Скутерчиња: Се за и околу нив

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Па сега вака,се одлучив за кивеј ф-акт ево 50 на ново каков спух му треба нему и колку кошта ?Ии ми треба да одам до кај баба ми а таму има 2-3 големи угорници ќе излезе ? :D

Друже ти вака ако продложиш и годинава ќе си останеш без скутерче :pos:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Fact evo Има 2.63 киловати или скоро 4 коња, со ауспух до кај 5км/ч ако добиеш топ е, не зборам да мењаш ролни, варијатори чуда врагои

јас мојот стандард си го цепам
Прашање е дали ќе ги добиеш... а и да ги добиеш, прашање е колку ќе ги осетиш (ептен е малку) со оглед дека еден издув е 1/4 од цената на моторот.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
Dali e kaznivo osnovnata boja na skuter 50cc(sto ja pisuva vo soobrakjajnata) da se zameni so druga?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Dali e kaznivo osnovnata boja na skuter 50cc(sto ja pisuva vo soobrakjajnata) da se zameni so druga?
Не е казниво, само треба да извадиш нова сообраќајна со таа боја што ќе ја офарбаш, таа боја ќе стои во новата
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Препорачајте скутерче 50ка со 7 коњи, 2-4 тактно ватевр само да корни
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.016
Поени од реакции
1.132
Купив акумулаторче крајот на минатото лето, го возев не повеќе од 2 недели и сега гледам не држи струја... Кога палам испушта некој звук и не пали.
На курбла пали и со кабли со акумулатор од кола го запалив без проблем.
Е сега дали е сигурно акумулаторот или може да е и анласерот?
И ако има некој од Битола да ми кажи каде можам да најдам најевтини акумулатори 6 ампери е мислам.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
Sakam da zemam nov skuter 50cc..Se dvoumam megju Benelli quattronove i kymco super9..spored vas koj e podobar ili koj ima iskustva so bilo koj neka pisuva :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Sakam da zemam nov skuter 50cc..Se dvoumam megju Benelli quattronove i kymco super9..spored vas koj e podobar ili koj ima iskustva so bilo koj neka pisuva :)
Мене супер 9 ич не ми е по мерак, супер 8 има подобар лик каде каде ... ако не ти прави мерак супер 8 тогаш земи го бенели кватроновето и тоа е таман скутерче
како марка и квалитет подобар е кимкото, бенелито не е тоа што беше некогаш, сега е мешавина со кивеј
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Kymco all the way!

Benelli носат морини машина за која нема делови во изобилство, а и не е баш top notch квалитет.
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
а Колку е кимкото ? а колку е Бенеллито и јас се мислам помеѓу овие два скутера ? :D
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Sakam da zemam nov skuter 50cc..Se dvoumam megju Benelli quattronove i kymco super9..spored vas koj e podobar ili koj ima iskustva so bilo koj neka pisuva :)
Јас имам супер 9, 4 години тера без никаква мака, закон е скутерчево, малку троши, доволно оди, има супер изглед, оној спортски, инаку кај нас можеш да најдеш само со воздушно ладење, а тие со водено ладење се стварно страшни, али и воздушно мака нема :)
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
A бенелито само воздушно ладење има ?? и влече ли ?
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
A бенелито само воздушно ладење има ?? и влече ли ?
Јас имам моментално бенеллии на воздушно сум.А за влечење богами влече ко коњ :vozbud: Само нешто заебава на мал гас сеа па не го возам ич.Си го возам Дерби то :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom