Сите жени се исти?

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Не се сите исти некои имаат муда.

Женска емотивна карактеристика прави да мислите дека се исти, а да беа исти многу ќе ви беше полесно немаше вака да тупите узгорени од женска рака.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Не се сите исти некои имаат муда.

Женска емотивна карактеристика прави да мислите дека се исти, а да беа исти многу ќе ви беше полесно немаше вака да тупите узгорени од женска рака.
Нели знаеш дека со ова пасив агресив докажување само покажуваш дека си иста? :rolleyes: Немој да паѓаш во шахтата.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Нели знаеш дека со ова пасив агресив докажување само покажуваш дека си иста? :rolleyes: Немој да паѓаш во шахтата.
Немам јас пуни усни не влагам у таа категорија :icon_lol:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.734
Поени од реакции
12.009
Сите сте исти, во тој, за вас пресветол миг кога ќе се фатите за телефонот, и од поентата на разговорот за која е потребно една до две реченици ќе ја развлечете во фантастични 15 минути магична симбиоза на тинтири минтири со тантара пантара.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сите сте исти, во тој, за вас пресветол миг кога ќе се фатите за телефонот, и од поентата на разговорот за која е потребно една до две реченици ќе ја развлечете во фантастични 15 минути магична симбиоза на тинтири минтири со тантара пантара.
Убо ни е Магус не љубомори сега.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831
Член од
17 септември 2022
Мислења
740
Поени од реакции
1.820
Сите сте исти, во тој, за вас пресветол миг кога ќе се фатите за телефонот, и од поентата на разговорот за која е потребно една до две реченици ќе ја развлечете во фантастични 15 минути магична симбиоза на тинтири минтири со тантара пантара.
Zatoa se podolgovecni, celta ne e da se prenese brzo informacija tuku ritualnoto isfrlanje na energijata povrzana so odredena emocija koja ako stoi neiskazana pocnuva da go korumpira zdravjeto. Zatoa nie cesto od srce poprvi zavrshuvame, ti neli beshe iniciran vo misteriite na piramidata?
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.734
Поени од реакции
12.009
Убо ни е Магус не љубомори сега.
Ова не го кажав како да ќе де дрзнам да судам, или како божем е нешто штетно и неприфатливо, туку, ете, како интсресен факт, и воедно невообичаена супер моќ која е заедничка за сите жени без исклучок би рекол. И знае да биде кјутси тогаш, и само тогаш кога мажот не е директно инволвиран, и посматра од безбедна дистанца хаха
 
Последно уредено:
Член од
17 септември 2022
Мислења
740
Поени од реакции
1.820
Tuku ne se site zeni isti, edni se na femina drugi na kajgana, mazite na kajgana im zborat na zenite ovde ko da se od femina, zenite ovde gi branat ovie od femina iako so niv ne klikaat mnogu no znaat deka se ova e igra za da ima kade i mazite od kajgana gi izrazat svoite emocii natalozeni so godini.... i so toa potraeme nekoja godina povekje.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.734
Поени од реакции
12.009
Zatoa se podolgovecni, celta ne e da se prenese brzo informacija tuku ritualnoto isfrlanje na energijata povrzana so odredena emocija koja ako stoi neiskazana pocnuva da go korumpira zdravjeto. Zatoa nie cesto od srce poprvi zavrshuvame, ti neli beshe iniciran vo misteriite na piramidata?
Никаква иницијација во ниедни мистерии не е кадарна да те заштити од бездната на сите оние комплексни и детални фурии на бескрајните зборови кои лутаат како заробени души барајќи го патот назад кон благородниот фокус и суптилноот бакнеж на едноставноста...узалуд.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Ова не го кажав како да ќе де дрзнам да сидам, или како божем е нешто штетно и неприфатливо, туку, ете, како интсресен факт, и воедно невообичаена супер моќ која е заедничка за сите жени без исклучок би рекол. И знае да биде кјутси тогаш, и само тогаш кога мажот не е директно инволвиран, и посматра од безбедна дистанца хаха
Жена е уште по зборлеста кога е заљубена, среќна треба да ги уживате тие моменти, жена кога ќути тука е крај на се.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.734
Поени од реакции
12.009
Жена е уште по зборлеста кога е заљубена, среќна треба да ги уживате тие моменти, жена кога ќути тука е крај на се.
Верувам дека е така. Тогаш можеби има тенденција уште повеќе да зборува. Само што преданијата велат дека човек колку повеќе зборува - толку помалку кажува. Тука би се надоврзал со цитат од една од приказните на Единствениот Вистински и Незаменлив македонски цар, неговото Височество Ѓорѓи Колозов: ,,Ете, отвори уста и ништо не кажа."

П.С. Ќутењето пак, има магична моќ автоматски да ти наметне грижа на совест и да се преиспиташ кај ја имаш згрешено од првите детски чекори до сегашниот момент и пак назад иако на крајот можеби да нема ама баш никаква врска со тебе so help us God :ROFLMAO:
 
Последно уредено:

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Верувам дека е така. Тогаш можеби има тенденција уште повеќе да зборува. Само што преданијата велат дека човек колку повеќе зборува - толку помалку кажува. Тука би се надоврзал со цитат од една од приказните на Единствениот Вистински и Незаменлив македонски цар, неговото Височество Ѓорѓи Колозов: ,,Ете, отвори уста и ништо не кажа."
Нормално во се има мера, ама па ај кај си видел жена да не зборува? Единствено ако буквално не ја интересираше на ниту една точка од живот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.734
Поени од реакции
12.009
Верувам дека е така. Тогаш можеби има тенденција уште повеќе да зборува. Само што преданијата велат дека човек колку повеќе зборува - толку помалку кажува. Тука би се надоврзал со цитат од една од приказните на Единствениот Вистински и Незаменлив македонски цар, неговото Височество Ѓорѓи Колозов: ,,Ете, отвори уста и ништо не кажа."
П.С. Ќутењето пак, има магична моќ автоматски да ти наметне грижа на совест и да се преиспиташ кај ја имаш згрешено од првите детски чекори до сегашниот момент и пак назад иако на крајот можеби да нема ама баш никаква врска со тебе so help us God :ROFLMAO:
 
Член од
5 март 2023
Мислења
432
Поени од реакции
1.744
1. Сите жени се исти во однос на прифаќање критика, односно НЕприфаќање. Никогаш не се тие криви, секогаш некој друг е крив - victim mindset. Има една сцена од филмот As Good As It Gets со Џек Николсон во која тој на прашање на женската: How do you write women so well? одговара: I think of a man and i take away reason and accountability.

https://www.youtube.com/watch?v=pBz0BTb83H8

2. Сите жени се исти во однос на тоа дека одлуките ги донесуваат врз основа на нивната моментална емоционална состојба, а логиката е ставена во позадина. Двигател на една жена се нејзините емоции.
3. Сите жени се исти во однос на тоа дека пребрзо доаѓаат до заклучоци - или jumping into conclusions.
4.Сите жени се исти во однос на тоа кога ќе ги победиш со логика и аргументи, таа преоѓа на навреди и удира во твоите слаби точки или ќе го изврти аргументот во кој таа ќе се прикаже како жртва - точка 1.
5. Сите жени се исти во однос на тоа што не ја гледаат или не сакаат да ја видат машката страна туку се ставаат себеси во прв план и не гледаат од перспектива на другиот - или soilpsism. Пример:
One of the most eye opening of the solipsistic world of females was when a plate of mine was giving me directions on where to pick her up. It went something like this:
Her: “When you come to that traffic light, turn over to me.”
Me: “What do you mean?”
Her: “Just turn here towards me.”
Me: “How the hell am I supposed to know which way is that? Left or right?”
Her: “I don’t know. Just turn my way”
She eventually gave directions, but it amazed me how hard it is for a woman to put herself in someone else’s shoes, even if she wants to.
Women’s mental point of origin (solipsism) presumes the entire world outside of her agrees with her imperative and mutually shares the importance and priorities of it.
It’s endlessly entertaining (and predictable) to see how often women’s (and feminized men’s) default response to anything they disagree with in regards to gender dynamics is met with a personalization to the contrary. It’s always the “not-in-my-case” story about how their personal anecdotal, exceptional experience categorically proves a universal opposite. By order of degrees, women have a natural tendency for solipsism – any dynamic is interpreted in terms of how it applies to themselves first, and then the greater whole of humanity.

Men tend to draw upon the larger, rational, more empirical meta-observations whether they agree or not, but a woman will almost universally rely upon her isolated personal experience and cling to it as gospel. If it’s true for her, it’s true for everyone, and experience and data that contradict her self-estimations? Those have no bearing because ‘she’s’ not like that.

Извадоци од https://therationalmale.com/2015/09/09/solipsism-ii/

6. Исти се сите жени во однос на hypergamy - односно, да се одбере најдобриот можен партнер.
7. Исти се жените во однос на манипулација со солзи и детски темпер тантруми, ова е на некој начин тест за мажот дали ќе потпадне под тоа влијание на солзите или ќе остане на својот став ако знае дека е во право да не попушти.
8. Исти се жените кога од нигде никаде ќе направат драма за најситна можна работа. Досадно им е кога е мирна ситуација па и да нема причина, тие ќе ја создадат.
9. Секоја жена е зависна од внимание и валидација, затоа се ставаат слики на социјални мрежи во разни филмски пози со 300 разни филтри.
10. Секоја жена е несигурна во својот изглед. Затоа се ставаат шминки, маскари, вештачки трепки, фотошоп едитирања, пластични операции, анти ејџинг креми против брчки итн.... индустрија во која се вртат стотици милијарди долари.
Сигурно има уште, да не пишувам километарски реферати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom