Сител телевизија

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Еве (груба) споредба меѓу 4:3 и 16:9 емитувањето на Сител. 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
67
Поени од реакции
4
ne samo vestite skoro celata programa e vo 16:9 format,barem kaj mene :salut:
pa cim kaj tebe e skoro celata programa mozebi i kaj mene pristigne toa :), tokmu taka i nekoi emisii se so toj razmer,no vo obicnite televizori ke gi gledame so izdolzeni tela,a preku boom tv opcionalno mozebi normalno ke se gledaat, no vo gorniot i dolniot del po dolzina na ekranot ke se vidat crni lenti.
 
Е

експерт

Гостин
ако веќе ги даваат снимките со камера во размер 16:9, барем нека го даваат и текстот и шпиците, да не знаеш дали да собериш на обичните телевизори или да оставиш водителите да изгледаат слаби
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.732
Потапа телевизија немаме,главно на програма им е Бумбар,Ѓумуш ,Горка љубов и Бандини....мислам што треба повеќе да се каже.Освен за пропаганда за ништо не служи.
 
S

smart ass

Гостин
ТАЊАА Најубава си...ТаЊАА:vozbud:

Јас сум од битуше-хаха да ве познав Господине Х-каде и каков ќе биде вашиот бумбар..
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.626
Поени од реакции
5.722
ТАЊАА Најубава си...ТаЊАА:vozbud:

Јас сум од битуше-хаха да ве познав Господине Х-каде и каков ќе биде вашиот бумбар..
Хахаха... вика: „Поздрав од убавото Б(В)итуше!“
Мојот бел бумбар за најдобриот, најубавиот, најумниот, најпаметниот, најучениот, најсимпатичниот, најправедниот, најлојалниот, најгрижливиот, најсилниот, најмоќниот, нај + било што премиер, ах таа мајка што го родила :)
Е кога е вака можеш да лафиш и пола саат, ама пробај да плукнеш по владата, „ау гледачот се исклучи“, „г-дине ќе ве молам без навреди“, „режија исклучете го“, „г-дине бумбарот каде, немаме време“... Абе најдобри се пензионерките кога ќе почнат да ја хипрболизираат Владата и да редат суперлативи ко Грујо да им дал...
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.732
Како ја имаат зезнато Тања за 1 Април се утепав од смеење.Се јавува една девојка во емисија
-Ало Тања,овде X,се јавувам да ти кажам дека прекрасно изгледаш денес.преубава си.
Тања се смешка цела среќна
-О фала фала.
-Само сакав да ти кажам дека ова е првоаприлска шега:pos2:
 
S

smart ass

Гостин
Абе најдобри се пензионерките кога ќе почнат да ја хипрболизираат Владата и да редат суперлативи ко Грујо да им дал...
Тие се најдобри.

Али најОПАСНИ се очајните домаќинки на кои очигледно и ручекот да им ојде у ПМ и маж им по швалераја ОНИ мора да вртат НОН-СТОП....

За хиперболизирање....да не зборам-Крали Марко разбива 300 синџири робје..а В.на Р.М го колонизираше МАРС.

Латас "заборавил" дека е србин(баш да видиме до кога:)),башка си "дозволува" често САМ да интерпретира одредени вести-тоа е непрофесионално...мислам новинарски.

Ахххх ТАЊАААААААААААА:vozbud::vozbud::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom