Сител телевизија

Tanji4ka

Heartless BITCH
Член од
16 јуни 2007
Мислења
42
Поени од реакции
19
на Сител не им помага и да го ангажираат лично Лари Кинг да им ја води утринската емисија. Се додека даваат емисии кој им ги води Жаре стрижарот и не знам како се вика типката што ја води Нешто убаво што си ги вика братучедите во емисија и пола емисија си кажуваше како и што правеле кога биле мали. Додека како уредник е вработен Александар Блажевски, додека презентерите на вести не се научат да го говорат течно и убаво МАКЕДОНСКИОТ ЛИТЕРАТУРЕН ЈАЗИК и да ги презентираат на истиот, а не на скопсики или на дијалект на нивното родно село кое и да е. Додека не се помират со фактот дека е 2010 и премиериите на филмовите од периодот на и пред Југославија НЕ СЕ ПРЕМИЕРИ и за крај оладете со турските и индиските серии СМЕШНИ СЕ.
 
M

Moon Child

Гостин
Мене не ми е јасно и дај на некој ако му е, нека ме просветли, што е финтата со филмовите од Југославија?! Неретва, Сутјеска, Жикина династија по незнам кој пат... Аман! Уште некое срање од северниот ни сосед да може да увезат...?
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Сител е нај аматерската телевизија што постои. Толку аматери на едно место тешко се наоѓаат :tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.546
Абе, сакате да ми кажете дека ванаби човеков/женава Весна Петрушевска - Лејмби му конкурира на Јофе со овој концептов на нејзинава емисија '' Не ми е јасно " ?

Сериозно, Јофе е Џoн Стјуарт за нештово од Сител, Јофе е смешен во споредба со Лесна, е толку е лоша ( преблаг збор во ситуацијава ).

Во што се натпреваруваат овие две телевизии ? Кој може да биде полош и помизерен ? Имаш 1 очајно лош проект на А1 со Јофе, ко идеја за ванаби Дејли Шоу-CNN е ок, треба и ние нешто такво да имаме во земјава, али начинот на кој се реализира е хорор, е сега истото се копира и на Сител со '' Тоа '' и иако не верував дека ке начекам нешто полошо од '' хуморот '' на Ј, полошо е, и тоа многу.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Мада цела телевизија им е гаф, добра компилација :D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Мене не ми е јасно и дај на некој ако му е, нека ме просветли, што е финтата со филмовите од Југославија?! Неретва, Сутјеска, Жикина династија по незнам кој пат... Аман! Уште некое срање од северниот ни сосед да може да увезат...?

Шо ти фали бе пријателе..јас тие филмови секој ден по 10 пати би ги гледал...е сеа шо нашове секогаш тепаат не е интересно...:vozbud:
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Сител малку да ја подобрат програмата за филмови...да пуштат повеќе филмови од поново време и да ги намалат југословенските стари филмови...
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Сител оваа сезона е најдобра телевизија во Македонија!
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
за што за жикина династија или за бандини :vozbud: :pos2:
па да знаеш дека Бандини е доста гледана серија, и не се дава само жикина династија, на 1.1. ги даваа со Шварценегер филм, Карате Кид, Пиратите од карибите, денеска даваа многу добар филм 3нинџи...
Преживеан се даваше на Сител, Големиот Брат следи, кој те шиша, малечката невеста, вести.............
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Сител е телевизија број 1 во Македонија.

Сите новинари што работат во Сител се одани патриоти.

Латас и госпоѓицата бумбар се пример за самопрегорната одбрана на македонскиот идентитет и име !

Сите ние треба да сме среќни и горди што имаме вакви сограѓани !
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Се разбира дека Сител е најдобра телевизија, не само во Македонија туку и на Балканот. Пофалби за Сител, само напред!
Латас е цар човече :)
И гафовиве се супер :pos: extra :)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Сител е телевизија број 1 во Македонија.

Сите новинари што работат во Сител се одани патриоти.

Латас и госпоѓицата бумбар се пример за самопрегорната одбрана на македонскиот идентитет и име !

Сите ние треба да сме среќни и горди што имаме вакви сограѓани !
Да, башка тоа и објективноста и сестраност на информациите. Професионално новинарство, море школа за идни новинари! Мене Ивона ми е намбер уан!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom