Слабите девојки веќе не се во мода

Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Abe sto vie ne slaba a ne ni debela onaka malku da ima sto da fatis... da be daska nisto da nema a?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
ThA-BiTcH напиша:
хм...
очигледно си слушнал али не си дослушнал.
ако е пополничка немора да значи дека има целулт и дека и се познава од километар.
Башка и слабите имаат целулит.
Него,
според твојов муабет,
што за тебе е пополничка девојка?
Pa popolnicka mislam na vistina polnicka:) pr. 170cm so 70 kg za masko e super ama za zensko e mnogu. Za mene idealna e 170cm so 50-55 kg mislam mojs da me svatis. Mozda popolnicka podobro izgleda vo tesni pantoloni odkolku poslaba, ama pak koga ke se vo bikini ne e isto.... :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
lele aj nepretervi ova e bolest mislam napisav koja tezina e idealna. E ova e idealna debelina (da ja narecam)

 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
dexterce tie na FTV se kosturcinja mislam vidi i samiot rebrata i se brojat,ali prava zenska ti e so malku mevce, pa muskulce, stomacni, listovi.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
ThA-BiTcH напиша:
Слабите девојки веќе не се во мода

Модата постојано се менува, па така и слабите девојки полека исчезнуваат од секојдневието и повторно им препуштаат место на раскошните тела во сите облици и големини.
nikad ne me privlekuvale slabi, dzgoljavi, tenki. Stalno mi zastanuva pogled na malku zaobleni. Onaka da IMA... pa koga ke pocnes :sekss: da se zaboravis. :star:
Definitivno sum znaci IN. Bravo za mene.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855


И оваа нема баш целулит ама одете кажете нешто лошо ... затоа не поштовам слаби ни јас ... има средина во тоа да е крупна и презгодна!:star:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
ti poleka so slikite. :)
posle bionsi tesko zaspivam.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Облините се повторно во мода



Мршавите девојки веќе не се популарни, а облините се ценат најмногу. Така барем сметаат жените од Голема Британија, кои што го искажаа своето мислење неодамна на една Британска анкета.

Кели Брок, Кејт Винслет и Мерилин Монро, имаат тела на кои што им се воодушевуваат жените, а богами и машките, додека мршавите како Парис Хилтон и Викторија Бекам се далеку позади нив.

Според анкетата која што ја направи Британскиот The Weight Watchers на акнетирање од 2000 жени, испадна дека сопственичка на најубавото тело за овој век е Кели Брок, следна е Џенифер Лопез и Бионси.

Глумицата Кејт Винслет е прогласена за сопственичка на најубаво тело за 90-тите, Оливија Њутон Џон за 80-тите, а Линда Картер за 60-тите.

Софија Лорен ја понесе тутулата за сопственичка на најубаво тело за изминатите 60 години, а Мерилин Монро за 50-те години од минатиот век.

Според анкетата се оцени дека убавината се врти околку здравиот изглед, а не мршавиот, изјави Emma Hetherington, портпаролката на ова списание.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.770
Јас сакам девојки си убави стомачни. Сето останато доаѓа складно ако стомачните се убави. Инаку па многу дебели, мака ми е, не можам да ги опфатам, мали дланки имам :) А многу тенки па се плашам кога ќе ги гушнам да не ги повредам.
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Za kogo kako!!!

mene licno sekogas mi bile po privlecni salbote deovjki i ke ostanat da mi bidat privlecni ...

A sto se odnesuva do modata ... ako na nekojmu teknalo taka da pisuva vo nekoja kolumna ne znaci deka e toa "moda" za site. Sekoj covek sam si pravi modata
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
e so nema Britankite da izvadat moda deka debelite bile vo trend koga site se debeli,nejkam debeli zenski,nogu se gnasni samo slabo
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
divine напиша:


И оваа нема баш целулит ама одете кажете нешто лошо ... затоа не поштовам слаби ни јас ... има средина во тоа да е крупна и презгодна!:star:
Divne ... za zal nema da mozam da se soglasam so ovie debelive deka se taman (stvar na vkus) ovie edno sto imaat visak kg, imaat celulit, a bogami i miselincinja:kajg: :kajg:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom