Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.313
Поени од реакции
18.917

Луд лидер, луди приврзаници.
Оф мори мајко као емотивно го погодило химната на ВМРО.
Ако има народ шо уште паѓа на овие крокодилски солзи...

Инаку и Шенка се продала бе.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.928
Поени од реакции
15.922
Ќе има нова „Шарена револуција“, ако институциите не го решат случајот „Силбо“ во ТЦ Бисер

само се дига прашина... се додека не се заврши процесот на обезличување, албанизација, НЕМА никаква подршка од странскиот фактор за процесуирање на криминалот на новата власт... тоа е факт... и сјо и новото ојо се куклен театар, бетер од било кога, сега имат зза циркусите и благослов од сорос и амбасадите...
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Epa namesto da kokodakas kako rasipana gramofonska ploca ili lobotomiran papagal daj nekoja direkna i realna sporedba za brojot na ljocki vo segasnava kosovska javna kuka i site prethodni vladi.
А остави тоа а колку напикаа по државните установи. Оние 1600 што ќе им бараа работа се направија 3600[DOUBLEPOST=1537859990][/DOUBLEPOST]
:pos::pos::pos:
kako be ja iskinal, mu vika na 30ti ke vidime, ovoj i vika e gledas, na isto sme, uste se mava u grudi sto e na isto so voditelka, novinarka, po sto ovaa mu rece abe decko, ja ne sum lider na partija i opozicija.
A ovoj i vika, na isto sme ...

kako be ja iskinal :tapp:, samiot se iskina so denesnovo gostuvanje, samo potvrdi deka nema apsolutno nikakov kapacitet da bide lider na bilo kakva politicka partija, a on momentalno e lider na najgolemata opoziciska partija.
Што не е јасно, оваа се обиде да го наведе
1. Бојкотирам значи апс
2. Излегувам успешен референдум
3. Секој свое право, секоја страна сака да ја наметне одговорноста на народот. Да не пишти кога ќе свати како го издупија
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Za sporedba ...za tie sto mislat deka lesno se stiga do cenzus

Мала излезност отвара можност за манипулации. Прашање е колку набљудувачи ќе има и уште поважно, какви инструкции ќе добијат.
Ако некој се чудел зошто и на сдс у онаков очај не му требало добро прочистен избирачки список - еве го одговорот.
Мое очекување, базирано на реален песимизам е дека внатре во дпне ќе има уште поголема мобилизација за референдумов, а сите меѓусебно ќе си се лажат дека печат пиперки, праат ајвар и слично. Да не забораиме дека со шпил лични карти е пола членство и гласа у 10 избирачки места.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.395
Поени од реакции
46.887
Член од
12 март 2009
Мислења
19.928
Поени од реакции
15.922
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.375
Поени од реакции
5.162
Проблемот е што (и кај едните и кај другите) ќе се прават списоци со имиња и презимиња.
Утре тие списоци ќе завршат во фиока, а после 4-5 години ќе излезат од фиока, и за постапките денес- некој ќе ти се свети во иднина или ќе има алиби за да те уценува.
Тоа е ОК? Демократија?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Па Мицковски ќе формирал "тајни комитети"...
Тој на чистачката не смее да и каже кај да исчисти у дворецон, не па да праи мафијашки фори као фамилијата. Како стана тој лик претседател на партија знаат само у амбасадана американска, а какви овци ја чинат структурата веројатно и многу лесно им било за манипулација. Онаа структура шо праеше контра-протест на секој опозиционен протест е обезглавена и мудата и се у менгеме, инаку во секои други услови немаше да порачува "секој сам да си одлучи дали и како ќе гласа". Причава со комитетиве ја праат попалени ќосиња шо мислат дека уште е тоа време ала џорџи и иреал.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.009
Поени од реакции
84.672
Што се чудни овие од СДССМ

Прво пиштат затоа што Мицковски (а вооедно и ДПНЕ) не кажувал како ќе гласа на 30ти.
Еве завчера Хорхе кажа дека ќе го бојкотира референдумот - пак пиштат, оти да бојкотира.

Ај ако не сите да се фатиме кој за раче, кој за увце и на 30ти сите да заокружиме ЗА, па да видиме дали еднаш гојдава на власт ќе се задоволни од нешто. Бетер од 5 годишни деца се со понашањето.

Изроди. Вазали...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom