Си биле...

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Си биле маш и жена. Жената била многу строга
Еден ден го пратила жената да купи полжави.
Можот отишол во кафана со некој пријател и останал многу долго таму, по 3 часа му текнало дека треба да купи полжави.
Мажот отишол купил полжави ги носи дома и пред влезната врата ги пуста полжавите да одата ја отвара вратата и вика
- ајде уште малку, ајде!:pusk::pusk:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Си биле Роналдо, Буш, Папата и некое дете и се возеле во авион. Авионот требал да се сруши а имале само три падобрана и пилотот рекол вие договорете се кој ке загине. И Роналдо рекол јас сум фудбалер и мене ме плаќаат и се фрлил, потоа Буш рекол јас сум претседател на Америка и мене ме чека толкава држава и се фрлил, останале само папата и детето и папата рекол ти дете си помлад и ти треба да се фрлиш јас сум стар и мене ме чека крајот на животот ти фрли се, а детето извикало не се секирај Папа, Буш го зема мојот ранец за во школо.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и повторно бара ракија. Шанкерот пак го откачува. Не поминуваат ни 15 минути, а ете ти го пијаницата пак. Му се доближува тој на шанкерот и го прашува:
- Извини дечки, има ли некоја кафана во градов во којашто ти не работиш?
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си биле двајца пријатели и разговарале: - Се сеќаваш ли порано мајка ми ме испрати до продавница со 50 денари. Јас купам леб, сирење, млеко, некое списание, 2-3 чоколади и вратам 10 денари кусур. Сега го нема веќе тоа! Со тие камери по продавниците...
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Кога Господ го правел светот дошол во Охрид се уморил и заспал. Кога станал сабајлето што да види, убавина. Цркви, езеро, лебеди, и викнал:
-Kој го направи ова.
ѓаволот:јас кој друг
господ: Ти ѓавол ваква убавина да направиш, нема шанси
ѓаволот: Ќе видиш што луѓе ќе ставам внатре
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си биле двајца пензионери на клупа во парк, гледаат млади девојки како ја шетаат својата убавина и се присетуваат на своите млади години:
- Уф види ја оваа, какви нозе има.
- Уууу да, но види ја онаа онаму.
- Аууу... Добра е, каква само уста има...
- Па да, создадена за бакнување. Колку би било убаво да ми го бакне.
- Тебе да ти го бакне? Па тебе не ти се е дигнал 10 години.
- Не е важно. Нека го џвака...
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Си биле 3 топчиња, едното отишло лево другото десно а тертото по нив.:salut:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
Била си црвенкапа и си одила по шумата. Сретнал ја волкот и и вика:
-Црвенкапоооо! Шо имаш у кошницата?
-Леб, погача...
-Друго?
-Вино, ракија...
-А тоалет имаш ли?

---------------------------------

Била си црвенкапа,одила по шумата, и го сретнала волкот. И вика:
-Зошто ти се толку големи очите?
-БЕГАЈ МА СЕРАМ!
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Си биле биле биле отишле кај биле колку биле?:pusk:
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Си биле американец, албанец и Македонец. Се качиле на Ајфеловата кула и фрлале часовници. Американецот го фрла оди доле го гледа искршен. Албанецот го фрла и неговиот искршен. На крај доаѓа Македонецот. го фрла, се симнува доле, го фаќа саатот и вели:
- Мојот часовник е 1 саат поназат!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си беле оџа и поп.Комшии.Попот изградил црква а оџата џамија.Попот си купил бемве и оџата си купил бемве.Попот го перел бемвето а оџата го исекол ауспухот:попот му рекол - Зошто си го исекол ауспухот.А оџата одговорил. - Кога ти можеш да го крштеваш јас можам сунет да му правам на моето бемве.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Си биле Американец, Македонец и Французин. Се возеле во еден брод и кога стигнале на сред океан, излегол ѓаволот и им рекол:
-Ајде сега сите да фрлите по еден предмет во океанот, и после 10 минути јас ќе се фрлам во океанот да го барам, ако го најдам ве јадам.
Прв бил Американецот, барал, барал во торбата и нашол една игла, ја фрлил. По 10 минути ѓаволот се фрлил во океанот и ја нашол иглата и го изел Американецот.
Следен бил Французинот. Скинал едно влакно од косата и го фрлил. По 10 минути ѓаволот се фрлил, го нашол влакното и го изел Французинот.
Македонецот извал нешто бело од џебот и го фрлил. Ѓаволот се насмевнал а Македонецот рекол:
-Ова нема да можеш да го најдеш.
По 10 минути ѓаволот се фрлил во океанот и барал 1 саат, 2 саати, 5 саати, 1 ден го немало ѓаволот. Излегол и рекол:
-Добро тебе не те јадам, спасен си, само кажи ми што фрли?
И Македонецот рекол:
-Ти кажав дека не можеш да го најдеш, фрлив шумеча таблета!
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Си биле Американец, Македонец и Французин. Се возиле во едeн ...брод и кога стигнале на сред океан испаднал ѓаволот и им рекол:- Ајде сега сите да фрлите по еден предмет во океанот и после 10 минути јас ќе се фрлам во океанот да го барам, ако ја најдам ве јадам.Прв бил Американецот, барал, барал во торбата и нашол една игла, ја фрлил. После 10 минути ѓаволот се фрлил во океанот и ја нашол иглата и го изел американецот.Следен бил Французинот. Скинал едно влакно од косата и го фрлил. По 10 минути ѓаволот се фрлил и го нашол и го изел и него.Македонецот извадил нешто бело од џебот и го фрлил. Ѓаволот се насмевнал, а Македонецот рекол: - Ова нема да можеш да го најдеш. По 10 минути ѓаволот се фрлил и барал 1 саат, 2 саати, 5 саати, 1 ден го немало ѓаволот. Излегол од и рекол:... Види повеќе- Добро тебе не те јадам, спасен си само кажи ми што фрли?И овој македонецот рекол: - Ти кажав дека не можеш да го најдеш, фрлив шумеча таблета.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Се биле Американец, Русин и Македонец. Дошол ѓаволот и почнал да ги прашува. Прво го прашал Американецот:
-Имам 10 шишиња вино и 10 жени, колку шишиња можеш да испиеш?
– три – одговорил Американецот
- А со колку жени можеш да спиеш?
- Со три
Потоа ѓаволот го прашал русинот:
- Ти колку шишиња можеш да испиеш?
- Седум – одговорил русинот
- А со колку жени можеш да спиеш?
- Со седум.
Конечно на ред дошол Македонецот.
- Ти колку шишиња можеш да испиеш?
- Единаесет – одговорил нашинецот.
- Ама чекај, јас имам десет.
- Да но јас имам едно шише во џебот – рекол Македонецот.
- А со колку жени можеш да спиеш?
- Со единаесет
- Ама чекај јас имам само десет.
- Така како те гледам, и ти не си за испуштање.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Си бил еден волк и бил многу жеден. Отишол до една машина за лимонада. Испил една лимонада, две, три... и така се до десет. На единаесетата излегол зајакот зад машината и рекол:
- Чичко, не ми се моча повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom