка :backa:

 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.297
Поени од реакции
47.242
РЕКЕТАРСКА САГА Коки се обидел да изнуди пари и од мобилен оператор, ама сега на врат има истрага од ЕУ

Главни улоги:

Коки - Боки13
Кики -
Александар Кирацовски
Таа со - Катица Јанева
Фрики - Фросина Ременски
Лики - Лила Филиповска
Клики - Саше Политико
Баки кој е?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom