Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Штета, Влатко Лозаноски второ место, а Калиопи и Наум прво, иако незаслужено според изведбата, ама тоа е - македонска работа.
 
В

Вори

Гостин
Добро е...ја за Белов бе..немаше којзнае каква песна ама кога може Калиопи со срањето да биде прва...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Ако Калиопи победи на нашиот избор, ќе ја бојкотирам Евровизија и не гледам:tv:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Од Влатко Илиевски најдобра ми беше вечерва.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Водителите на крајот .. "патот масовно е на цело село"..
Иначе мене фаворит денес ми беше песната на Влатко Илиевски , онака за мој вкус, ни да замара ни ништо , цел ден би ја слушал.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Калиопи има големи шанси бидејќи е една легенда на нашата забавна музика,Иначе и Влатко Илиевски не беше лош,ама како и да е не сум задоволен од песните и од конкуренцијата оваа година
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Па уште и телевоутингот го наместиле. Едногласно демек. :tapp:
А на форумов има доста луѓе што пратат и не приметив НИЕДЕН да рече за Калиопи дека ќе гласа.
Точно така. Симптоматично, нели? :) Чекај, сепак големото финале е утре...еден куп местачи има.

Се надевам дека Сленг (мојот од вечерва апсолутен фаворит) нема да бидат преразочарани од конечниот пласман, бидејќи не се мамини и татини синчиња кои ангажираат жири комисии или купуваат припејди за гласање. Дебитанти, со дебитант композитор (а не од влијателните рангови на ЏејЏејовци и Копровци)....и се во првите 6, ако е за вкупно сумирање, или вкупно трети по број на телевоутинг, ако добро паметам и собирам.

Утре гласам за нив,
бидејќи ми имаат солидна комбинација на најискрен пристап, симпатична песна баш како за евросонг, и уникатен настап.


Напред Сленг!
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Па Калиопи извесно време пред фестивалот кажала дека ако не победи со оваа песна, следната година ќе пеела за друга земја за Евровизија (највероватно Хрватска или Србија), па вие размизлете зашто скоро цело жири и даде 12 поена. А што би се однесувало до мене, ако не победи, нека иде каде сака да пее, нека крши глава, песнава и беше ептен тапа иако она има добар глас, но ние не бираме пејач, туку песна.
Се надевам дека утре жирито нема да за*бе работа и дека ќе победи СЛЕНГ - ГЕНГСТА ОРО.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Класична намештаљка луѓе, намерно го наместија и телевоунтингот затоа што немаше да се поклопи со публиката како вчера, и сигурно некој им го посчил тоа па така сега ќе с еправдаат дека и публиката била на страна на калиопи.

искрено многу сум изнервиран и разочаран и сега веќе на сите ви е јасно зашто немаме успех неи во спорт, или во музика бидејќи не ги праќаме најдобрите. Тогаш го наместија владо јаневски а гиш беше подобар сега еве, па и лани беше намештаљка и јас не знам кога не бил онамештаљка.


п.с. респект за џокси убаво им го спушти.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
значи од квази СТРУЧНОТО жири, што не знае да прочита гласови и сал се извинува при читањето, многу се разочарав. А сите се „магистри, професори, МУЗИЧАРИ...„ срамота што местат за Калиопи и Наум кога песната е срање и не малку заслужи толку 12ки. Песнава не можеш ни да ја пееш и е одвратна за слушање. Брука! Па и таа последната од жирито што секоја чест читаше на македонски ЕДВАЈ, и нејзе ја подмитиле.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Па Калиопи извесно време пред фестивалот кажала дека ако не победи со оваа песна, следната година ќе пеела за друга земја за Евровизија (највероватно Хрватска или Србија)
Леле на што маки ќе се тек они па.Сленг сакам да оди.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Калиопи има големи шанси бидејќи е една легенда на нашата забавна музика,Иначе и Влатко Илиевски не беше лош,ама како и да е не сум задоволен од песните и од конкуренцијата оваа година
Факт, ама не можи да се провлекува на стара слава. Па уште ќе се заканува, ова било последна шанса на Македонија да ја прати на Евровизија. Не ти доликува, не со репутацијата шо ја уживаш кај граѓаните.

Ај доста беше плукање.
Иначе, фаворити мене ми беа Браво Бенд, Лозано и Кристијан.
Другото обично, дури и премногу.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom