Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Толку од македонската Шитовизија...се повеќе и повеќе скандали, шит жири итн итн. Сленг беше мојот прв избор, а како втор беше Влатко Лозаноски...за жал ни е едниот ни другиот не се најдоа на првото место :(

Дечките од Сленг можаТ слободно да се чувствуваат како победници затоа шо цела Македонија навиваше за нив, а додека за Каљопа...


GAME OVER



please insert coin


credit: 00
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Од тие чудата што беа испејани(ако може така да се каже) и што требаше да личат на песни единствена што колку толку ми ја фати уво беше онаа од Ристо Самарџиев и Џорлев....другото све е за у затвор.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Влатко Илиевски - Најбогат на свет ...ме погоди текстот у срце ...:pipi:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Што знам... овие Next Time ми се многу исфорсирани. Немаат некој квалитет освен јак спонзор. Требаше да одат Генгста Оро чисто заради заебанција ама тоа е гласот на народот е секогаш последен!
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Дајте бе некој нека го стави на YouTube крајот ко ги прогласуваја победниците публиката ко викаше Генгста оро, и ко го лупнаја тој од Next Time по гла со камерата :))) Да се изнасмејме здраво уште еднаш сите...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.463
Дајте бе некој нека го стави на YouTube крајот ко ги прогласуваја победниците публиката ко викаше Генгста оро, и ко го лупнаја тој од Next Time по гла со камерата :))) Да се изнасмејме здраво уште еднаш сите...

да да да се приклучувам и јас кон ова, не можев да глеам, слушав на едно радио офуцано никакво и само се слуша “композизија број 11-12 поени’’ и едно гласно свирење што беа осетиле само Сол Кембел и Луис Фиго :):)
Ќе си каснам од курот што не го проследив ова на ТВ :(:)

Сепак бе се обесхрабрувајте, Сленг поставија нови граници и нивоа во ова, поучени од нивниот пример од наредна година ќе се појават еден куп вакви слични на нив изведувачи и еден од нив ќе мора да отиде.

ова ми е последен пост на овој теми, во живот се немам предадено и напнато волку за Евровизија
господе каков ли морон станав
:):)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Охооооо колку само ни се смееле и ќе ни се смеат од дијаспорава за организацијава и за изборов на песниве!

Ама тоа е коа нема закон ко у Италија(нема одење на евровизија си имаме СанРемо)...

п.с Да не ве разочарувам ама ако погледнете од мој агол работиве со евровизијава и со нашите амбиции за влез во ЕУ се идентични....секогаш трчаме до крај макар и да се избрукаме...а од коа ке се растури евровизија тек тогаш ќе ни текне дека дека и не било баш така интересно да се оди на евровизија....се плашам да не го сфатиме истово и за влезов во ЕУ :pos2:
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Се уморив читајки ги сите постови ептен сте се потрудиле се да доловите и напишете за фестивалот.
Стручноно( читај ретардираното) жири не се нормални, кога почнаа да редат 12 за Калиопи :kesa:се молев било кој друг да победи освен она со Наумче, иако бев за Сленг.
Победија некст тајм бев срекна само затоа што не е Калиопи. Типката се закопа до крајнос. Требаше Сленг да победат ама јбг. Ги приметив дечкине од некст тајм кога на крај публиката викаше генстра оро им падна непријатно. Друго што заприметив е дека во зелената соба сите учесници кога некој друг освен Рум дум думон ке добиеа 12 аплаудираа и беа срекни.
Тоа е тоа бидна помина неколку дена ке читаме и слушаме скандали по медиумо ама секоја работа за 3 дена кај нас се заборава само ке кажам
СРЕКНО НА НЕКСТ ТАЈМ ВО МОСКВА
п.с Кога гласав прво гласав од мобимак за Сленг не добив повратна порака а ми зема пари, па гласав од космофон и дпбив повратна дека гласот е заведен
isto od mobimak ne gi registriraa glasovite za sleng ,samo od cosmofon, ama podobro taka kravana ke odese vaka neka odat decava ,barem se nesto novo i ljubovno!
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
Претходните години се молев песната од скопски фестивал да остане иста и на евровизија.(без да ја корегират отпосле) сега се молам обратно
 
Г

Грејвдигер

Гостин
А да даде некој песната да ја слушнам, нема да биде лошо... :pipi:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
А да даде некој песната да ја слушнам, нема да биде лошо... :pipi:
И јас сакам да ја чујам.Иако сигурен сум дека нема да ми се допаѓа.
Кога отворив темата не ми се веруваше. 117 страни :vozbud:
Сега може Калиопи повторно ќе прави циркус, може пак е изнервирана? :pos: Скандали се ближат..скандали се ближат.
- Се надевам ќе биде на англиски.
Ухх ич не ми се допаѓа.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Абе остај жирито, а водителите?Приказна сами по себе.
Еве еден од многуте испади:
Вчера на второто полуфинале водителката:И тоа беше ДЈ Панчо со едни од најголемите евровизиски хитови кои сепак не станаа хитови но еве полека стануваат хитови:pos2::pos2::pos2:
Инаку се сложувам дека беше еден од подобро организираните фестивали , но сепак водителите се црна дамка на манифестацијава.
:pos: :pos: :pos:
Или на крајот, Зоран Љутков: Сега ги избравме и вторите осум финалисти, бидете и утре со нас да ги избереме финалистите. :pos: :pos:


Него сум се скршил од смеење кога со кранот го здрвија еден од Некст-тајм у глава. Дали го забележавте тој момент? Се случи кога ја изведуваа песната на крај. Зум, зум, зум - премногу зум! :pos2:
Значи тој камерманот дефинитивно им е за out. :tapp:
Во 2-ра полуфинална кога настапуваше Дани во ревијалниот дел и нејзе ја здрвија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom