Си биле...

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
Си биле Американец, Албанец и Македонец и оделе по пат и сретнале џин!
Џинот им рекол: Дајте ми една задача која неможам да ја извршам!
- Американецот: Прескокни една планина!
Џинот прескокнал, се вратил и го убил Американецот.
- Албанецот: Прескокни 10 планини!
Џинот прескокнал 10 планини, се вратил и го убил Албанецот.
- Македонецот плукнал и му рекол на џинот:
Ај сега нуркај!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Си биле две баби. Едната везе, а другата безвезе

Си биле две деца. Едното прднало и се родил Јордан Пиперката.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
Си биле американец , французин и русин и ги прашуваат што им е најубаво во животот. На тоа прв одговара американецот и вели па јас најмногу сакам да сум со прекрасна жена во некој луксузен хотел со едно виски и да си уживаме по цели денови , втор одговара французинот и вика па јас сакам да сум со многу жени на пуст остров а само јас да сум машко и да биде прекрасно , добро и доага на ред русинот и овој вика - па мене најубаво ми е кога на сибир стражариме еден по еден и кога сум во шаторот на топло и си спиеме а надвор е -50 степени и кога ке дојде комадирот и ке каже Стојаковиќ на стража!!! .... А ти не си Стојаковиќ
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Си биле македонец, грк и албанец. Им дале апче кој најмногу ќе издржи да се измоча. Албанецот после 5 минути се измочал. Македонецот после 10 мин се измочал. А гркот од мака поцрвенал и умрел.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
Си биле германец, англичанец, француз, швајцарец, грк и Македонец и се фалеле што имале најдобро во нивната држава. Германецов вика: Ние имам најдобри коли.. мерцедес. Англичанецов вика, ние ја имаме најпознатата кралица, Дајана. Французов вика ние имаме Ајфелова кула. Швајцарецов вика ние имаме најубаво Женевско езеро, гркот вика ние имаме најдобри печатници за весници.. Македонецов се мисли и едно време вика: Абе го знаете вие Марко Крале? И сите: неееееее.
Епа вака: Он отишол со мерцедес до Англија и ја земал принцезата Дајана, ја качил на Ајфеловата кула, таму ја напраил парче, после курот си го измил во Женевското езеро, а ако не ми верувате прочитајте во грчките весници.
 

Igor red devil

гроф
Член од
26 јуни 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
Си биле Македонец Американец и Грк на пуст остров и ги фатиле човекојадци.
Им кажале секој од нив треба да најде по десет парчиња исто овошје, и ако им ги набутаат во газ без да се насмеат или викнат ќе ги пуштат.
Прв Американецот со 10 Круши... пикаат пикаат и на 7мата вика.... и го јадат иде на небото , по него иде Македонецов со 10 малини, и му ги пикаат пикаат и на 9тата се прснува од смеење и го јадат.
И се сретнуваат на небото Американецот и Македонецот.
Американецот : Зашто се насмеа баш на 9тата бе?
Македонецот: А шо да праам коа го видов Гркот како доаѓа со 10 Лубеници :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
А пак јас го знам вака: Си биле македонец американец и албанец и биле на пуст остров ги фатиле некои црнци.И им кажале да 10 плодови од исто овошје.Американецо донесел 10 портокали и му ставиле 3 4 не бива.Македонецот втор, паметен зел од оние рибизлите (слични на малините) и му ставиле 9 на десетата прснал од смеење. И по некое време се сретнале мак и мареиканецот на небото и овој го пита:Зошто се насмеа баш на 10 и овој му вели:Абе како да не се насмеам коа го видов албанецот со 10 лубеници..:pos2::pos2::pos2:

Си бил еден македонец и отишол на патување во Кина и шетал што шетал решил да оди на кинески гробишта.И коа оди таму има шо да види на еден надгробен споменик пишувало 1927-2007 живеел 30 год. и на овој му станало чудно оди напред и на друг гледа пишува роден 1940-2008 живеел 27 години и на овој му станало уште почудно и го прашува на водичот зошто пишува така и овој му вели:На надгробните споменици ги пишува годините кога се родил и кога починал и оние години во кои покојниот живеел со сите раскоштва и задоволства.
И тогаш Македонецот рекол:
-На мојот споменик би пишувало роден мртов!!!:pos2:
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Си биле две кифли и сртенале една пица , па си рекле :
- Леле,ама е нашминкана оваа.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си биле мајка, татко и син. Мајката и таткото сакале да се сексаат, ама синот сметал и првата вечер мајката го прашува синот:
- Сине спиеш?
- Не.
И мајката му удира шамар. Другиот ден:
- Сине спиеш?
- Не.
И мајката пак му удира шамар. Третиот ден:
- Сине спиеш?
Синот ќути. После 5 минути:
- Сине спиеш?
Пак ќути и мајката му вика на мажот:
- Влагај ја бананата!
И синот:
- И јас сакам банана!!!
 
B

Beck's

Гостин
Si bile Amerikanecot,Germanecot i Albanecot i sea treba da se falaat sto teknologii imaat.
Amerikanecot:Nie imame raketa koja moze od 100 km da udri u mestoto kade sto sakame,dobro mozno + - 1 metar da zgresi ama dobro e.Bravo bravo
Germanecot:Nie imame tenk na 50 km zgrada u vazduh da kreneme,dobro mozda da zgresime nekoj + - 1 metar ali dobro e.Bravo bravo
Albanecot:Kaj nas decata se rodat preku usta.Se cudat site:E kako to?
Abe dobro sea mozda ke zgresi neso + - 1 metar ali nema veze:vozbud:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Си биле три деца и се натпреварувале, чив татко е највисок.
Првото дете вели: татко ми е висок до кај бандерата.
Второто: мојот татко е висок до кај облацине!
Третото го прашува на второто: дали татко ти фаќа нешто меко горе?
Второто: да фаќа!
Третото: е па тоа се мадињата на татко ми!:pos2::pos2:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
Си играле две деца на улица.Поминала кола и...само едно дете си играло на улица!
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Си биле 3 :nerv:лилјака. И вампирот ги праќал 1 по 1 да види кој најмногу крво ке испие од луѓето низ градовите.
Оди првиот и се враќа со измачкана цела уста крв. И го прашуват од каде толку крв најде. Тој им вели: Го гледате тој град? Овие: -Го гледаме. Е пола град го исцицав...
Оди вториот и се враќа со цела глава крв. Го прашуваат од каде тој им вели го гледате градот...Го гледаме... Е цел град го исцицав...
И оди третиот и се враќа со крв по цело тело. И сите зачудено го гледаат и го прашуват од каде толку крв исцица? Тој им вели го гледате овој најголемиот град?...Го гледаме...Ја гледате таа големата бандера?..Ја гледаме...Е јас не ја ВИДОВ.:toe:
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Како го викале Јордан Пиперката кога го згазил автобус?

-Страшо Пинџур :pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom