Сител телевизија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
27.223
Треба некој да направи монтажа од бисерине што ги прави Томче во емисијана кај што оди по села.
Вчера со кравите беше вистинска драма.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.156
Поени од реакции
21.767
...можеби беше некогаш перспективна ТВ Сител, можеби ќе го проголтам и тоа ,, Цаци,, во главни вести зборуваме за сериозна новинарска професија, а не нарачка да ни испеат песна по желба, дали е тоа останат ветар во грб од Цацина посета во САД не знам, ама знам дека никогаш нема да и' го опростиме цензурирањето на снимката на фрлање на крстот во река Вардар,
...ееее мори Цаци, најде што да исечеш, залепиш и склопиш само да не го дадеш оригиналниот настан при празничниот настан ,,Господ се Јави" и ти се сметаш као профи новинарка и уредник на ударни вести директно од настанот?
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
4.479
Каква врска има вакцинирањето на некоја си Ана и некоја си Дарија со Македонија? Зошто јавноста треба да се оптоварува со вакви глупости? Само да биде нешто српско! :pov:

Оној во "институтоф" како "професионално" ја дезинфицира Брнабиќ пред камера со повеќекратно мачкање на рамото со исти памук. Свака част на таа институтЦка школа бе! :facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.156
Поени од реакции
21.767
...веќе извесен период приметувам погрешно поставување кон сонцето при репортерско јавување на живо, не знам воопшто дали има некој одговорен за поставување како би рекла кореографија и сценографија при давање дневни информации на живо од терен,
...денес новинарката за да би била позади неа објектот на темата за јавување, директно си беше свртена со лицето кон сонцето, а тоа силен зрак кон очите полуискривени и замижени со што на челото од зорт се појавија куп брчки, добро не може да се сетите да завземете некој агол да не ви удира тоа сонцето во очи, дотолку ли сте тупи?

ert-343337.jpg

...ај што како новинари вие сами се поставувате, па грешката е ваша па трпите, ама и соговорниците ги поставувате кон сонцето, па денес се изнагледав криви гримаси од директни зраци во очите,

bitikji-343091.jpg

или смешни сенки и зраци како светло кече да има Битиќи,

maxresdefault (2).jpg

...има и други смешни гримаси и мижење од директно сончеви зраци во очи!

...камерманот не ги гледа овие работи или со курс уклучи и исклучи камера доста е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom