Скутерчиња: Се за и околу нив

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
1290 во максима
--- надополнето: 15 јуни 2012 во 19:07 ---
А мене бинелито ми го даваат за иста цена
--- надополнето: 15 јуни 2012 во 19:10 ---
Епа кое сега бенелито или мотовел ?
Хмм тешка одлука, повеќе ме влече накај бенелито мада и магнетот е моќен ... појак е и побрз од бенелито, 6.3 коња наспроти 2.7 коња на бенелито + водено ладење
82 пишува дека добиле во тестот на брзина, додека бенелито не би одело повеќе од 70 мада и толку дали ќе оди стандард

Разгледај го магнетот во тестов
http://motori.com.mk/sodrzini/testovi/test-na-motori/1207-nash-test-motowell-magnet-rs
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
Стварно е тешка да ти кажам право :DИ мене ме влече накај бенлито ама па магнетот е појак и некако ми е мал магнетот
--- надополнето: 15 јуни 2012 во 19:33 ---
Епа крајна одлука ќе биде наредна недела кога ќе појдам ќе видам во максима ќе го пробам магнетот ќе одам ќе пробам бенелито кое ми фаќа око го земам и ќе видиме :D
--- надополнето: 15 јуни 2012 во 20:09 ---
Ако има некој друг искуство за овие 4 скутера нека каже...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
Јас имам супер 9, 4 години тера без никаква мака, закон е скутерчево, малку троши, доволно оди, има супер изглед, оној спортски, инаку кај нас можеш да најдеш само со воздушно ладење, а тие со водено ладење се стварно страшни, али и воздушно мака нема :)
kolku e krajna brzina na kimkoto?
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
kolku e krajna brzina na kimkoto?
околу 80, али не знам стрелката колку е точна, едина маана до сега, му е тоа што стрелката за бензин е неточна, го полниш до крај возиш 10км и празен ти покажува :D али не ми смета тоа, си го имам научено и во зависност за колку му ставам си знам колку км можам да поминам :D
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Motowell има голема предност што е водено ладење. Пак ќе повторам - поновите бенели носат morini машина за која и нема така делови во изобилство и не е којзнае колку погодена. Motowell и останатата фела има minarelli машина што е докажана и делови има колку сакаш и какви сакаш. MotoBi и keeway имаат иста минарели машина воздушно ладена така што отприлика тоа е тоа.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
5
околу 80, али не знам стрелката колку е точна, едина маана до сега, му е тоа што стрелката за бензин е неточна, го полниш до крај возиш 10км и празен ти покажува :D али не ми смета тоа, си го имам научено и во зависност за колку му ставам си знам колку км можам да поминам :D
Kaj poveketo skuteri e taka go polnis rezervarot posle nekolku kilometri ne pokazuva tocno padne strelkata...
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
5
Motowell има голема предност што е водено ладење. Пак ќе повторам - поновите бенели носат morini машина за која и нема така делови во изобилство и не е којзнае колку погодена. Motowell и останатата фела има minarelli машина што е докажана и делови има колку сакаш и какви сакаш. MotoBi и keeway имаат иста минарели машина воздушно ладена така што отприлика тоа е тоа.
Минарели машина носе аероксот гарелито старата априлиа и повекето познати скутери има делови насегде и ако би одбирал од motowell и beneli би одбрал motowell
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Motowell има голема предност што е водено ладење. Пак ќе повторам - поновите бенели носат morini машина за која и нема така делови во изобилство и не е којзнае колку погодена. Motowell и останатата фела има minarelli машина што е докажана и делови има колку сакаш и какви сакаш. MotoBi и keeway имаат иста минарели машина воздушно ладена така што отприлика тоа е тоа.
Точно е дека за бенели тешко се наоѓаат делови.Јас имам бенели и да ти кажам право, скоро невозможно е да се најдат делови, а и да се најдат многу се скапи.Па за твое добро подобро откажи се од бенелито пошто ќе имаш големи главоболки.Земи си мотовел магнет или нешто друго.Поздрав
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
И најквалитетно од овие 4 испадна мотовел аа ?? Ама мене пак ме влече овааа бенелитоо уфф :..... Ерс1нн ти имаш бенели дај некој совет за него бе влече ли добар ли е ?
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Вака сум во план да земам некое моторче 50 цц докај 900 евричи
Дали се исплаќа да го земам априлиа рс 50 зарибан кој го нуди 500 евра и за поправка уше 300 евра или па да земам некој кинез
http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=379016
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Вака сум во план да земам некое моторче 50 цц докај 900 евричи
Дали се исплаќа да го земам априлиа рс 50 зарибан кој го нуди 500 евра и за поправка уше 300 евра или па да земам некој кинез
http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=379016
Боље земи си 50ка имаш за 900 евра кинески добри, или некој сочуван најди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom