Слаткар(истика)

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Браво за слаткар..

Клошар кој успеа толку луѓе да собере. :tv:

Да идам и да слушам како пее "ти си топ за да те ебам".

Жалното е што женските се диват на тоа. :smir:

Демек он ја посветил таа песна за сите девојчиња, а? цц..
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Да идам и да слушам како пее "ти си топ за да те ебам".

Жалното е што женските се диват на тоа. :smir:
Tи не ја сфаќаш уметноста во тоа "ти си топ за да те гледам, ти си топ за да ти влезам, ти си топ за да те ебам".

Па за идните генерации Слаткар ќе биде псевдонимот на оној за кој ќе се пишува во учебниците по литература и историја - затоа што е и Просветител, заедно со Пејчиновиќ, Џинот и Крчоски, и еден од Револуционерите! Може и химната ќе ни ја променат за да го вметнат Слаткар.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Tи не ја сфаќаш уметноста во тоа "ти си топ за да те гледам, ти си топ за да ти влезам, ти си топ за да те ебам".

Па за идните генерации Слаткар ќе биде псевдонимот на оној за кој ќе се пишува во учебниците по литература и историја - затоа што е и Просветител, заедно со Пејчиновиќ, Џинот и Крчоски, и еден од Револуционерите! Може и химната ќе ни ја променат за да го вметнат Слаткар.
Македонија е топ, јас сум топ, ти си топ.

Како добро би звучела химната со овие стихови :zver:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Македонија е топ, јас сум топ, ти си топ.

Како добро би звучела химната со овие стихови :zver:
Не бе.
Мислев, кај имињата на револуционерите, да се додаде и Слаткар, како револуционер. Додека, рефренот, за да се задржи автентичноста, може да остане ист.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Не бе.
Мислев, кај имињата на револуционерите, да се додаде и Слаткар, како револуционер. Додека, рефренот, за да се задржи автентичноста, може да остане ист.

Само едно ќе ти кажам, а тоа е :tapp::tapp::tapp:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Не бе.
Мислев, кај имињата на револуционерите, да се додаде и Слаткар, како револуционер. Додека, рефренот, за да се задржи автентичноста, може да остане ист.
Тука си донекаде во право...ајде да пробаме како ќе изгледа.

Гоце Делчев, Питу Гули, Слаткар, Груев, Санданскиии... :tv:

Јако е нема што. :star:

Идам теретана. Да билдам. Wish me luck. :sport1:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Tи не ја сфаќаш уметноста во тоа "ти си топ за да те гледам, ти си топ за да ти влезам, ти си топ за да те ебам".

Па за идните генерации Слаткар ќе биде псевдонимот на оној за кој ќе се пишува во учебниците по литература и историја - затоа што е и Просветител, заедно со Пејчиновиќ, Џинот и Крчоски, и еден од Револуционерите! Може и химната ќе ни ја променат за да го вметнат Слаткар.
Зарем има уметност у тие стихови. Де кажи ми ја уметнста те молам оти ја сум глупа и не сфаќам:pipi:
 
M

M del Mar

Гостин
Зарем има уметност у тие стихови. Де кажи ми ја уметнста те молам оти ја сум глупа и не сфаќам:pipi:
И јас цело време ги прашувам, им велам да ми ја објаснат уметноста ама ништо :nesvest: не добивам одговор, само линкови од американски хип хоп изведувачи кои немаат допирна точна со стаклар...
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Tи не ја сфаќаш уметноста во тоа "ти си топ за да те гледам, ти си топ за да ти влезам, ти си топ за да те ебам".

Па за идните генерации Слаткар ќе биде псевдонимот на оној за кој ќе се пишува во учебниците по литература и историја - затоа што е и Просветител, заедно со Пејчиновиќ, Џинот и Крчоски, и еден од Револуционерите! Може и химната ќе ни ја променат за да го вметнат Слаткар.
Леле дај те молам не го рамни идиотот со просветителите. Ама ти сериозно и со сила пробуваш да докажеш нешто за што и сама си свесна дека не е точно. Немој да правиш да се посомневам во твојот вкус и сетило за музика и уметност, се немам посомневано досега барем што сум те читала. Ако ти си топ ја сфаќаш како уметничко дело онда ти сериозно имаш рак на вкусот.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Демек он ја посветил таа песна за сите девојчиња, а? цц..

Не е битно за кој ја посветил, да идам на концерт и да слушам, "ти си топ за да те ебам, ти си топ за да ти влезам" ми е едноставно глупо. :smir:

Во една песна кажува како му е тежок животот, а во друга се курчи и само пцуе ко клошар.

Едноставно не го разбирам неговиот рап. :toe:ж

Али ок, учете од него за рапот, далеку ќе стигнете. :smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Не е битно за кој ја посветил, да идам на концерт и да слушам, "ти си топ за да те ебам, ти си топ за да ти влезам" ми е едноставно глупо. :smir:

Во една песна кажува како му е тежок животот, а во друга се курчи и само пцуе ко клошар.

Едноставно не го разбирам неговиот рап. :toe:ж

Али ок, учете од него за рапот, далеку ќе стигнете. :smir:
зар ти запази некаде рап во неговите песни??
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
зар ти запази некаде рап во неговите песни??

Јас не, али сега ке дојдат едно 20 души на темава и ќе ти кажат како он ќе стане ѕвезда, и како е иднината во рапот. :tv:

Може да се појави и наставничката моја по англиски, и она го слуша.

И ќе ви каже како он е оригинален, има свој стил и имал добри песни. :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom