Скандалозни раскинувања

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Епа ај да видам ваше мислење или пак некое искуство во врска со оваа тема.Освен тоа дали мислите дека се ок вакви скандалозни раскинувања.....Мене искрено тоа никогаш ми се нема десено (фала богу) ама еден другар на својата женска и раскина на МИКРОФОН на Нова Година(загреота):vozbud: Ај вас да ве видам...
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
I na mene mi se nema sluceno neto poskandalozno vo vrska so raskinuvanjava, ama imam raskinato vo ime na nekoj drug imeno zenata kaj sto ziveam i rabotam trebase da raskine so deckoto i taa dogovori toj da dojde ama posle izleze deka nema da moze da se vrati i deka ke odi na vecera od rabota i mi rece da ako mozes raskini mu za mene i ja mu rakinav ama bese mnogu smesno zamislete da raskines so covek so koj si nemala nisto i si go videla nekade oklu 3-4 pati vo tvojot zivot:vozbud:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Uf moite bea skandalozni i bez pricini mislam alii toaee veke minat period od mojot zivot i ne se zamaram toash bolelo ama vidov deka ima i poubavi raboti vo zivotot od nego
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Епа ај да видам ваше мислење или пак некое искуство во врска со оваа тема.Освен тоа дали мислите дека се ок вакви скандалозни раскинувања.....Мене искрено тоа никогаш ми се нема десено (фала богу) ама еден другар на својата женска и раскина на МИКРОФОН на Нова Година(загреота):vozbud: Ај вас да ве видам...


Леле страшнооо...Мене не ми се има десено нешто слично,знам еден другар пред цело друштво на девојката и раскина на цел глас,и почна да кажува што мрзи кај нејзе,што го нервира и сл.Мислам дека е мн бедно да се раскине на таков начин.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Незнам ама вакви работи ми се ептен шупачки,како што сме биле интимни до претходно може и таа работа лесно да се заврши или што фраерлукот е голем што ќе кажат другарите,и раскинал на микрофон за нова година wow манга :uau:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Епа ај да видам ваше мислење или пак некое искуство во врска со оваа тема.Освен тоа дали мислите дека се ок вакви скандалозни раскинувања.....Мене искрено тоа никогаш ми се нема десено (фала богу) ама еден другар на својата женска и раскина на МИКРОФОН на Нова Година(загреота):vozbud: Ај вас да ве видам...
На Рихтерова скала од 1-9, оцени ја силината на шамарот што го доби потоа.


Селак. Селачана. Селачиште.
Не ми се случило, нема да се случи.
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
7
Ова со раскинувањето пред сите... хм...многу неџентлменски.Мислам и повеќе од тоа, ама
Јас мислев дека раскинувањето преку интернет кога некој е во друга држава и едвај чекаш да го видиш е најлоша ситуација.Ама ете, имало и полошо.Иначе не ми се случило тоа мене, туку на една особа што ја знам.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ова со раскинувањето пред сите... хм...многу неџентлменски.Мислам и повеќе од тоа, ама
Јас мислев дека раскинувањето преку интернет кога некој е во друга држава и едвај чекаш да го видиш е најлоша ситуација.Ама ете, имало и полошо.Иначе не ми се случило тоа мене, туку на една особа што ја знам.
Тоа со раскинувањето пред сите... скандал.
А раскинување преку интернет кога некој е во друга држава е немање храброст да го направиш истото кога таа личност е до тебе.:wink:

Скандалозни раскинувања како примерот на Bon Jovi не сум сретнала. Освен едни познаници кои раскинаа додека пиевме кафе. Имено седевме сите четворица, се смееме и одеднаш муабет:
- "Сакаш да е крај?"
- "Сакам."
- "Добро."
После си продолживме со кафето најнормално:nesvest:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ej imav ja edno takvo. I pisuvam na edna devojka so koja odev mesec dena poraka na mobilen AJDE DA SE NAJDEME POSLE CASOVI DA PRAIME MUABET.I zamislete tipkava zemala da jade gomna za mene pred cel klas kako sum mozel da i raskinam preku telefon. Jas sakav da i raskinam ali sakav tet-a-tet. E posle toa se desavaa sapunski serii.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Не ми се десило мене, али имаше едно раскинување на кое уште се чудам. Значи идеа подолго време тие двајца, морам да нагласам дека типката беше далеку поубава од типот и си имаше малку повеќе кренато акции. И една вечер се јавува дечкото да ја викне да дојде у парк, а типката таква на телефон му вика „Еј абе заборавив да ти кажам јас си фатив друг дечко вчера и сеа со него сум, не можам да дојдам!„ и му склопи... Друго нешто не ми текнува, мислам знам уште кретенски раскинувања али тоа било меѓу двајцата, а не така јавно да биде едниот изрезилен.

И да додадам, многу дебилна работа е тоа јавно раскинување, дерење, карање, плачење и слично. Исто како што е интимна работа врската, сексот, така е и раскинувањето и нема што другите да слушаат расправања...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Присуствував на една траги комична ситуација на еден добар другар.Ех девојка му влета бесна во кафе барот каде што седевме цело друштво,почна да се дере погласно од музиката,ја зема чашата пред него и му ја плисна во лице,се заврте и си замина како ништо да не било.Потоа следеше драма(иронична) од останатите како за утеха:pos:Но он е добар дечко и премина преку тоа,но зезанциите во врска со таа случка до ден денес му стојат на сметка:)
Против скандалозни раскинувања!
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Што да кажам,за жал го имам доживеано тоа,и тоа во првата посериозна врска и девојката која прва ја засакав,ми раскина на првата вечер од заедничкиот одмор во Охрид,со оправдување:"Абе го имав решено ова 3-4 дена пред да одиме на одмор,но не сакав да ти го расипам одморот,па затоа се решив кога ќе се вратиме во Скопје!".E сега зошто и покрај тоа ми кажа на одмор,не ми е јасно...:toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Што да кажам,за жал го имам доживеано тоа,и тоа во првата посериозна врска и девојката која прва ја засакав,ми раскина на првата вечер од заедничкиот одмор во Охрид,со оправдување:"Абе го имав решено ова 3-4 дена пред да одиме на одмор,но не сакав да ти го расипам одморот,па затоа се решив кога ќе се вратиме во Скопје!".E сега зошто и покрај тоа ми кажа на одмор,не ми е јасно...:toe:
Златен ова не е скандалозно.Скандал е бламажа пред јавност,а вакви раскинување се редовна пракса,сите сме доживеале по некое(ако ти е за утеха:) )
Ајде молим вас,скандалозни само:vozbud:

п.с.ќе испадне сеирџиска тема*трие раце*
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Хехе,златна,прва заедничка ноќ,значи 5 души сместени во една куќа после излегувањето вечерта,јас плачам,таа се пакува и си оди кај нејзините во камп,а останатите тројца кои ми се многу блиски другар(к)и ме гледаат бледо...Па сега ти види!
Тоа е лоша среќа:smir:
Скандал би било ако вечерта кога сте испаднале ти раскине пред нив,на повисок тон за добро да слушнат,да ти замине со друг на заеднички одмор исто пред очите на јавноста и слични краеви.
Значи се на се си имал среќа:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom