Сите жени се исти?

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.485
Абе сега со случки што ви се дешавале вас со женскиот род не се докажува ништо.
Не сте ја сретнале вистинската и се надевам еден ден ќе има и за вас една вистинска :ROFLMAO:

Еве константна работа кај вас е што најмногу 3 работи можете да запамтите кога одете во продавница. Леб, млеко и кислела вода пример. И доаѓа дома, дај киселата вода.. Леле еј ја заборавив. Нон стоп, некогаш и со две работи. Па некоја рекла дека сте сите смотани? Сите нема да се сетите да ги земете тие три работи, ама еден од 10 мажи па ќе си запише на ливче.

Не може сега мене, Луси или било која од нас тука зошто моментално ние сме претставништво на овој убав и паметен пол, спрема случка со женската на Кобе да го мелете истото па истото ете исти се.


И уште нешто што беше кажано саркастично од некој демек нема женска и си замислува, (демек сите ние исти сме и вака ќе реагираме на тој што пишал искуство со женска) вие мажите бевте први во една тема каде Очајна пиша за бракот и одма и залепивте седум поста дека нема маж и дека си го измислила. И тоа се различни мажи.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.805
Поени од реакции
20.151
Влијанието на хормоните кај жената е заради константни промени у нивоата. Не дека е проблем високо ниво на естроген само по себе туку флуктуацијата. Сепак, и покрај тоа, треба да си ги знаете сопствените тела и да не дозволите да влијае на оптеретување на други луѓе заради тоа....самоконтрола треба. А не искачање у диско и скокање и препотување како што овде некои преферираат.
Мене ми помага месење, кога имам време бидејќи голем дел од времето сум на работа, и вака кога ќе замесам нешо ми е ко зен, смирена ко бајче.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.485
Ако веќе нема ваква иста, или слична, мислам дека е време да се отвори тема ,,сите мажи се исти", со цврсти аргументи и солидна анализа на тоа дали сите мажи се исти и зошто не.

@Хоуп ?
Отвори си слободно, јас немам што да кажам за вовед, зошто ни ние сме сите исти ни вие сте сите исти, еднојајчани близнаци не се исти, па отвори и давај анализа за тоа што си го мислиш дали се исти или не се.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.853
Поени од реакции
12.350
Отвори си слободно, јас немам што да кажам за вовед, зошто ни ние сме сите исти ни вие сте сите исти, еднојајчани близнаци не се исти, па отвори и давај анализа за тоа што си го мислиш дали се исти или не се.
Не постојат зборови кои можат задоволително да ја објаснат машката природа, затоа што се што е возвишено, истовремено е и едноставно. А неа, на едноставноста, можеш само да и се дивиш ... молкома.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.762
Поени од реакции
6.380
Да постоеше стварно ваква книга.

Проблемот на жените е што незнаат што сакаат. Тоа е сржта на проблемот.

У превод сакаат да се ебат ама да не им влезе. Ваљда некој биолошки одбранбен механизам им е тоа, да не им преврти километража моторот :icon_lol: .
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.853
Поени од реакции
12.350
@Zlatikevichius во врска со:

,,Сериозно, вака тема не се отвора. Напишете убав вовед, нормален, барем неколку реченици за да објасните за што е темата, што треба да пишуваат луѓето и сл. „Не се“ можеш да пишеш во било која друга тема на форумов. Ова оди под клуч и во канта. Ако толку ве мрзи да срочите 3 реченици, дајте ми насоки мене, ќе ви отворам јас нова тема."

Јас мислам дека беше олигледно дека е шега, класично тролање за да се разбие монотонија. Ако пак толку тебе ти е тешко да препознаеш заебанција, дај ми насока мене, ќе те упатам во мистериите на хуманоидната социјална интетакција, освен ако не си робот, тогаш џабе прајме муабет. А ме мрзи да ти нафрлам комбинации од бројки и букви за да докажиш дека не си, а не ми е ни нешто од интерес.

Мислам ... боже сачувај.

Јас и очекував да се избриши темата а овој пак, зел мудрува ли мудрува хаха

Ајде сега избриши го постов, искурнази се малку пред женскиве, кои, патем, се сите исти :ROFLMAO:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.867
Поени од реакции
9.547
У превод сакаат да се ебат ама да не им влезе.
Сакаш да е..ш ама не знаеш да им влезеш... Отприлика така ќе ти дојде. Не е се така црно и бело ко што си замислуваш. Токму затоа не се сите жени исти... Како што ни сите мажи не се исти... Да освоиш жена ти треба дисциплина,стратегија,време и молим те сконцентрирај се добро...
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.867
Поени од реакции
9.547
Кд ке е ситуација обратно,да ни се јавите!
Устфари немора хаха.

Прегледај го приврзокот 406071
Всушност преку сарказам некој сака да го исмејува природниот процес на заведување токму онака како што треба да изгледа баш како на твојот скриншот. Поентата е дека "The longer they talk or write the better you look" ...ако тоа не го разбереш ќе бидеш цело време во лер и ќе пушташ "изолир траки" на тема "Денов звучи како"...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom