Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
16 февруари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
0
Граничници(блокажи) незнам дали има ама мислам дека нема пошто качува над 45 (на ново е купен на сервис е носен само еднаш)

Развива(на километражата има до) 80km/h па мислам дека би требало да оди 70-75
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Граничници(блокажи) незнам дали има ама мислам дека нема пошто качува над 45 (на ново е купен на сервис е носен само еднаш)

Развива(на километражата има до) 80km/h па мислам дека би требало да оди 70-75
Немора да значи ако пишува до 80 дека оди до толку ... на колата ми е до 220 па она развива до 165 :)
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
0
е ок тогаш значи 60-65 е ок, сега да прашам нешто друго ако може

Слушнав на скутерчиња било најдобро само ако сака да се надоградува ауспух и ролни, па вака ролни ако сменам(тешки ми се сега) ако сменам 3 во лесни дали ке е по стартен или по брз и дали повеке ке троши

еден мој другар исто така сменил ролни има 3 тешки 3 лесни вика дека одило малку побрзо
а за ауспух не ми се става пошто повеке ке трошило а ролните? како е со нив
--- надополнето: 23 октомври 2013 во 23:02 ---
ЕДИТ: прочитав дека од лесните ролни се губи крајна брзина? може да ми објасни некој што значи тоа(извинете ми не се многу разбирам во скутери:confused: )
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
е ок тогаш значи 60-65 е ок, сега да прашам нешто друго ако може

Слушнав на скутерчиња било најдобро само ако сака да се надоградува ауспух и ролни, па вака ролни ако сменам(тешки ми се сега) ако сменам 3 во лесни дали ке е по стартен или по брз и дали повеке ке троши

еден мој другар исто така сменил ролни има 3 тешки 3 лесни вика дека одило малку побрзо
а за ауспух не ми се става пошто повеке ке трошило а ролните? како е со нив
--- надополнето: 23 октомври 2013 во 23:02 ---
ЕДИТ: прочитав дека од лесните ролни се губи крајна брзина? може да ми објасни некој што значи тоа(извинете ми не се многу разбирам во скутери:confused: )
Најдобро не го чепкај и вози си го така стандард ... ако почнеш да чепкаш нема крај
ролни без ауспух ништо нема да смени
па и со ауспух нешто ситно за мала разлика толкава инвестиција не вреди

ролните со лесни имаш побрз старт и забрзување а губиш на крајна брзина т.е. ти се намалува
со тешки обратно, потромо поспоро забрзување а крајна поголема
се ова е во мали размери
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
шо цени се движат зимно време на моториве? - заинтересиран сум зимово да купам НОВ мотор не половен - нешто на изглед како хамачи репликите што ги имаат на априлија или со сличен изглед (да не речам по спортски)

п,с заинтересиран сум за 2 тактно моторче - нешто кинеско или може и кивеј да дојде во предвид
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
шо цени се движат зимно време на моториве? - заинтересиран сум зимово да купам НОВ мотор не половен - нешто на изглед како хамачи репликите што ги имаат на априлија или со сличен изглед (да не речам по спортски)

п,с заинтересиран сум за 2 тактно моторче - нешто кинеско или може и кивеј да дојде во предвид
Ти препорачувам кивеј ... плус на попуст се
http://motori.com.mk/novosti/domasni/5038-popust-na-keeway-skuteri-vo-dinamiks?fb_action_ids=456391597807862&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map={"456391597807862":166569283551104}&action_type_map={"456391597807862":"og.recommends"}&action_ref_map=[]
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
a hamachi kinseska marka e ili??
Тоа се апла кинески мотори и ќе ти пишат и ТОРТЕ ако сакаш само да нарачаш количина нормално
хамачи е веројатно измислено име за мк можеби и друга земја
така одат работите во кина, нарачај количина и што ти душа сака ќе ти пишува дека е
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
НЕ, како и сите други лингбен баотиан хуанхо и триста други кинески срања, више коа си запнал за азија строго Kymco или SYM, европски имаш какви сакаш априлија,џилера, пиаџо дерби и така натака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom