Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
5 јануари 2010
Мислења
195
Поени од реакции
154
Мене така ми правеше на кинезот порано и испаднаа намотките за палење
мада ти ако си ја чукал ондак 99% е до тоа

а за носење може да се снајдеш јбг :P

Go srediv, elektronikata bila e sea majstorot mi stavi nekoja kineska 1800 ja plativ kolku e dobra neznam orginal kymco e 4800 ne mala razlikata . E sea kje zvucam kako pred nekoj post pogore na drugar drugarot mu ide 100-ka a mu trosi 2 litra benzin , ali sea moevo leta ko nenormalno neznam kolku ide posto mi se iskina sajlata dali deka mnogu vrtela i odma mi se skina. Ide motorcevo ko ludo sigurno kje trosi povekje kje treba da go meram. Kje mora da mu menjam plocki i gurtni sto li ima neznam strav mi e vaka da go vozam
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Go srediv, elektronikata bila e sea majstorot mi stavi nekoja kineska 1800 ja plativ kolku e dobra neznam orginal kymco e 4800 ne mala razlikata . E sea kje zvucam kako pred nekoj post pogore na drugar drugarot mu ide 100-ka a mu trosi 2 litra benzin , ali sea moevo leta ko nenormalno neznam kolku ide posto mi se iskina sajlata dali deka mnogu vrtela i odma mi se skina. Ide motorcevo ko ludo sigurno kje trosi povekje kje treba da go meram. Kje mora da mu menjam plocki i gurtni sto li ima neznam strav mi e vaka da go vozam
Епа фабричката електроника има некоја блокада, најверојатно на обртаи, се осеќа како те кочи и не дава да оди повеќе .... оваа што ти ја ставил е некоја без блокада :)

Ај баш види колку ќе оди и колку ќе троши ... многу ме интересира :)
и за кој модел на кимко се работи?
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
195
Поени од реакции
154
Епа фабричката електроника има некоја блокада, најверојатно на обртаи, се осеќа како те кочи и не дава да оди повеќе .... оваа што ти ја ставил е некоја без блокада :)

Ај баш види колку ќе оди и колку ќе троши ... многу ме интересира :)
и за кој модел на кимко се работи?

Za kymco agility 50 ka 4 takten stom e kineska nema blokada e sea vikam da ne mu pravi problem na motorot stom u fabrika ja napravile da odi 62km/h (tolku mi odese prethodno na udolnica:)).Koga kje stavam sajla bas kje pisam kolku ide a sajla e 800 denari ako bide ovaa sezona pisuvam 100 %
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Za kymco agility 50 ka 4 takten stom e kineska nema blokada e sea vikam da ne mu pravi problem na motorot stom u fabrika ja napravile da odi 62km/h (tolku mi odese prethodno na udolnica:)).Koga kje stavam sajla bas kje pisam kolku ide a sajla e 800 denari ako bide ovaa sezona pisuvam 100 %
Измери со некое другарче на право ...
 
Член од
17 јули 2013
Мислења
41
Поени од реакции
13
ке разгледам некои кивејови, но во мегјувреме можете и други да предложите нешто друго до 950 евра така пошто кивејот некако не ми е убав на изглед
Abe zemi si Generic Xor Competition isproban mi e go vozam 2 godini i top e ama cenata e 1200 :/ :D razmislisi :D
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Go srediv, elektronikata bila e sea majstorot mi stavi nekoja kineska 1800 ja plativ kolku e dobra neznam orginal kymco e 4800 ne mala razlikata . E sea kje zvucam kako pred nekoj post pogore na drugar drugarot mu ide 100-ka a mu trosi 2 litra benzin , ali sea moevo leta ko nenormalno neznam kolku ide posto mi se iskina sajlata dali deka mnogu vrtela i odma mi se skina. Ide motorcevo ko ludo sigurno kje trosi povekje kje treba da go meram. Kje mora da mu menjam plocki i gurtni sto li ima neznam strav mi e vaka da go vozam
ti namestil motoforce neblokirana elektronika i ti osloboduva na kraen obrt zato taka i podobro ja prima gasta dava podobra struja :)
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
195
Поени од реакции
154
nesto da ne mu pravi problem toa ili da ne mu steti nesto


--- надополнето: 16 септември 2013 во 19:34 ---
ti namestil motoforce neblokirana elektronika i ti osloboduva na kraen obrt zato taka i podobro ja prima gasta dava podobra struja :)

nesto da ne mu pravi problem toa ili da ne mu steti nesto
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
585
Поени од реакции
247
едно прашање, кога возам така побрзо(60-70) нешто свири малку дали е тоа нешто проблем или? 50ка кинеско
 

Kajgana Shop

На врв Bottom