Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.692
Поени од реакции
4.358
Не ми е јасно каква врска има Албанија со нас што не ставаат во пакет заедно, нели секоја држава си има свои преговори
како не е јасно!?!
Што е и кој е запад за Северџистан? (последните 27 год. главната мантра беше одиме на запад - Go West - дури и песна пеевме)
Значи се тече се се влече, се ќе си дојде на свое место.[DOUBLEPOST=1561051131][/DOUBLEPOST]
Не верувам дека овие нови партии ќе освојат многу гласови. Мое мислење е дека СДСМ+ВМРО ќе освојат најмалку 80 пратеници.
Ако им се дозволи и се случи нивно укрупнување на и во поглед на националните интереси (државотворноста на македонскиот народ), нивната победа е повеќе од сигурна.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
Ако им се дозволи и се случи нивно укрупнување на и во поглед на националните интереси (државотворноста на македонскиот народ), нивната победа е повеќе од сигурна.
Ќе почекаме, ќе видиме. Лично мене не ми се допаѓа ниту еден од тие нови политички субјекти. Во нив гледам само борба за фотелји. Можеби грешам, но тешко дека ќе гласам за некој од нив (или нивна евентуална коалиција).
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Koe dno e vladata na čelo so Crpko.....namesto da im gi zemi parite i da gi vrati vo budžetot kako što vetuvaa( toa lično go podržuvam...koj i da e vo prašanje-moi pari se toa)...onie so pritvori samo im pravat reket i gi prefrluvaat parite kaj niv

Neznam što e pološo...ovoj sto.lapal od narodot....ili ovie nemačeni da si gi zemat parite na gotovo. Bez nikakov napor..tender....provizii...ova ona...
Samo stavi im lisici i gotovo
Не бе пријател, не си ги префрлаат парите... Едните им даваат тендери, а другите им префрлаат % од тие пари.

 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Не бе пријател, не си ги префрлаат парите... Едните им даваат тендери, а другите им префрлаат % од тие пари.

Врана на врана очи не вади. Што не е јасно?!
Туку чаре!?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.596
Поени од реакции
26.105
Германија сменила учебници, а во поглед на Британија не е само сменување на име понижување ...

Во секој случај добро е ова што Британија има прилично добри шарлатани од балкански тип во политиката ...
Можеш да го објасниш понижувањето на Британија?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.101
Поени од реакции
5.742
Clickbait наслов (и тоа од Бугарски медиуми, не знам дали намерно или случајно). Еве го "спорниот" дел. Не збори за Македонците, туку за Бугарската опозиција:
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Clickbait наслов (и тоа од Бугарски медиуми, не знам дали намерно или случајно). Еве го "спорниот" дел. Не збори за Македонците, туку за Бугарската опозиција:
Јас би рекол дека се однесува за Македонците. Вели да престанат со антибугарска реторика.[DOUBLEPOST=1561111171][/DOUBLEPOST]Пендаровски: Гоце Делчев се декларирал за Бугарин
После ова не знам што да кажам.
Бугарин се бори за самостојна Македонија?
Овој излезе позабеган дури и од премиерот. Ех мори жална Македонијо, што дочека?

И јас се декларирам како Македонец, ама сакам да бидам погребан во Грција.
 
Последно уредено од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom