Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Леле Тодоров влечен за уши да гукне дека ќе гласал на референдумов. Што е следно? Ставрески и Јанкуловска или пак Груки? Абе се изнацицаа пари од сите страни матер им јебем патриотско-европска.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Се надевам дека утре во таунхол дебатата барем пола од овие напади ќе ги видиме и према заев :)

Коефициент дека Лупевска ќе стане и ќе му врзе 2 шамара на мицко зошто овој нејќе да и каже што ќе прави во недела е 1 :)

Толку ми се глупи и несфатливи овие жестоки напади према опозицијата место према позицијата шо не можам да си ги објаснам....
Абе место да го седнат заев и да го испрашуваат за секој член на договорот да објасни што и како значи, они му се навртеле на мицко зошто не можат да пребројат дали у недела ќе има цензус или не...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.260
Поени од реакции
4.490
битна е содржината на колумната, а не на кој медиум е напишана, вајда ја немаш ни прочитано.
Која црна содржина какви мулѕиверзуми, нарачана од министерство за вистина.
Референдумот не смее да успее, за токмакот од муртино да продолжи со глупостите, а коа ќе се гласа у собрание да видат и најзакоравените вморони дека партијата не им е патриотска.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.479
Поени од реакции
28.750
:facepalm: Не си знае со што се располага сопствената земја, ама име, идентитет, плус вели дека немаме ништо.
Ти кажав утепани сме во мозокот.
Иди побарај колку:
- рудници имаме за бакар, олово, цинк, а успат се вади злато.
А немаме модерна топилница :facepalm:
- колку имаме разни други природни богатства и минерали ко мермер, доломит (2 во свет по квалитет) и сл
- индустриски објекти со целосна инфраструктура која е доста скапа кога би градел нова. ФЕНИ, ЈУГОХРОМ, Скопски Легури, Макстил, Миталстил и остали во тој круг, ФЗЦ 11 Октомври, ОКТА, итн итн
- супер климатски услови за афион индустриски коноп, вирџинија тутунот. Тоа да се дозволи без регулации никој нема да бара субвенции.
- 100ци милиони евра секоја година излегуваат само преку дивиденди, а кај се трансфер цени и други манипулации.
Има уште, но се е џабе кога немаме акал во тимбата.
Te prasav za link od NBRM kade moze da se informiram kolku nasava drzava e moderno El Dorado, ti pasus od geografija za 5to odelenie mi pisuvas.
Ne sme site ekonomisti.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ke prokuva kako trgnala rabotava komunjarskava alapaca i orospija, dobro ja raboti mice. ne znam so bara mice na vinozito tv.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.401
Поени од реакции
46.934
Се надевам дека утре во таунхол дебатата барем пола од овие напади ќе ги видиме и према заев :)
Напади немаше кога требаше да има, па сеа ќе имало, ја додуша ако не прејде во групњак тоа утре ќе бидам задоволен.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Напади немаше кога требаше да има, па сеа ќе имало, ја додуша ако не прејде во групњак тоа утре ќе бидам задоволен.
Знам, саркастично и иронично ми беше тоа пишано :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Edna decenija pomina, nikoj ne kazuva oficijalno kolku ljocki imashe vo vladata na VMRO, dali ustvari imashe mnogu poveke ljocki nego makedonci i kade e tuka pravoto na zastapenost spored procentite i opevaniot ramkoven.
Epa namesto da kokodakas kako rasipana gramofonska ploca ili lobotomiran papagal daj nekoja direkna i realna sporedba za brojot na ljocki vo segasnava kosovska javna kuka i site prethodni vladi.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.475
Поени од реакции
42.854
breeek sram me fati od micko, smeniv kanal ne se glea ova, tugja sramota me izede, kako sakate be da prosperirame koga momentalno dpmne so micko se 10 pati polosa opozicija od sds u svoite najdno vreminja ko opozicija za vreme na dekadata od vladeenje sto go imaa dpmne so grujo.
Znaci polosi od ona sds so bucko, i sekerinska ko kandidat za pretsednik.

Dajte priberete go deckovo, ko na betmen sto mu pisaa poraka da napusta studio, ne ja biva vaka, ovoj na izbori do 100 000 glasovi ako tera na konj e.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Не да е посран, му тече низ панталони.

Брука од лидер на опозициска партија.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.475
Поени од реакции
42.854
Ја искина Глупевска со прашањето " Вие дали ќе гласате ? " :bravobe:
:pos::pos::pos:
kako be ja iskinal, mu vika na 30ti ke vidime, ovoj i vika e gledas, na isto sme, uste se mava u grudi sto e na isto so voditelka, novinarka, po sto ovaa mu rece abe decko, ja ne sum lider na partija i opozicija.
A ovoj i vika, na isto sme ...

kako be ja iskinal :tapp:, samiot se iskina so denesnovo gostuvanje, samo potvrdi deka nema apsolutno nikakov kapacitet da bide lider na bilo kakva politicka partija, a on momentalno e lider na najgolemata opoziciska partija.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom