Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.520
Поени од реакции
4.144
Јас дадов предлог. Мислам дека опозицијата треба да е вклучена во власта со претставници, за контрола. Може и еден министер без ресор да има, дел од спроведување на тендери... итн...
Секако дека даде предлог, само што твојот предлог е како да се истура од шупливо во празно.
Ако се сака ефикасен систем тогаш се потребни коренити промени во системот, а за такво што се потребни и такви предлози за измени во структурната поставеност, а не шминка како твојот предлог, ти повторно говориш, Курто да биде судија а Мурто да ти бил обвинител, и што ќе добиеме со тоа?

Реков веќе, власта почна да се одлепува од оваа опасна рекетарска група, да ја сече папочната врвца со неа.
Не знам кој го напишал ова ама е точно во центар.
И говори дека Алибаба и 40 разбојници одлучија да раскрстат со конкуренцијата, во тие процеси нема да штеди ..., просторот мора да се освои!

Сега кога увидовме дека и Катица Јанева е ѓубре, а СЈО е неспособно и служи само да зема пари од народот, мило ми е што најспособната од сите нив, Ленче ги увиде гомната и навреме се дистанцира од нив.


Ленка :backa:

Ај сеа не претеруј и ти. Ленчето освен што има добар стас не би рекол дека има и квалитети кои ти и ги ставаш на врат. Како тоа не видела кога влегувала и каде влегувала, со какво друштво си има работа, ама откако сменија личен опис на државата и не постои Македонија, Ленчето увидело нешто...!

-----------

Нестор Огинар бил приведен заедно со мајката на убиениот Пино
kurir.mk

МАКЕДОН И УМ

Со Љубов, Почит и Непокор од Македонија .
Слободата, Честа и Достоинството за Македонија ќе ги извојуваме единствено сите ние Македонките и Македонците заедно од целиот свет!
Јас денес застанав пред тенковите на НАТО кај “ Порта Македонија” за да им кажам дека нивното место не е во Македонија .
Бев брутално нападнат од “македонските “ униформирани лица и приведен во полиција.
Здрав и жив сум и уште посилно решен да се борам се додека не го урнеме овој фашистички режим и не ја вратиме Македонија на Македонците.
Револуцијата што туку започнува!



 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.015
-----------

Нестор Огинар бил приведен заедно со мајката на убиениот Пино
kurir.mk

МАКЕДОН И УМ


Со Љубов, Почит и Непокор од Македонија .
Слободата, Честа и Достоинството за Македонија ќе ги извојуваме единствено сите ние Македонките и Македонците заедно од целиот свет!
Јас денес застанав пред тенковите на НАТО кај “ Порта Македонија” за да им кажам дека нивното место не е во Македонија .
Бев брутално нападнат од “македонските “ униформирани лица и приведен во полиција.
Здрав и жив сум и уште посилно решен да се борам се додека не го урнеме овој фашистички режим и не ја вратиме Македонија на Македонците.
Револуцијата што туку започнува!


Малку му е.... требало да му ја скршат главата..... На овој цреп револуцијата што ја започна беше шарена, пред 4 години....

После е.... нема каење. Овој изрод учествуваше во инсталирањето на Зоран Заев на власт... и неможе да биде ништо друго освен изрод...

Македонија не заборава...
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Малку му е.... требало да му ја скршат главата..... На овој цреп револуцијата што ја започна беше шарена, пред 4 години....

После е.... нема каење. Овој изрод учествуваше во инсталирањето на Зоран Заев на власт... и неможе да биде ништо друго освен изрод...

Македонија не заборава...
Инсталирањето на Зоран Заев на власт беше единствениот начин да се деинсталира Груевски.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.597
IMG_20190707_163849.jpg

Братов на Сашо Ордановски, попознат како mindplumber на Твитер, пцуеше како циган кон секој што ќе упатеше критика кон власта. Читам по порталиве, вчера го избришал Твитер профилот откако го открија што направил.

Еве што пишувал пред да го откријат

IMG_20190707_164800.jpg

Инаку брат му Саше се крие под никот Maximum Overtroll, и тој не е ништо поарен во пцуењето.

Нека седи сликава овде...
IMG_20190707_164743.jpg
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.520
Поени од реакции
4.144
Малку му е.... требало да му ја скршат главата..... На овој цреп револуцијата што ја започна беше шарена, пред 4 години....
После е.... нема каење. Овој изрод учествуваше во инсталирањето на Зоран Заев на власт... и неможе да биде ништо друго освен изрод...
Македонија не заборава...
Втор пат пишуваш дека Н.О. бил активен учесник во спец-операција за која кај нашиве преессститутки се користи смешно-невино име шарена револуција.
И првиот пат замолив и сега повторно: каде (место, настан), кога (време година или ден) и со што Нестор учествувал во таа валкана спец-операција?
Знаеш, обвинување дека “некој“ изведувал или бил учесник во спец-операција за да ја уништи својата држава Македонија и не е баш така наивно, остави тоа приказните со кои Северџаните се залажуваат, во историјата сите тие ќе бидат реално прикажани а името “северџани“ ќе им остане исто како и на торбешите.
Претходно повеќе внимание-време посветив на Украина и Сирија така да може не сум видел некоја епизода од серијалот со извонредното сценарио и брилијантите актерски способности на Сверџаните, во режија на големита и вечна Квинта+Меркелка
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.015
Според тебе значи, Груевски бил единствената пречка на тоа да се промени името, историјата и да се воведе двојазичноста ..... Значи во прикаскава што ја кажуваш Грујо најпатриот испадна....[DOUBLEPOST=1562513990][/DOUBLEPOST]
Втор пат пишуваш дека Н.О. бил активен учесник во спец-операција за која кај нашиве преессститутки се користи смешно-невино име шарена револуција.
И првиот пат замолив и сега повторно: каде (место, настан), кога (време година или ден) и со што Нестор учествувал во таа валкана спец-операција?
Знаеш, обвинување дека “некој“ изведувал или бил учесник во спец-операција за да ја уништи својата држава Македонија и не е баш така наивно, остави тоа приказните со кои Северџаните се залажуваат, во историјата сите тие ќе бидат реално прикажани а името “северџани“ ќе им остане исто како и на торбешите.
Претходно повеќе внимание-време посветив на Украина и Сирија така да може не сум видел некоја епизода од серијалот со извонредното сценарио и брилијантите актерски способности на Сверџаните, во режија на големита и вечна Квинта+Меркелка
Има траги на интернетот од вендетата на професорот против Грујо.... која резултираше со ова дереџе...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Според тебе значи, Груевски бил единствената пречка на тоа да се промени името, историјата и да се воведе двојазичноста ..... Значи во прикаскава што ја кажуваш Грујо најпатриот испадна.....
Одувек си ме забављал со вака извлечени заклучоци. Па после врз тие така извлечени заклучоци, ќе си изградиш кула. Тоа е модус операнди кај скоро сите такви дискутанти овде.
Ако играј си....
Али барем не се мешај коа возрасните зборуваат.


Еве можам и ја така (со на Шешељ финтата):
Ти пред две страни тоа што го кажа покажува дека си хомосексуалец. Дали твоите дома знаат дека си таков?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.015
Одувек си ме забављал со вака извлечени заклучоци. Па после врз тие така извлечени заклучоци, ќе си изградиш кула. Тоа е модус операнди кај скоро сите такви дискутанти овде.
Ако играј си....
Али барем не се мешај коа возрасните зборуваат.
ајде де војводо.... ти сам ја изедначи смената на Грујо со гомнениците што се случија... не те тепав по прсти јас...

Сега и ти ако си ја имаш истата мака како Нестор, јас не сум ти крив.... Важно го сменивте Грујо, другото не е важно...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom