Скијање и сноуборд

Што возите на снег?


  • Вкупно гласачи
    250
Член од
12 јануари 2006
Мислења
313
Поени од реакции
0
Јако е скиењето

На мене полесно ми е скијањето(затоа што не сум пробал да возам даска:pos:),а само двапати на скии и се пуштам по сината стаза!:pos:
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Која ти е таа сина стааза???Мислиш на плави ски-лифт?
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
313
Поени од реакции
0
е а како да ја направам сликата да ми излезе на екран?
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
kiro hametovski напиша:
не знам каде да изнајмиш, ама да ти дадам еден совет: ако мислиш да пробуваш даска, знај дека нема врска со скејт. на скејт нозете ти се слободни а на даска прицврстени, башка бордањето има посебна техника на возење наречена карвинг каде што треба да се вози и врти со ивицата на даската, што е невозможно со скејт, мислам нормално ти можеш да возиш и на плотната, ама само ќе се лизгаш како дедо:)
WTF е плотна??????
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
да не тркнал некој до маврово или шапка деновиве?
слушнав дека на шапка имало 2.2 метра :icon_eek: , а маврово околу 1.5
само гарант е смрзнато сфе горе
 
Член од
21 јули 2005
Мислења
87
Поени од реакции
1
Jas bev VIKENDOF na Mavrovo....radi ne rabotenje na Ciripashina, ama Marfi ja uklucil..janasana
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Ivana напиша:
Jas bev VIKENDOF na Mavrovo....radi ne rabotenje na Ciripashina, ama Marfi ja uklucil..janasana
и времето како беше?
се мислам со кола да идам али ептен е - надвор, да не се потепам по тоа угорниците
киниси вози натака?
 
V

VirtualA

Гостин
Ииии како ми се оди на скијање
Не сум бил можи 6-7 години
Жално
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Јас над 10.. па не се чуствувам жално.. али знам дека ако се каќам на ски че се испоизнаубијам
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
да ми поминат испитиве и обавезно ке идам, бев пред две недели и иако времето беше бљак се изнаскијав, али сам отидов никој од друштво не дојде, тапа е сам
ако му се иде на некој, ајде ја ауто обезбедувам
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
какво ауто бе, оди со киниси...со чичко баже...закон е. Поефтино и посигурно ти е со кола. Јас идев често, сега паузирам од здравствени причини...
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Dimitarc напиша:
какво ауто бе, оди со киниси...со чичко баже...закон е. Поефтино и посигурно ти е со кола. Јас идев често, сега паузирам од здравствени причини...
абе ауто си е ауто, не заебаај
а цената? иста ако не и пониска :wink:
башка од лани ама ме имаат изнервирано тие киниси, 2 саати мрзневме пред канцелариите нивни, комбето од крушево не беше стигнато, во 11 бевме во маврово, ми идеше да му ја учукам на тој газда ли е што ли е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom