Слабите девојки веќе не се во мода

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
A vie mislite pred da pishuvate ? Demek slabite ne se vo moda.. debelite ne se .. i ko ke ojte po ulica "lele slaba, 100 % dieta, neka jadi poveke" ( vi se gadi demek) .. "lele ona debela neka slabi?" ..A vi teknalo deka mozi ima slabi od priroda .. i ne mue bash SMESHNo ili interesno da se slabi .. si jada i na kraj ke izleza da si kupa alishta.. i cela ebana drzava pravi alishta za onie sho se vo "moda" (demk) .. faktichki grdo e da iame moda na "golemina" .. dodeka si srejken/srejkna so toa sho go imash.. togash uzivaj ! A posle ako ja sledime nie modata kako trebit da jadime ili koj SIZE trebit da sme vo alishta.. ni se eba vekot .. Ja sakam slabi luge.. ali i ne mi smeta popolnicki.... a da kazham sho e vo moda... neznam..UZIVAJ !
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Sandra напиша:
A vie mislite pred da pishuvate ? Demek slabite ne se vo moda.. debelite ne se .. i ko ke ojte po ulica "lele slaba, 100 % dieta, neka jadi poveke" ( vi se gadi demek) .. "lele ona debela neka slabi?" ..A vi teknalo deka mozi ima slabi od priroda .. i ne mue bash SMESHNo ili interesno da se slabi .. si jada i na kraj ke izleza da si kupa alishta.. i cela ebana drzava pravi alishta za onie sho se vo "moda" (demk) .. faktichki grdo e da iame moda na "golemina" .. dodeka si srejken/srejkna so toa sho go imash.. togash uzivaj ! A posle ako ja sledime nie modata kako trebit da jadime ili koj SIZE trebit da sme vo alishta.. ni se eba vekot .. Ja sakam slabi luge.. ali i ne mi smeta popolnicki.... a da kazham sho e vo moda... neznam..UZIVAJ !
дооообро Сандра!!
Али тоа во мода мн.буквално си го сватила?!?:nesum:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Jas mislam deka ti treba da razmislis malku pred da napises nesto... zosto skros vo pogresna nasoka si zafatila..i kako sto rece realgirl toa vo moda mn bukvalno go sfati!
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
RealGirL напиша:
А од кај тоа дека слабите девојки се анорексични?:lud:
Мислам дека во горенаведените постови имаше направено разлика од слаба девојка до анорексична??!!!!!!:nesum:
А зашо мене ме цитираш? Јас никаде не спомнав анорексија!!!
Јас само викам да не биде некоја девојка шо е како чепкалка за заби па да ми се здроби во раце, туку некоја шо е и мускулеста може!!! (или па некоја со јака вилица :pusk::vozbud: :pos2: :poss: )
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
MoNa` напиша:
Jas mislam deka ti treba da razmislis malku pred da napises nesto... zosto skros vo pogresna nasoka si zafatila..i kako sto rece realgirl toa vo moda mn bukvalno go sfati!
Ваљда мислела Сандра на природно слабите девојки.
Мава само контра на девојки што се полни,дебели,со разноразни диети да стануваат слаби,за да бидат центар пажња и да вртат дечковци.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
BusHav напиша:
Ваљда мислела Сандра на природно слабите девојки.
Мава само контра на девојки што се полни,дебели,со разноразни диети да стануваат слаби,за да бидат центар пажња и да вртат дечковци.
Срцка тие со диетите,се слаби само додека заврши диетата,после си ги враќаат килограмите или уште толку се дебелеат!
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
RealGirL напиша:
Срцка тие со диетите,се слаби само додека заврши диетата,после си ги враќаат килограмите или уште толку се дебелеат!
I pokraj toa sto ke si gi vratat kilogramite...prirodno slabicka devojka onaka zgodna e drugo...a drugo e koga nekoja "debelaa" ke namali so kilogramite i ke stane da se reci "slaba"
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
ViRuS напиша:
А зашо мене ме цитираш? Јас никаде не спомнав анорексија!!!
Јас само викам да не биде некоја девојка шо е како чепкалка за заби па да ми се здроби во раце, туку некоја шо е и мускулеста може!!! (или па некоја со јака вилица :pusk::vozbud: :pos2: :poss: )
Не спомна само имаше визулено претставено!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Кој те измами дека не се во мода ?
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Angelce'iv напиша:
Pa na Fashion TV se po cel den,neli GEGO
Е не збориме за скелети,туку за слаби девојки! :icon_roll
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
RealGirL напиша:
Срцка тие со диетите,се слаби само додека заврши диетата,после си ги враќаат килограмите или уште толку се дебелеат!
nemora da znaci,nekoi si ostanuvaat takvi
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Секој може да е убав доколку знае да се носи себеси, телото, обеката... Има некои ствари кои треба да се истакнат а некои кои треба да се скријат. Убаво изгледаат оние кои се вешти во тоа
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А шо уствари мислите под слаби?
Витки тенки убави...или костурите од FTV?
Ако се тие витките тогаш сте у заблуда,а ако се тие костурине...они никад не ни биле у мода :)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Mac)) напиша:
А шо уствари мислите под слаби?
Витки тенки убави...или костурите од FTV?
Ако се тие витките тогаш сте у заблуда,а ако се тие костурине...они никад не ни биле у мода :)
Мислам убаво објаснив што се подразбира под слаба девојка!

Костурине никогаш не биле во мода?!?:nesum:
Ако е така зашто вас машките кога ќе ве прашаат за убава девојка секогаш посочувате некоја менекенка!?!
Имаше и тема на форумов која според вас е најубава девојка и од напишаните 80%се манекенки!!!
Значи и тука сме во некоја заблуда:lud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom