Скандалозни раскинувања

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
А замислете како е да имаш 4 годишна врска, се е супер , таа оди странство и ти вика дека за кратко време ќе сте заедно,демек ќе направи се за да те земе ова она , поминува пола година се враќа и ти вика дека не одела врската ... помалер некој има ? :)
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Тоа е лоша среќа:smir:
Скандал би било ако вечерта кога сте испаднале ти раскине пред нив,на повисок тон за добро да слушнат,да ти замине со друг на заеднички одмор исто пред очите на јавноста и слични краеви.
Значи се на се си имал среќа:)
Епа ајде тогаш негирај го ова,мада ако го прочита другар ми тешко мене:)!На плажа Славија сме во Охрид,мој другар и другарка кои одеа долго,дечково се бања во езеро,а ние седиме на плажа.Во еден момент,девојкава нешто гледа во нивната торба се накурчува до даска и почнува да се дере пред цела плажа:******(името на дечково),пе*еру еден,преку ку* више со тебе,очи да не ти видам!Станува и си оди во соба,а овој како попарен гледа и молчи,плус цела плажа поглед да види кој е тој "пе*ерот":)!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Е ова е скандалозно раскинување:)Само напред продолжи во ист стил:smir:

Гего бе,малеру еден:pos:Само лоша среќа,ќе дојде подобра.Дај нешто скандалозно:)

советувалиште за скршени срца,call me 0500 :pos:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Со дечкото со кој најдолого идев имавме еден куп јавни испади и нешо као десет раскинувања пред дефинитивно да се разделиме, али ќе се задржам на едно поскандалозно(т.е отвори се земјо голтни ме).

Се деси пред Тинекс маркетот кај мене у мало. Почна со тоа што се скаравме уше кај мене дома. Урлавме шо урлавме, му реков дека е готово со нас и го избркав од стан. Али тоа како да ми беше малку, па само што излезе почнав да собирам некои од поклоните шо ми ги имаше дадено, и со нив у рака со трчање тргнав по него. Го стигнав баш пред влезот на Тинекс(инаку ова се деси во работен ден, некаде околу 19 часот, со еден куп луѓе у близина...нормално тогаш имав blackout па не ја приметив баш околината:zid:) Кога ме виде почна да го убрзува одот, а ја застанав у почнав да се дерам по него со зборови и фрази од типот на: говедо, стоко, мочко еден да не те видам више и слично, а истовремено го гаѓав со поклоните:cheeky1::kesa:
Дури откако го снема него од видик, станав свесна за околината и ми стана јасно дека има еден куп луѓе застанати околу мене со израз на фаците WTF:nesum::icon_redf:icon_redf
Иначе уше по траги-комична ситуацијата ја правеше фактот дека дечко ми беше висок 1.95 и беше оној шо бегаше и не рече нишо, а ја мочле од метро и желба за растење урлав и џиткав ствари по него:kesa::kesa:.
Љубов, јбг:toe::icon_neut Само знам дека после тоа едно 2 месеци ми беше срам да се појавам пред комшиите или да влезам у Тинекс.
Затоа такви испади веќе, не фала. Освен шо сфаќам сеа колку се понижувачки, неам ни сила за нив:nesum:
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
Ne sum doziveala vakvo nesto,ama bev svedok na edno takvo skandalozno rasinuvanje!Deckoto i devojkata ne gi znam!Nova godina 2005, vo eden od skopskite kafici,extra zurka..dobro muzice,site raspolozeni i veseli,i odednas se slusa urlanje..."Kako ne ti e sram ..kloser eden,mi go unisti zivotot,kako mozese...sto na nea zlatna da ne i e pi*kata?...i uste million pcovki u sekunda..znaci lugevo momentalno zaboravaat deka se slavi nova godina i celoto vnimanie go nasocuvaat kon tipkava...a ona "uz muabetot":)ja dosegnuva najbliskata flasa, mu ja udira na deckovo od glava,ama onaka krvnicki i demonstrativno go napusta kaficot!Jadnikot,go odnesoa drugarcinjata vo najbliskata bolnica na sienje,a negovata ludaca,se vrati za nekoi 15tina minuti.so bagra kelavi i napumpani drugarcinja valjda za da go dokusurat deckoto!Sreka sto ne go najdoa,a i ne napravija nekoj dopolnitelni problemi!U sekoj slucaj toa bese najmizernoto nesto sto nekogas sum go videla!:shok:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
leleeeeeee

abe greotaaaaa,kako taka?! ccc aiiiii kakvi luge postojat

ova e nesto sto stvarno ne sakam da mi se sluci:nenene:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
Epa bese skandalozno na mojot odmor koga mojot "decko" me izneveril so 2-3 i site znaeja samo jas ne znaev, pa imase skandali posle koa slucajno razbrav :) sega mi e smesno no togas........... :zlo:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Во тоа поле експерт сум бре ... секое раскинување порано ми беше јавно, али јас и бившиот со кој идевме околу 3 години офф-онн, бевме онака симбол за јавни испади.
Заедно учевме ...

Сред македонски, седиме заедно во фазон многу се љубиме и зборевме на некои глупави теми што се случувало додека не сме биле заедно, он ми признава дека бил со моја другарка за време Нова Година кога б.т.в. правевме 3 год. и мене ми излетува „Да знаеш до сега колку те имам варано!“
Станува типот и почнува да ме брка низ училница и сите рипаат да го држат ...
„Ќе те убијам, ќе те обесам, ќе те заколам!!! Дојди ми ваму!“
Бегам јас низ училница излетувам надвор во двор се бркавме низ цел парк бре ... на крај ме фати се зачукавме сред Младински сред бел ден ...

Се шетавме низ улица дерејќи се, јас на едната страна, он на другата страна ...

Ни се има десено на екскурзија низ хотел да се тепаме пред сите професори, на крајот ме фати за половина за да ме фрла во базентот, ми ги фрли цигарите од тараса, се имаме на плажа тепано, ама тепано со камења фрлање.

Оххх леле ... патешествија бевме ... :kesa:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Ухх.. никако скандали.

Да речеме дека може да поминат некако во средношколските клупи (со оправдание: Деца се :pos:) или ако го фатиш партнерот во кревет на дело (нешто како: Не можев да се исконтролирам). Во секој случај е беспотребно привлекување внимание и примитивно решавање на одредени ситуации :)


* Нека не ме сфаќаат средношколците погрешно. Пошо сепак “Деца деца праат“ :icon_mrgr
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
На мене до сеа не ми се има склучено некоја таква работа ама сум сведок на една таква случка на еден другар .

Карневалот оваа година во струмица во кафе 19 ехтра журка , се убаво не се имаа карано , другарот на една момичка ја части пијалок си прават муабет другарски и на другарот женската зима пивото и на другарот и на другарката ги избајна и почна караниците . .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не преферирам такви работи.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
уфф против!!! Најлошо нешо е да го газиш она што некогаш си го сакал...

Во тоа поле експерт сум бре ... секое раскинување порано ми беше јавно, али јас и бившиот со кој идевме околу 3 години офф-онн, бевме онака симбол за јавни испади.
Заедно учевме ...

Сред македонски, седиме заедно во фазон многу се љубиме и зборевме на некои глупави теми што се случувало додека не сме биле заедно, он ми признава дека бил со моја другарка за време Нова Година кога б.т.в. правевме 3 год. и мене ми излетува „Да знаеш до сега колку те имам варано!“
Станува типот и почнува да ме брка низ училница и сите рипаат да го држат ...
„Ќе те убијам, ќе те обесам, ќе те заколам!!! Дојди ми ваму!“
Бегам јас низ училница излетувам надвор во двор се бркавме низ цел парк бре ... на крај ме фати се зачукавме сред Младински сред бел ден ...

Се шетавме низ улица дерејќи се, јас на едната страна, он на другата страна ...

Ни се има десено на екскурзија низ хотел да се тепаме пред сите професори, на крајот ме фати за половина за да ме фрла во базентот, ми ги фрли цигарите од тараса, се имаме на плажа тепано, ама тепано со камења фрлање.

Оххх леле ... патешествија бевме ... :kesa:
лооллл сте претерале...јас да бев на негово место ќе се измочав и ќе те удаев во вирчето.. :) џаст кидинг без навреда :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Имам доволно нерви да секој проблем си го решавам смирено и во четири очи. Исто, не дозволувам скандалозни однесувања со мене, затоа ваљда не сум доживеала и скандалозно раскинување.

А за опишаниве ситуации тука ... на некои се пресмеав, а на некои ми дојде да вриснам три пати од еднаш ... ама тоа е, луѓе сме ...:pivo:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Во тоа поле експерт сум бре ... секое раскинување порано ми беше јавно, али јас и бившиот со кој идевме околу 3 години офф-онн, бевме онака симбол за јавни испади.
Заедно учевме ...

Сред македонски, седиме заедно во фазон многу се љубиме и зборевме на некои глупави теми што се случувало додека не сме биле заедно, он ми признава дека бил со моја другарка за време Нова Година кога б.т.в. правевме 3 год. и мене ми излетува „Да знаеш до сега колку те имам варано!“
Станува типот и почнува да ме брка низ училница и сите рипаат да го држат ...
„Ќе те убијам, ќе те обесам, ќе те заколам!!! Дојди ми ваму!“
Бегам јас низ училница излетувам надвор во двор се бркавме низ цел парк бре ... на крај ме фати се зачукавме сред Младински сред бел ден ...

Се шетавме низ улица дерејќи се, јас на едната страна, он на другата страна ...

Ни се има десено на екскурзија низ хотел да се тепаме пред сите професори, на крајот ме фати за половина за да ме фрла во базентот, ми ги фрли цигарите од тараса, се имаме на плажа тепано, ама тепано со камења фрлање.

Оххх леле ... патешествија бевме ... :kesa:
ЛОЛ :grim: :angry3: :angry1: :icon_excl
Абе се ок ама... многу тепање ви се фатило во врската. :pos: :)
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Ау да сте живи и здрави, како бев тмурна ме изнамсеавте:pos2::pos2::pos2:Не ми се има десено нешто вака ниту пак сум присуствувала на некој скандал. Не ми се допаѓаат вакви работи за се има време и место и решавање на проблеми како цивилизирани луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom