Слабите девојки веќе не се во мода

Член од
17 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Da se e prasanje na vkus. No sekoj se vrti po polno gaze i ocite mu ispadjaat po jako dekolte.Znaci nikogas ne ni bile slabite devojki vo moda
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Jas ne mislam deka slabite devojki izlegle od moda.

Ako e taka togas site poznati zvezdi ili pogolemiot del od niv ke imaat prosecna tezina:pipi::pipi:

Vsusnost toa e pravona sekoja devojka kako saka da izgleda...

Iako i mene ne mi se dopagaat mnogu slabi...

Opsednati se so dieti dr nemam so da kazam:toe::toe::toe::toe:
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
36
Поени од реакции
0
inace od koa e moda da si slab??? ne ni bilo nikad,samo so imase pateticni luge koi go furaa filmot pa i stilot na paris hiltoni na lindzi lohan...neee!!! znaci ne e moda tuku e nacin na koj se osekas ubavo da si slab zaso koj znae kolku boli da si prasence a da ja gleas lima:toe: a da i sekoj debel covek e bolen covek...jebiga

i da se razbereme ima i slabi devojki so opasno gaze i svrshuvanje dekolte:bip:
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
според мене најубави се спортистките...оние кои имаат убаво обликувани мускулчиња...
видете ја само

 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
За сите кои покасно се вклучија... темата се движеше од лични преференции и желби :icon_lol: преку слаби версус дебели фајт, па дефинирање на критериуми за дебелинa и слично...

Заклучоци кои се донесоа:
Слабата девојка не е анорексична бидејки анорексијата е болест и тоа е веќе друга проблематика...
После “За вкусовите не се дискутира“.
Диригирањето на мода е неизбежна работа. Постоело и ќе постои без разлика дали сакаме или не сакаме да го прифатиме.
Битно е, пред да се обидиме да изгледаме како Кејт Мос да си прочитниме дали реално тоа можеме да го постигниме и во рамките на реалните можнисти да си креираме посакувано полумодерно тело. хаха.

Инаку јас не знам за слабите девојки ама за девојките со добро обликувано и здраво тело секогаш ке бидат во мода освен некој моден Хитлер да ја диктира ренесансната убавина како задњи моден хит .:tv:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
да слабите не се во мода но никогаш нема да дојдат во мода дебелите....границите на нормала се најприфатени во последно време....
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
хехехе..баш интересна тема ...
па што знам онака ја ипак мислам дека треба мушките да гледаат по карактер а не по тоа која колкав број на фармерки и градник носи нели???:back:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
e добро де нетреба да си премногу дебел ниту пак анорексичен да не речам. Добро е да си држиш една постојана тежина...мене многуу тешко ми успева да ја задржам истата тежина подолго време пошо ми се дешават 3 дена да сум јадена само гумени бомбони или пак во зима да не се контролирам колку јадам...Ама сепак како шо рекоја појќето се е во карактерот
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
леле .. па јас следам мода..
ко беше модерно да се биде слаб јас костур шетав..
сега е модерно да си малку пополнет јас одма се пополнив...
неможе никој како мене
сао лошо ќе е ако се врати модата на костури... што чуда ке треба да правам:pos2:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Слабите девојки сеуште се во мода, за мене е битно само да се има долга нога:salut:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
ejJ ne e to4no .. da bidesh slaba i visoka .. neshto najubavo .. kako moeto telo sekoJa devoJka bi posakalo :baeh:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ejJ ne e to4no .. da bidesh slaba i visoka .. neshto najubavo .. kako moeto telo sekoJa devoJka bi posakalo :baeh:
хахахаха... го осети земјотресов сега????
тоа земјава се тресеше од смеење...
на 13 години веруј телото не ти е уште оформено
џабе ти е да си слаба и висока ко ќе бидеш глупа ко точак... сфаќаш?
а и еве јас нејќам да сум слаба и висока...
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
prasanje na vkus e ama.....
polnickite se sepak pointresni neli?
:vozbud:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
ни едно машко не сака суви женски-барем ја шо имам прашано машки а и по многу анкети,сакаат и малце нешто да фанат,а не само ребра да бројат!не викам ни дебели многу,салото да тече од сите страни,но женска со облини мислам,со бујни гради,задник,да има ПУНЕ РУКЕ ПОСЛА дечкото!плус-мерлин монро не била слаба-а умирале за неа,бијонсе,шакира,џенифер лопез,ни една не е сува а ги обожаваат и машки и женски!
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Па прашање на вкус ама мнозина сакаме средни женски да има шо да се фати :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom