Слабите девојки веќе не се во мода

А

Ајсшутер

Гостин
Ни ептен слаба ни ептен дебела,златна средина најдобро да има и шо да фатиш :baeh:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
awe ne go svakaJte seriozno toa shto go napishav .. 4ista zafrkanciJa :toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја па сакам екстра слаби, најслаби:pipi:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Па прашање на вкус ама мнозина сакаме средни женски да има шо да се фати :)
Браво бе пријателе....нормално, малце да има кај да се фати нешто
по меко....а не саде коски :), малце мевце не е на одмет...што не значи дека треба да бидат нилски коњи, да се разбереме....
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Абе како не биле дебелите во мода гледам сите 100ка се сторија, се знае дека слаба ама убава не исушена стегната секад била и ќе остане во мода.:smir:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Абе како не биле дебелите во мода гледам сите 100ка се сторија, се знае дека слаба ама убава не исушена стегната секад била и ќе остане во мода.:smir:
Грешка си... Не секогаш, и не секаде :smir:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Грешка си... Не секогаш, и не секаде :smir:

E Внуче шо е за тебе секси да оди и да се тресе како пудинг од доктор еткер? Ај да не грешам душа, може вистина секој си има различен вкус, патем да не навредам некој:smir:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
E Внуче шо е за тебе секси да оди и да се тресе како пудинг од доктор еткер? Ај да не грешам душа, може вистина секој си има различен вкус, патем да не навредам некој:smir:
Не мислев од тој аспект.. нормално, секој си има свој вкус. Зборев за општо прифатен критериум, “стандард“ да го наречеме, илити “мода“ како што е класирано во темава.

Ако сакаш временски пример: одреден период од средновековието во мода биле дебел(к)и жени. Како наједноставен доказ за тоа се земаат сликите со еротска тематика од тоа време... сите се со покрупни жени.

Ако сакаш локациски пример: и ден денес во голем дел од Африка се преферираат дебел(к)и жени. Како што женските колкови асоцираат на плодност, така дебелината асоцира на ситуираност, сигурност.

Барем така викаат :smir:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Mene otsekogash mi bile slabite devoJki poubavi .. A ne nekoJ koa bure .. ima eden vic .. :vozbud: zenite se kako vinoto .. kolku se postari tolku povishe li4at na bure :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Какви слаби девојки бе ? Нешто крупничко да ти го исполни креветот:pos2:.
Слабите девојки се всушност закачалки за облека.:pos2:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Никогаш не ми се свиѓале слаби девојки :toe: само коски ми се...малку мевце да фатиш нели,нешто у средина да па не сега само удина да е :pos2: нешто како Анџелина Џоли...со еден збор сочна да е :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom