Сите жени се исти?

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.897
Поени од реакции
8.183
Многу дотични момци по темиве постојано потенцираат дека сите жени се исти, па и да се различни една од друга, сепак ќе ти речат дека се исти и предвидливи.

Јас, верувам дека нема двајца исти на планетава, а не па пола планета. Повеќето жени се слични, со драми, нервози, љубомора, оговарање, ама постојат и такви што имаат и други погледи и интереси во животот и муабетот со нив е сосема различен од тие што навистина се мнозинство.

Ама, некој ќе рече ако ме убедуваш дека си различна, тогаш си иста и предвидлива, а како ќе се претставиш и запознаеш ако не почнеш муабет со свои интереси? И зошто тоа некои упорно го сфаќаат како обид да се докаже различноста и упорно наметнуваат дека сите се исти, па секоја постапка, секој поразличен муабет со нив, за нив е очајно докажување дека ете јас не сум како сите, различна сум.

Не можам да ги разберам зошто, дали е тоа некоја подлабока причнина од психолошка природа, дали е омраза кон женскиот пол, освета зошто не може да се пронајде девојка, заслепеност дека навистина сите се исти или сепак на крај колку и да се разликуваме, во суштина сепак сите сме исти?
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.230
Поени од реакции
18.494
Ке се самоцитирам.
Плус минус некоја чипка две.

Драа

Сфи жене су исти.
Осфен Емка, Дарлинг, Агда, Луси, Акесо...

Вруќа и бијонс су бабе.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.312
Поени од реакции
8.638
Кажи ми дека те тригернал муабет од машко без да сакаш да признаеш дека те тригернал.
Топ тема на место. Very nice :sramezliv: (y)

@Хоуп признај сега дека од некни му го збираш на @Sussaro па кога те поби со факти на другата тема, сеа мораше засебна тема да му отвориш (за пак да те побие). :D
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.373
Поени од реакции
8.875
психолошка природа
Премногу фантазирање во машките глави. Очекувањето е една работа реалноста е друга.
Не постојат две исти нешта во светот. Не постојат исти ѕвезди на небото, не постојат исти држави, не постојат исти луѓе итн. Ова се однесува и за жените кои велат дека сите мажи се исти. Сличности во карактерот и однесувањето постојат ама секој си лаже на свој начин...
Автоматски споено мислење:

Плус минус некоја чипка две.
Ја пропушти поентата...Левата и десната цицка кај жените не се исти...
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.897
Поени од реакции
8.183
Ја отворив темава зошто во секоја друга сите забегаваме оф топик со тоа дали сите жени биле исти, па тука да се поприкажеме.

Не сум ја отворила за некого посебно и не знам кој ме побил и за што ме побил со факти, јас се претставив себеси и моите интереси, некој ми рече со ова што се докажуваш дека си различна покажуваш дека си иста и ми беше уствари и дел инспирација, а и сакам да знам зошто повеќето мажи мислат така. Па и жени што мислат дека сите мажи се исти.
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
470
Поени од реакции
1.646
Според ова (виц) не жените, туку мажите се сите исти

Географија на жената

Од 18 до 20 жената е како Африка – полу откриена, полу дива, природно убава со плодна делта
Од 21 до 30 жената е како Америка – добро развиена и отворена за трговија особено за некој со пари
Од 31 до 35 жената е како Индија – многу жешка, опуштена и убедена во својата убавина
Од 36 до 40 жената е како Франција – нежно старее, но сеуште топло и пожелно место за посета
Од 41 до 50 жената е како Југославија – ја изгубила војната, прогонувана од грешките од минатото. Потребна е масивна реконструкција.
Од 51 до 60 жената е како Русија – многу широка и без граници. Студената клима ги држи луѓето далеку.
Од 61 до 70 жената е како Монголија – со славно и освојувано минато, но за жал, без иднина
Над 70 жената е како Авганистан – скоро секој знае каде е, но никој не сака да оди таму.

Географија на мажот

Од 15 до 70 мажот е како Ирак – управуван од кур
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.560
Поени од реакции
20.771
Значи вака.

Им викаш дека не знаат аргументирано да разговараат и дека или употребуваат навреди или пасив агресив. Строго на емоции, мозок во лер. На тоа ти реплицираат со навреда и пасив агресив. Им викаш дека ќе се заебат, им црташ точно како ќе се заебат и пак се заебуваат.

Буквално тоа изгледа како да правам муабет со некој вака:

-Ја гледаш шахтава? Е, место сега да бидеш паметен и да ја заобиколиш, ти ќе одиш директно кон неа и ќе паднеш внатре.

И си викаш после кажаново не е ваљда нетокму да падне откога си му објаснил како на мало дете. Не бе, он иде во шахтата и паѓа во неа.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.897
Поени од реакции
8.183
Барем фала богу мажите со жените во никој случај не се исти ни слични, еден прост пример, жени никогаш не би величеле толку многу друга жена па дури до степен и само нозете да им висат од задникот на истата.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.312
Поени од реакции
8.638
-Ја гледаш шахтава? Е, место сега да бидеш паметен и да ја заобиколиш, ти ќе одиш директно кон неа и ќе паднеш внатре.
Он на мене ќе ми кажува во која шахта смеам да влезам, во која не.

За инат ќе влезам бе, за инат!
(every woman, EVER).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom