Скијање во Банско

Дали сте биле на скијање во Банско?

 • Да, сум бил и би сакал повторно да одам

  Гласови: 64 45,7%
 • Не, и немам намера да одам

  Гласови: 14 10,0%
 • Не, но би сакал во блиска иднина да одам

  Гласови: 57 40,7%
 • Да, и не планирам повторно да одам

  Гласови: 5 3,6%

 • Вкупно гласачи
  140
Член од
29 април 2012
Мислења
361
Поени од реакции
238
Dali e podobro da se odi vo bansko od delcevo ili kriva palanka?
Kako e patot od stip do bansko pokonkretno?
 
Член од
7 јануари 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, sakam da prasam za vo bansko, kolku cini ednodneva ski karta i dali mozebi znae nekoj i cena na iznajmuvanje na skii oprema (skii, stapcinja i cizmi)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Еднодневна ски карта 70 лева, а имаш и за пола ден, после 12:30 и е околу 50 лева. Скии,чизми 30-50 лева.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
569
Поени од реакции
1.188
Од денес Официален старт на ски сезоната во Банско, Пампорово и Боровец. Welcome!
IMG_3143.jpeg

 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2021
Мислења
46
Поени од реакции
26
Како е за возење со кола до Банско од Скопје? Резервиравме сега за продолжениот викенд.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.736
Поени од реакции
5.062
Како е за возење со кола до Банско од Скопје? Резервиравме сега за продолжениот викенд.
Ела си на Копеоник,моментално сум тука одлично е за скиање,стазите екстра,малку може е поскапо од бугарска ама вреди.Лошо е што само што се поправив +5 кила,јадењето врв.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.382
Поени од реакции
5.143
Ела си на Копеоник,моментално сум тука одлично е за скиање,стазите екстра,малку може е поскапо од бугарска ама вреди.Лошо е што само што се поправив +5 кила,јадењето врв.
Чим си се поправил 5кг за толку кратко време значи дека си јадел нездрава храна.
Автоматски споено мислење:

Како е за возење со кола до Банско од Скопје? Резервиравме сега за продолжениот викенд.
Преку Миладиновци - Свети Николе па Кочани - Делчево е за околу 27,28км пократко од Деве Баир плус и крш патот после Кочани го реновираа пред 5 години така да пробај.Единствено што кај оваа опција се успорува брзината после Кочани па се до спуштање до Благоевград.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2022
Мислења
569
Поени од реакции
1.188
Ела си на Копеоник,моментално сум тука одлично е за скиање,стазите екстра,малку може е поскапо од бугарска ама вреди.Лошо е што само што се поправив +5 кила,јадењето врв.
Хахаха, патриотски повици. Сум бил на двете места и цврсто можам да кажам дека нема простор за споредба. Копаоник сега е како Банско пред десет години. Во секој поглед, патеки, сместување итн.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.746
Поени од реакции
2.223
Хахаха, патриотски повици. Сум бил на двете места и цврсто можам да кажам дека нема простор за споредба. Копаоник сега е како Банско пред десет години. Во секој поглед, патеки, сместување итн.
Да синко, ама разликата е дека у Банско што и мене ми е омилено е ооооооооооооооооогрооооооооомна гужва за на гондолата. И често има проблеми со снег и природен и вештачки. Не ми кажувај дека не е така, оти лани 70% од сезоната не работеше ски патот.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
569
Поени од реакции
1.188
Да синко, ама разликата е дека у Банско што и мене ми е омилено е ооооооооооооооооогрооооооооомна гужва за на гондолата. И често има проблеми со снег и природен и вештачки. Не ми кажувај дека не е така, оти лани 70% од сезоната не работеше ски патот.
За гужвата на гондолата си во право. Не могат со години да се преборат со тиа Екоактивисти, спречуват ја изградбата на втора гондола. Но веднаж си стигнал горе, то е рај, снегот е више метар
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom