Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Денес го извадив акумулаторот од моторот (имам џенерик хор 50цц) имам еден полнач за акумулатор колку време треба да го полнам акумулаторот за да се наполни, а не е многу празен кога дадам контакт можам да свирнам и светлата работат. јас би го запалил и бес тоа али немам курбла треба да купам :(
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Денес го извадив акумулаторот од моторот (имам џенерик хор 50цц) имам еден полнач за акумулатор колку време треба да го полнам акумулаторот за да се наполни, а не е многу празен кога дадам контакт можам да свирнам и светлата работат. јас би го запалил и бес тоа али немам курбла треба да купам :(
Го полнев акумулаторот 1 сат и си запали моторот бес проблем-доколку несака да ви запали веднаш верглајте го малку и ке запали;)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Дај кажете што да правам со гребанициве...кај да го носам моторов и дали може да се поправат ? мали се,али сепак нејќам да ги имам :D
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
Дај кажете што да правам со гребанициве...кај да го носам моторов и дали може да се поправат ? мали се,али сепак нејќам да ги имам :D
си пробалс со полирање? полир паста во рака, памучна крпа и трљај...
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
Не веруем дека ќе помогне тоа...ај ќе сликам утре,па ќе ставам слики...
е па ај, па да видиме... само можеш да постираш во темата НАПРАВИ САМ, па таму ако не јас, ке се најде некој да ти помогне... тоа веке нема врска со скутер...
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Некој да не знае каде има Ретровизори за мотори и колку коштат?
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
кој ку*ац им е на овие бе... 3500 за ретровизори...златни да не им се? во мото партс нај евтините се 300 денари а нај скапите 1800... и тоа се ретровизори со жмигавци и позиција на нив...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
За скутери не се разбирам многу ама според мене најквалитетни се Џилера, Априлиа итн.
Кај поранешно Смешко кај плоштад се продаваат кинески мороти за 600 и 720 евра.Евтино а вака на изглед ми се допаѓаат а многу се возат низ градов.
Најквалитетни се дерби и малоси,кинески мотори се продаваат и поефтини :)
Сите мислат дека моот е кинески возам Jonway SRL италијанска машина 90 оди стандар со гинели ауспух 95 + федерчиња,каиш и филтер 100 лепи :)
--- надополнето: 25 март 2012 во 20:18 ---
Gleate deka ne lazam?:icon_lol:Abe lepotan si e lepotan i nema so tuka,trte-mrte:)A ina4e za pezoava moram da iskomentiram za toa firmata so prai koli,im teknalo deka se vadat pari i do vespi i aj ke praime i nie.Ne gi obozavam tolku:icon_lol:
Априлиа користи пијаџо машина шо толку ги фалиш ?
Ако имаш априлиа со минарели машина тогаш убаво,пошто априлиа со минарели може да ја стави у ауспух ваа твојава.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Најквалитетни се дерби и малоси,кинески мотори се продаваат и поефтини :)
Сите мислат дека моот е кинески возам Jonway SRL италијанска машина 90 оди стандар со гинели ауспух 95 + федерчиња,каиш и филтер 100 лепи :)
--- надополнето: 25 март 2012 во 20:18 ---

Априлиа користи пијаџо машина шо толку ги фалиш ?
Ако имаш априлиа со минарели машина тогаш убаво,пошто априлиа со минарели може да ја стави у ауспух ваа твојава.
Малоси не прават скутери, туку тунинг опрема за скутери. Дерби се исто така добри, во ранг на Џилера, Априлиа, Јамаха...мислам дека нема утка со било кој од овие..а твојот е кинески мотор...италијанска машина? :D можеби некаква копија, но во никој случај италијанска машина.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Денес: денот од кога можам да речам дека јас уште еднаш во мојот живот нема да се качам на кинески мотор. Толку. Аш. Ебати то кинеските срања склопвани по ОТП во 7-мо одделение.

Абе Томос ќе возам, не возам кинез.
 
L

Löwe

Гостин
Денес: денот од кога можам да речам дека јас уште еднаш во мојот живот нема да се качам на кинески мотор. Толку. Аш. Ебати то кинеските срања склопвани по ОТП во 7-мо одделение.

Абе Томос ќе возам, не возам кинез.
Што се разочара толку бе ? :D
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Што се разочара толку бе ? :D
Како бе да не се разочарам? Предната маска на 80 км/ч (во возење) ми се откачи (од нигде никаде) и влезе под тркало.
Се работи за Арора 150 кубици, мада сите се исто срање (исти се и МеиДуо или како и да се викаат)...

1. Малку да бев понеприсебен (или да возеше некој понеискусен) можеше салам да заглави маската во предното тркало и да летнам преку мотор во некој ендек
2. Едвај успеав да застанам, со едната рака ја држев маската, со другата кочев
3. За малку ќе ме удреше кола (тој шо се обидваше да ме престигни)

Доволно причини?

А батките успеале да ја прицврстат толкава пластика со 3 штрафчиња, кои најверојатно дадоја душа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom