Си биле...

Г

Господ

Гостин
Си биле двајца од Коце.Едниот измислувал "си биле вицови" а другиот исто токмак.
 
P

PewDiePie

Гостин
Си биле англичанец,германец и македонец па се фалат.
Англичанецот: јас си купив ферари што крева 100 за 5 секунди.
Германецот: јас си купив порше што крева 100 за 3 секунди.
Македонецот: јас и купив поклон на жена ми што крева 100 за 1 секунда.
Англичанецот и германецот: што поклон е тоа?
- ВАГА!!!
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Си бил полицаец и јадел геврек кога го изе се замислил и пошол кај командирот,командиров му вика шо ти е една кондура жолта а друга црна.Оди дома и преобујсе овој ојл и на пола пат застанал и са врати кај командиров и овај му вика зошто не се преобуј бе па и таму се една жолта една црна.

 
C

Crazy Diamond

Гостин
Си биле Американец, Македонец и Французин. Се возиле во едeн брод и кога стигнале на сред океан испаднал ѓаволот и им рекол:
- Ајде сега сите да фрлите по еден предмет во океанот и после 10 минути јас ќе се фрлам во океанот да го барам, ако ја најдам ве јадам.
Прв бил Американецот, барал, барал во торбата и нашол една игла, ја фрлил. После 10 минути ѓаволот се фрлил во океанот и ја нашол иглата и го изел американецот.
Следен бил Французинот. Скинал едно влакно од косата и го фрлил. По 10 минути ѓаволот се фрлил и го нашол и го изел и него.
Македонецот извадил нешто бело од џебот и го фрлил. Ѓаволот се насмевнал, а Македонецот рекол:
- Ова нема да можеш да го најдеш.
По 10 минути ѓаволот се фрлил и барал 1 саат, 2 саати, 5 саати, 1 ден го немало ѓаволот. Излегол од и рекол:
- Добро тебе не те јадам, спасен си само кажи ми што фрли?
И овој македонецот рекол:
- Ти кажав дека не можеш да го најдеш, фрлив шумеча таблета.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Си биле ром и ромка и ромов и рекол на ромкава: Ај мори земи ме за маж. Таа му рекла: Нечу бре. Овој пак: Ај мори земи ме за маж. Пак таа: Нечу бре... и на крајо и рекол: А да видиш колкав ми е? Ромката му рекла: Ту да пукниш ме кандиса со стапо.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.257
Поени од реакции
4.862
Си бил некој Перо и уште од мал сите го викале сарма. Еден ден му здосадил тој прекар и почнал да им кажува на луѓе да не го викаат Сарма повеќе. Луѓето уште толку го р`чкале и уште повеќе го викале “Сарма“. И еден ден Перо ја ставил кубурата во појас и тргнал накај чаршија. Од таму го видел некој другар и му свикал: Кај си бе Сарма. И Перо Сарма: рс, го упукал. И продолжил Перо да оди по улица и од таму некој викнал: САРМАА. И Перо го рокнал и тој. И така уште некој и уште некој и луѓево разбрале дека Перо не сакал да го викаат Сарма. Тргнал Перо накај дома и го сретнал некој другар и му рекол: Кај си бе мелено месо...ориз...зелка...
Перо: Е ајде свиткај ме па да ти ебам матер!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си биле маж и жена и одат во болница каде жената треба да се пораѓа. Докторот ги пречекува и им вели дека имаат нов систем кој овозможува таткото да ги дели со мајката нејзините породилни болки. Се согласуваат двајцата и почнува пораѓањето. Докторот го врти потенциометарот на 10% за мажот да може да чувствува 10% од болките на жената. Мажот ништо не чувствува, па докторот покачува на 50%. Мажот повторно ништо не чувствува, па докторот покачува на 100%.
Завршува пораѓањето, излегува машко дете, а мажот и жената се пресреќни што ни двајцата не почувствувале болка. Така задоволни си тргнуваат дома... и го наоѓаат поштарот мртов на скалите пред нивната врата.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Си биле 2 другари риуболовци. Се среќаваат по долго време и едниов го прасува другиов.
-Како риболовот?
-А риболовот супер али црви немозам да најдам никако!
-А за црви лесна работа, ќе земеш една батерија ке бутнеш 2 жички во земја и црви од струјата излегуваат како луди!
После некое време се среќаваат , а овој сто прасувал за црвите цел во гипс , со штаки ...
-ЕЕЕЕЕ кај си бе ти што направи со црвите?!
-Абе гонисе и ти и твоите црви!!!
-Зошто бе!
-Абе направив се како сто ми каза земав 1 батерија ставив 2 жички во земја цекај саат време излегоа 2 црва , па си викам слаба е струјата.Земав колата од акумулаторот извадив 2 жички ставив во земја после саат време излегаа 5 црви , викам ај пак е слаба струјата па гледам таму еден далековод . Земав од него 2 жици ги ставив во земја . Кога за 5 минути ми излегоа 6 рудари МАМАТА МИ ЈА Е*АА!!


 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Си биле две муви и се смувале
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Си биле две патики а посебно левата!! x):tapp::tapp:
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
27
Поени од реакции
2
Си биле Македонец и Грк и се возеле у воз.Македонецот спиел доле а Гркот горе.Дошле крадци и го тепале тој горе неколку дена по ред.И Гркот му рекол на Македонецот да се сменат.Дошле крадците и рекле
Ај доста го тепаме овој горе ај малку овој доле.И така Гркот само ќутек си јадел.:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си биле двајца Албанци и отишле во кафана. Јаделе и пиеле цела вечер и станале да си одат. Дошол келнерот со сметката. Првиот Албанец го откопчал палтото, а долу во појасот наредени куп пиштоли. Прашува
: - Што ќе правиме, ќе плаќаме ли?
Келнерот ги гледа пиштолите и одговара:
- Не треба, не треба, куќата части.
Тогаш вториот го откопчува палтото и во него куп пиштоли, и прашува:
- А, кусур ќе давате ли?
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Си биле Два звучника и слушале музика :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom