Сител телевизија

T

Tetro

Гостин
Шо е со неа бе, па вика уште сега озбилни да бидеме, па вестите што се мури, стенд ап шоуа, ама ај, ја банга неа Латас излеа, или шо ти знам што ја држи таму не знам на кого како му е политичката определба.
Ти ебм плагијаторите.
Добро, барем комикс бејсед филмови пуштаат, нешто позитивно.
не за тоа бе, на вестите таму при крајот, едвај додржа, се смееше многу. нешто и беше многу смешно, а шо кажуваше, ништо не ја разбрав
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
не за тоа бе, на вестите таму при крајот, едвај додржа, се смееше многу. нешто и беше многу смешно, а шо кажуваше, ништо не ја разбрав
За тоа зборев, нешо за некој Србо беше(ова ко хинт за Латас), колку што сватив.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.626
Поени од реакции
5.722
не за тоа бе, на вестите таму при крајот, едвај додржа, се смееше многу. нешто и беше многу смешно, а шо кажуваше, ништо не ја разбрав
Женската дефинитивно се надмина себеси. Се смееше со сила, не оти и беше нешто смешно. Ако таа може да собере нешто во таа нејзината лејка тогаш одамна ќе си ги имаше спакувано куферите од Сител. Падната е целосно под влијание на Латас. Сега сака да го долови моментот дека таа информација што ја соопштува е жива глупост, смешка и при тоа не дозволува секој гледач да донесе сам свое субјективно мислење туку она преку тоа иритирачко церекање се обидува да ти го наметне мислењето. Ти ибам телевизијата што секогаш е на “страната на гледачите“. Крајно се субјективни што не доликува на една телевизија. Шират Владина пропаганда, плукаат по се што е надвор од дворот на дпмне, величат српско и се титово југословенско! Вестите треба со закон да им бидат забранети :tapp:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Женската дефинитивно се надмина себеси. Се смееше со сила, не оти и беше нешто смешно. Ако таа може да собере нешто во таа нејзината лејка тогаш одамна ќе си ги имаше спакувано куферите од Сител. Падната е целосно под влијание на Латас. Сега сака да го долови моментот дека таа информација што ја соопштува е жива глупост, смешка и при тоа не дозволува секој гледач да донесе сам свое субјективно мислење туку она преку тоа иритирачко церекање се обидува да ти го наметне мислењето. Ти ибам телевизијата што секогаш е на “страната на гледачите“. Крајно се субјективни што не доликува на една телевизија. Шират Владина пропаганда, плукаат по се што е надвор од дворот на дпмне, величат српско и се титово југословенско! Вестите треба со закон да им бидат забранети :tapp:
Што да се прави кога цела телевизиjа е раководена од про-комунисти а.к.а ВМРОвци што немаат ни грам памет во нивните леjки. Ама тоа е, ќе се стриже додека има овци за стрижење. Нашиов народ наjвероjатно многу лесно потпаѓа под влиjаниjа и од некоjа причина сака да ги гледа тие сра*а на Сител. Искрено мислам дека целта на Сител е да направи Македонците да посакаат да бидат Срби. (модерна Српска пропаганда на 21 век. длабоко инфилтрирана во македонското општество без тенденции да престане). И наjчудното е тоа што ВМРО ДПМНЕ кое важи за потомок на историската ВМРО коjа се борела против сите соседни пропаганди, денес ги поддржува истите!
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.626
Поени од реакции
5.722
И наjчудното е тоа што ВМРО ДПМНЕ кое важи за потомок на историската ВМРО коjа се борела против сите соседни пропаганди, денес ги поддржува истите!
Еј немој вакви грешки да правиш! Дпмне нема никаква врска со првичното ВМРО од 1893! Денешново само иде на слава на старото, а народот очигледно е слеп за тоа. Инаку, од Месечината се гледа дека Сител не ги исполнува критериумите за слободна телевизија. Се однесуваат како некоја национална телевизија од затуцана комунистичка или тоталитаристичка држава која плука по се живо кое е надвор од рамките на моменталната власт!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Може да ми каже некој кога е вториот дел од филмот, Hitler, the rise of evil, мислам беше.:toe:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
ај некој нека постира видео од тој настанот?
или сепак не беше толку интересен
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
не за тоа бе, на вестите таму при крајот, едвај додржа, се смееше многу. нешто и беше многу смешно, а шо кажуваше, ништо не ја разбрав
Ај во вестите во 16:00 се исфорсира и се пресмеа дебилски и како срамот да не беше доволен од еднаш, го репризира во 18:00 и тоа намерно пак пуштив да видам дали ќе се смее и погодувате...се смееше уште поисфорсирано и подебилски-Мафијаши хахаха кои застанеле со три ферарија хахахаха пред некоја кафана наздравувале за душата на српскиот претседател Тадиќ хахаха, а тој бил на 50-тина метри од нив на прием хахахаха вака некако беше пренесена веста, ама сепак мора да се види не може целосно да се доживее на овој начин

И уште нешто-баш кога мислев дека Сител полека излегува од шабанските гомна...ШОК Сител утре почнува со Гранд парада или као и да се вика WTF гледам реклама и не ми се верува на кој степен ќе падне оваа телевизија, измислуваат нова категорија на LAME и тоа TURBOLAME :tapp: конечно си го остварија сонот да бидат македонска пинки пЉус ц, ц, ц, што доживеавме...секоја чест на Канал 5, Алфа, Телма и Наша ТВ кои се држат подалеку од дното кое Сител и А1 одамна го достигнаа со ваквите дебилски "шоуа" и "најгледани"турско-индиски серии на секои 40 минути
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.626
Поени од реакции
5.722
ај некој нека постира видео од тој настанот?
или сепак не беше толку интересен
Па не е инересно... жално е. Се смееше ко дебил... ама парите прават чудо. Ќе фрли чика Латас денар плус и на оваа устата како чорапа ќе и се направи... Срамота, не им е прв пат. + Се работеше за информација од Србија, што на нас не ни е од огромен интерес за да оделуваме 2-3 минути за тоа.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Дали некоје гледаше вести? Цело време се слушаше како некој со пиштол буши во ѕидот. Латас џабе се обидуваше да го надвика.:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дали некоје гледаше вести? Цело време се слушаше како некој со пиштол буши во ѕидот. Латас џабе се обидуваше да го надвика.:pos2::pos2::pos2::pos2:
ja renoviraat Juznata tribina od Gradski stadion
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.633
Поени од реакции
18.268
Зарем гледате вести????? :pos2:
 
Е

експерт

Гостин
шо е финтата со 16:9 размерот? Не подготвуваат за hd?
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
67
Поени од реакции
4
gledam vestite se emituvaat vo 16:9 format, podgotvuvaat nesto ovie izgleda
 

Kajgana Shop

На врв Bottom