Слабите девојки веќе не се во мода

Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Mac)) напиша:
А шо уствари мислите под слаби?
Витки тенки убави...или костурите од FTV?
Ако се тие витките тогаш сте у заблуда,а ако се тие костурине...они никад не ни биле у мода :)
Taka te podrzuvam. Mislam na slabi onaka normalno vitki tenki zgodni bas e super i lici na devojce,ama mene licno tie od FTV ne mi se dopagaat, mozat da se najdat nekoj taka poubavi ama ima nekoj preslabi sto licat stvarno na kosturi. A najglupo nesto sto e na tie manekenkite se mn slabite race kako ceckalici
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
E pa ne se veke vo moda , na site im e smaceno od taa zapadnjacka moda i tie dieti i sto ti ne! Treba da se zivee normalen zivot a toa ne znaci slab zivot.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Buterfly напиша:
E pa ne se veke vo moda , na site im e smaceno od taa zapadnjacka moda i tie dieti i sto ti ne! Treba da se zivee normalen zivot a toa ne znaci slab zivot.
Зашто кога ќе се спомне слаба девојка одма мислите на анорексична!?:lud:
 
N

n/a

Гостин
Bogami,i ja nejku epten slabi zenski....Bolje ke se guskam so radiatorot ebate..:pos2: ,bar nema da mi mrci nikad!A i koga ke vidam nekoja takva prva misla mi e....ajjj..mora da e bolna nesto malava.:poss:
A narednata...lele ke i skrsam kicma ako i se kacam,zaebi Zeko..ke odgovaras posle..
Sala na strana,zena mora da ima nekakvi oblini...Prava daska zenska..NEJKU!
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Zevsus напиша:
Sala na strana,zena mora da ima nekakvi oblini...Prava daska zenska..NEJKU!
Абе ко ќе фатиш женска, па кога ќе ја стиснеш со рацете, ако не ти излезе малку мевце меѓу прстите(ако не ти се испунат) не е тоа право женско.

Плус тоа имаш секс и пол со некоја слаба и после тоа онаков пун секса и викаш ај идеме да јадеме и она ти вика ај баш ми се јаде сува поморанџа и превриена вода. :icon_conf Налет и секс и се на таков муабет.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Абе тие анроксичните од ФТВ на луге не личат не па на добри женски, убаво е слабо витко ама витално пак да има мевце облинка ама без сало.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Убаво е да си слаб, али све до своја мера...Сакам да имам убаво тело, зацврснат стомак ова она али нејќам да бидам џгољава некоја ептен слаба
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Абе слаба нормално, со цврст стомак, височка, убави слаби нозе, но сепак во рамките на нормалното.

А тие од Фешн не ги сметам за нормални, не да се слаби, костури, анорексични, за нигде се.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Или заборавате да кажете дека сакате затегната газе или пак нејекте:pos2:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
IV43 напиша:
Абе слаба нормално, со цврст стомак, височка, убави слаби нозе, но сепак во рамките на нормалното.

А тие од Фешн не ги сметам за нормални, не да се слаби, костури, анорексични, за нигде се.
Слаба сум али си го обожавам пивското стомаче!
Нема шанси да го зацврстувам :je:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
IV43 напиша:
Абе слаба нормално, со цврст стомак, височка, убави слаби нозе, но сепак во рамките на нормалното.

А тие од Фешн не ги сметам за нормални, не да се слаби, костури, анорексични, за нигде се.
I jas sum slaba ama imam malce stomace:):)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
aj dodadete edna anketa be:Kakvi zeni sakate?
A Slabi
B Sredni
C Debeli
 
N

NeMiRnA

Гостин
sto podrazbiras pod sredeni?misls zategnati so muskulcinja?
Inaku i ja ne postuvam slabi tipki,ma mesence da se otcrtavaat tie sexy liniicki na muskulcinjata,a ne od sto e pregladneta zalepen stomakot!(nemojte da pomislite sakam zenski)Ehhhh jas se zeznav so moeto naglo slabeenje i zdebeluvanje,do dusa ne sum kriva sama!
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Sandra напиша:
A vie mislite pred da pishuvate ? Demek slabite ne se vo moda.. debelite ne se .. i ko ke ojte po ulica "lele slaba, 100 % dieta, neka jadi poveke" ( vi se gadi demek) .. "lele ona debela neka slabi?" ..A vi teknalo deka mozi ima slabi od priroda .. i ne mue bash SMESHNo ili interesno da se slabi .. si jada i na kraj ke izleza da si kupa alishta.. i cela ebana drzava pravi alishta za onie sho se vo "moda" (demk) .. faktichki grdo e da iame moda na "golemina" .. dodeka si srejken/srejkna so toa sho go imash.. togash uzivaj ! A posle ako ja sledime nie modata kako trebit da jadime ili koj SIZE trebit da sme vo alishta.. ni se eba vekot .. Ja sakam slabi luge.. ali i ne mi smeta popolnicki.... a da kazham sho e vo moda... neznam..UZIVAJ !
Така е колку и да не сакаме да признаеме:) .Слабите девојки СЕКОГАШ биле и ќе бидат во мода, но онаа високата мода -професионалната. Тоа е она што е збунувачки во целата тема.
Овде веројатно не се мисли на таа мода.
Се мисли на вкусот на секојдневието кој се сменал кај мнозинството.

И Сандра е во право, секој со својот вкус „за вкусовите не се расправа„:) . Некои се незадоволни од вишокот некои од кусокот на килограми и тоа е нормално.
Она што некаде е недостаток за други е предност.

Јас би рекла само едно:Уживајте максимално во својата кожа онакви какви што сте.Убавината доаѓа од внатрешноста- Харизмата која е спој на Внатрешната убавина пред СЕ во склад со надворешната.

П.С. Слаба сум откако знам за себе и никогаш не ми сметало тоа,едноставно си се сакам ваква каква што сум:love2:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
sagaqua напиша:
П.С. Слаба сум откако знам за себе и никогаш не ми сметало тоа,едноставно си се сакам ваква каква што сум:love2:
Сакаш да ми правиш друштво ќе идам у 7ца на хамбурер :pos2: ѓ
За месец дена топка :zlo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom