Симптоми of being a сељак

Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
faktite za intelegencijata momak kaj ti se , za enormnata intelegencija kaj darkerite , za razlika od turbofolkerite koj se bez gram mozok , ova od kaj go izvede ? Testovi eksperimenti ? Opsto poznato e deka site od subkulturite , nemaat muda da bidat kako ovie seljacite so gi kazuvas , pa zatoa se jadat gomna za turbofolkerite . Drogasi , mockovci , nedorasnati , cel zivot taka toa darkerite i koj se tamu osnati .
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
faktite za intelegencijata momak kaj ti se , za enormnata intelegencija kaj darkerite , za razlika od turbofolkerite koj se bez gram mozok , ova od kaj go izvede ? Testovi eksperimenti ? Opsto poznato e deka site od subkulturite , nemaat muda da bidat kako ovie seljacite so gi kazuvas , pa zatoa se jadat gomna za turbofolkerite . Drogasi , mockovci , nedorasnati , cel zivot taka toa darkerite i koj se tamu osnati .
од кај ти е пак ова тебе? од кај знаеш дека не е обратното? или ти направи некој експеримент и тој покажа дека сите даркери металци се дрогираши и мочковци? дај не зафркавај. леле колку мразам вакви предрасуди!:nenene:
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
seljak :)))
-idam u teretana - site sportuvaat po nesto
- nosam zlaten lanec - znaci za da ne si seljak treba da nosis vrvca so kamen
- higiena kaj seljacite - bogati ko ke vidam metalci ,rokeri , hipici mozam komotno da kazam skarani se so bricot , nozicata , gelot za tusiranje
- gelot za kosa jeste dabome e seljacka rabota
- Koli - epten preterani home made tuninzi na koli se znae deka e seljacka rabota so muflon:)) , normalno groto se samodelski , toa sto e napraveno vo mesta specijalizirani za toa , raka na srce ubavo izgledaat. Isto taka bitna e cistotata na kolata .
Obleka - retko koj nosi original ili pak ima videno sto e original pa za da komentira za toa , vo sekoj slucaj ne treba da se bidi napaden vo oblekuvanjeto , i trenerki vo farmerki , karirani kosuli , dreclivi boi i lugeto vo crno (metalcite i ostali) , bitna e i te kako cistotata na toa sto go nosis (povtorno da napomeneme).
- za alkoholot da ne komentiram i drogite , toa e aut , mada so i metalci i rokeri i narodnjaci pijani drogirani site isti kur , luge da go ebam
- za muzikata e mojata omilena tema , turbo folk = seljacka muzika , dobro taka neka bide . Dali nekoj nekogas slusal na primer - korn ili ded metal , ja koga ke slusnam takva muzika sakam da se javam u vatikan da povikam egzorcisti kaj slusatelot ili sam da pojdam i da izvedam egzorcizam .
pojke drugpat :))))
си кажа :wink:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
romeo_ferara напиша:
faktite za intelegencijata momak kaj ti se , za enormnata intelegencija kaj darkerite , za razlika od turbofolkerite koj se bez gram mozok , ova od kaj go izvede ? Testovi eksperimenti ? Opsto poznato e deka site od subkulturite , nemaat muda da bidat kako ovie seljacite so gi kazuvas , pa zatoa se jadat gomna za turbofolkerite . Drogasi , mockovci , nedorasnati , cel zivot taka toa darkerite i koj se tamu osnati .

Еве уште еден за лечење. Да тибам малограѓанството. Неам муда да бидам сељак? Ти немаш муда да признаеш дека си сељак, па си се вадиш со патетичниве коментари. Даркерите си се уникатни луѓе, со свој став и затоа така се претставуваат, си ја покажуваат нивната потемна страна. И НЕ СЕ НАРКОМАНИ, АМАН.

Имено, *the people шо имаат муда* што претставуваат? малоумни будали.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
faktite za intelegencijata momak kaj ti se , za enormnata intelegencija kaj darkerite , za razlika od turbofolkerite koj se bez gram mozok , ova od kaj go izvede ? Testovi eksperimenti ? Opsto poznato e deka site od subkulturite , nemaat muda da bidat kako ovie seljacite so gi kazuvas , pa zatoa se jadat gomna za turbofolkerite . Drogasi , mockovci , nedorasnati , cel zivot taka toa darkerite i koj se tamu osnati .
Се обидував да не паднам на провокација...

Прво... ако идеме по твоја логика, ок.. ќе ги земеме како субкултури даркери, рокери, панкери и сите слични (повеќе или помалку). Очигледно “Турбофолкерите“ не си ги ставил ко субкултура. Тотално си во право... ТУРБОФОЛК НЕ МОЖЕШ ДА ГО ПОВРЗЕШ СО НИКАКВА КУЛТУРА!

Второ... јадење гомна... не слушам турбофолк.. не можам да го сфатам... можеби затоа што нема што да се сфати во “текстовите“ нивни... ќе да е тоа! Али, немам ни обичај да се замарам со такви срања... едноставно не постои за мене.. го игнорирам.. од време на време ќе му удрам сеир ... и толку!
Од друга страна... цел живот слушам јадење гомна на кремчиња во тесни бели панталончиња со розеви припиени маички (со мевови поголеми од трудници излезени под маица и цицки поголеми од оние на девојките, пред овие да стаат силикони) коишто лумпуваат на песни од типот “ОСТАВИЛА МЕ ЈЕЕЕЕЕ... ОПИЧУ СЕЕЕЕЕЕЕ“... :tapp:


Па ти кажи ми кои се недораснати мочковци ?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
faktite za intelegencijata momak kaj ti se , za enormnata intelegencija kaj darkerite , za razlika od turbofolkerite koj se bez gram mozok , ova od kaj go izvede ? Testovi eksperimenti ? Opsto poznato e deka site od subkulturite , nemaat muda da bidat kako ovie seljacite so gi kazuvas , pa zatoa se jadat gomna za turbofolkerite . Drogasi , mockovci , nedorasnati , cel zivot taka toa darkerite i koj se tamu osnati .
Ама ти се заебаваш со мене или што?
Ти треба доказ или тест дека турбофолкерите се неинтелигентни? Па колку треба да бидеш глуп да се палиш на текст од типот, “Ти оде на зелено ја остадох на црвено, јеботе растао нас семафор“.
И што ти значи жити бога она... “општо познато е дека сите од субкултурите, немаат муда да бидат како турбофолкерите“??? Демек, вредностите на човекот се мерат преку тоа кој може да издржи повеќе пивски флаши у глава и отпушоци изгаснати на чело?
А ти алудираш на својот лик и дело, турбофолкер со амбиции да биде придружна хармоника на Јелена Карлеуша? Сине, ти и да се претвориш во даркер преку ноќ, сељачизмот нема да ти избледи. Тој се гради долги години, и не се губи никогаш.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
BEz navreda za nikoj samo sakav da spodelam so vas edna recenica sto ja slusnav pred nekoe vreme sedejki vo maalo :pos2:, citiram , Seljak ne e geografsko obelezje , toa e aerodromska karakterna osobina
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
tebe ti zboruvam be . sto pati ti povtoriv . dokaz daj za intelegencijata na darkerite , razbiras i za glupavosta na folkerite . Fakti iznesi . Kaj go procita toa ? i za kraj treba na vakov tekst da se palam :

KORN LYRICS

"Kill You"

Lady life, don't you cry
My life, pain is God
Many nights, painfull thoughts of her
Yell at me, again I'm wrong

In denial, I tried to be your friend
I tried to be a good boy
All I see, a hate deep inside
Startle me, someone save me

Now these memories, fill my heart, they bury me

All I wanna do!
You are not my real mother
Is kill you
Should I'd beat and stab and fuck her

Looking back I was never ever right
You were my step-mom who always wanted me out of your sight
I would come walkin' in and I 'd say hello,
but you slap me and you make some fucked up comment about my
clothes
So I tried to let it pass, but the visions in my head
were with you, with a knife up your ass, laying dead
so I pop some more caps in your ass,
Now your son is not so fun
Motherfucking bitch! Never try to play me!!!

You made my life not so good

All I wanna do! . . . is kill you

[chorus]

Wish you were dead now!!!

How can I cry over someone I never loved?
How can I cry over someone I never loved?
Never loved. . .


 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ај да не почнам да пишувам турбофолкерски текстови, пошто се си е јасно натаму. И нема докази дека даркерите се поинтелегентни од кхм, фолкерите, но сите даркери што ги познавам се одлични луѓе, пријатни за разговор и добро начитани. Не сум запознал некоја будала даркер, иако ги има многу. Додека за фолкериви, неам коментар. Јас паметен човек што сака турбофолк не сум видел. Нема ни да видам. Луѓето со мозок се луѓе со вкус. За жал, ромео, ти не припаѓаш баш тука.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
I eve ti kako repsonse nekolku turbofolk stihovi
- U BECU SAM GASTARBAJTER , U KREVETI VELIKI FAJTER
- ZIVOTE MOJE JESI LI ZIV
- OTISO SI SARMICE PROBAO NISI
-UMRI pam pam , UMRIIIIIII ZBOGOOOOOOOMMMM
- Bolje da sam ladna govna jeo nego sta sam moja rajka zeo , Moja rajka korava i gluva , na sta licis da te bog sacuva
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
tebe ti zboruvam be . sto pati ti povtoriv . dokaz daj za intelegencijata na darkerite , razbiras i za glupavosta na folkerite . Fakti iznesi . Kaj go procita toa ? i za kraj treba na vakov tekst da se palam :
Па може да се најде документ и за глупавоста на турбофолкерите, само не знам каде да барам, и а немам намера толку да се ангажирам околу тоа.
Инаку во врска со текстот, има текстови и текствои. Можеби овој не е најдобриот(иако ја разбирам тематиктата на метал културата), но во секој случај има секако поголема уметничка тежина од речиси секој турбо текст.
Знаеш (или не), текстот на една песна се вика поезија, и често пати треба да се сфати, тоа е убавината на поезијата. Луѓето со ниска интелигенција не сакаат поезија бидејќи не сакаат да се мачат да ја сфатат. Се пронајде? епа јебига, не те праи тоа сељак, те праи глуп.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
СЕљк...
-Вози југо, на кое е потрошено многу пари, за спољери, ова она... Тој внатре седи со едната рака извадена од прозеоредц, не за друго да му се гледа тетоважана за рамото, пуши цигара, и од колава вришти турбофолк "Мојаааааа ти е отворенаааа кучаааа"

-Секогаш седи у кафич сопиво враце, најчесто сам или со другар сличен на него, и задеваат девојки, едно 7-8 години помали од нив, и им викаат, ај носиме на кафе некој ден ....

-Фармеките му се спуштени до под газ, важно е да се видат боксерките со "таз вантед".

-Ако купил сабајлето некои наочари или часовник од пазар вечерта у кафич нормално дека ќе ги носи. Можи да се запимети ако не ги вади наочарите, а му течи пот по лицето, али важно е да биде забележан, а ако го носи часовникот, ја дигнува највисоко раката и ја тресе, и цело време повторува леле колку е саат, леле да не закаснам... иго погледува ... (и највеќе се радува ако некој го праша леле од кај ти се купени, а тој одма ја кажува цената)

Уф ... Има уште мноооооогу вакви случаеви, али не ми текнуваат моментално.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Ај да не почнам да пишувам турбофолкерски текстови, пошто се си е јасно натаму. И нема докази дека даркерите се поинтелегентни од кхм, фолкерите - toa sakav da go slusnam
но сите даркери што ги познавам се одлични луѓе, пријатни за разговор и добро начитани. Не сум запознал некоја будала даркер, иако ги има многу. Додека за фолкериви, неам коментар. Јас паметен човек што сака турбофолк не сум видел - kako be taka , jas sum covek bez vkus sto slusa muzika kao :
"ostaricu,necu znati dal ces za mnom zaplakati , ko ja za tobom"
tektovi pa folkerski ili turbo da ti pastiram na gaz da padnes.
Нема ни да видам - normalno deka nema da vidis , ogranicen si.
Луѓето со мозок се луѓе со вкус-ajnstajn bil najloso oblecen momak , aj da ne baram vo istorijata , a i darkerite se nosat po visoka moda:pos2: , samo slabo se banjaat .
За жал, ромео, ти не припаѓаш баш тука- jas znam kaj pripagam , ti ne znaes:tv: .
pozdrav
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
И да си ибеш векот сам си се кажа. Не ни мора да реплицирам. Enjoy.

Знам јас кај припаѓам, не се секирај. Убаво знам. И не сум ограничен. Ти си сам заклучуваш така, а со тоа покажуваш дека си немаш везе од проценување луѓе. Јебига, идиотизмот има и маани.

Тибам дегенот, не на таков вкус за облекување бе, за музика зборам. Ајнштајн е друга приказна, ти си друга. Ти не си ни приказна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom