Си биле...

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си бил некој Перо и уште од мал сите го викале сарма. Еден ден му здосадил тој прекар и почнал да им кажува на луѓе да не го викаат Сарма повеќе. Луѓето уште толку го р`чкале и уште повеќе го викале “Сарма“. И еден ден Перо ја ставил кубурата во појас и тргнал накај чаршија. Од таму го видел некој другар и му свикал: Кај си бе Сарма. И Перо Сарма, `РС, го упукал. И продолжил Перо да оди по улица и од таму некој викнал: САРМАА. И Перо сарма го рокнал и тој. И така уште некој и уште некој и луѓево разбрале дека Перо не сакал да го викаат Сарма. Тргнал Перо накај дома и го сретнал некој другар и му рекол: Кај си бе мелено месо...ориз...зелка...
Перо: Е ајде свиткај ме па да ти ебам матер.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Полицијата во Обединетите Арапски Емирати поради пијанство апси Албанец, Македонец и Грк. Ги носат на суд и судијата пресудува:
"Пошто не знаевте дека тука не се пие алкохол, нема многу да ве казнам. Сите ќе добиете 50 стапа по грб, но на секого ќе му исполнам по една желба во врска со казната, а на Македонецот две."
Албанецот се спрема за казната и вика: "Пред да почнете со казната сакам да ми врзете перница на грб." После 25 удари паднала перницата.
Гркот исто бара: "Пред да почнете со ќотекот заврзете ми 2 перници." После 25 стапа и на него му паѓаат перниците.
Македонецот последен се спрема за казната и му вика на судијата: "Прва желба ми 100 стапа наместо 50" Судијава чудно го гледа, ама ја прифатил со задоволство казната. "А втората желба е да ми го врзете Гркот на грб!"
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си биле Босанец , Македонец и Црногоре на пуст остров!!! Многу им се јадело и до Немукает почнале да ловаат риби.Уловиле неколку и после некое време уловиле златна рипка. Таа ги замолила да ја пуштаат и ќе им исполнела три желби. Црногорецот побарал да си е дома и да си лежи на троседот-iи оваа го исполнила. Македонецот побарал да си оди дома и д си ја виде сопругата- и таа желба била исполнета. Босанецот како последен рекол: еј ај врати ги овие двајца да си ги поделиме рибите..
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Си биле Христијанец ,Муслиманец и Будист и се карале чија вера е посилна така докажувајки се договориле да се фрлат од зградата и кој ке биде спасен од нивниот бог таа вера е најсилна...Се фрлил Муслиманецот почнал да вика Алах Алах, но Алах не му помогнал па така паднал и умрел...Се фрлил Будистот и почнал да вика Буда Буда Буда и се издигал нагоре и не умрел!! Дошол на ред Христијанинот се фрлил и почнал да рецитира Во името на отецот синот и ... видел дека не бидува и дека се уште паѓа се исплашил и почнал да вика БУДА БУДА БУДА БУДА БУДА!!!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си биле прилепчанец и Босанец и се возеле со воз. Му здосадило на Босанецот и му вели на прилепчанецот.
Окле си?
И прилепчанецов не одговара.
По некое време Босанецов пак:
Окле си?
Другиов не одговара. И така неколку пати и Босанецов пак:
Окле си?
И на прилепчанецот му пукнал филмот.
Ако сум јас окле, ти ушле си!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си биле Македонец,Американец и Германец. Отишле во некој хотел да спијат.
Американцов на 1 спрат,Германецов на 2 спрат и Македонецов на 3 спрат.
Пошол кај Американецов некој и му рекол:
- Јас сум Џоко со синото око и Американецов избегал.
Отишол кај Германецов и му рекол:
- Јас сум Џоко со синото око и Германецов избегал, и отишол кај Македонецов и му викат:
- Јас сум Џоко со синото око и Македонецов му викат:
БЕГАЈ ДА НЕ ТИ ГО ПОСИНАМ И ДРУГОТО!
 
D

dh00|

Гостин
Си биле две жени ги испратиле мажите на риболов. По два-три дена не се вратиле и едната и вели на другата:
- Море да не заминале со други жени.
И ова и вели:
- Не мисли на најлошото, може се удавиле.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Си биле 3 топчиња едно црвено едно бело и едно сино,белото тргнало лево црвеното десно а синото по нив,ок?:vozbud:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си биле Македонец, Албанец и Грк и се натпреварувале кој помалку капки ќе испрска кога ќе се фрли во базен. Се фрла Албанецов и испрскал 15 капки, се фрла Македонецов испрскал 5 капки, Гркот се фрла нема капки и судиите велат:
- Го молиме Гркот да го повтори скокот.
Грков се фрла и пак нема капки. Судите:
- Го молиме Гркот да го повтори скокот.
Се фрла и пак нема капки. Судиите:
- Го молиме Гркот да се фрли во базенот, а не на циментото.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си бил еден зајaк и одел по пругата и не видел дека иде воз и тој го згазил. Зајакот веднаш бил пренесен во болница. Во болницата имало волк и волкот му рекол зајкот:
- Колку големи уши имаш, а не си го чул возот дека брчи позади тебе.
А зајко па му рекол:
- А ти колку големи муда имаш, а дома деца друг ти ги прави.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Се одржал натпревар во пцуење. Учествувале Гркот, Американецот и Македонецот.
Излегол американецот на сцената и пцуел 2 часа. Гркот пцуел пцуел 3 часа. Излегувајќи Македонецот на сцената се сопнал од каблите и пцуел на нив 5 часа. Отишол и рекол : -Може ли да почнам?
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си биле двајца комшии и во петок не мрселе.Во саботата ги фатило запек и двајцата се сретнале во клозетите кои им биле еден до друг.И сега се слушаат и двајцата како стенкаат.И едно време кај едниот се слуша . БЛУП..
Аирлија коши му вика комшијата..
Море аир да не видиш саатот ми падна..
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Си биле 3 топчиња едно црвено едно бело и едно сино,белото тргнало лево црвеното десно а синото по нив
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
си биле грк,бугарин и македонец отишле да спијат во некој хотел прашале дали има место за нив и им кажале дека има уше една соба ама била многу страшна и тие викале ако не се бооме ние и прв ојдел грко а там имал мајмун и го плашил после бугарино и на него истото ојдело македончето пуштило струјата и го изгунил мајмуно
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
си биле грк,бугарин и македонец отишле да спијат во некој хотел прашале дали има место за нив и им кажале дека има уше една соба ама била многу страшна и тие викале ако не се бооме ние и прв ојдел грко а там имал мајмун и го плашил после бугарино и на него истото ојдело македончето пуштило струјата и го изгунил мајмуно
.,!?празно место-Имаш слушнато за нив?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom