Симптоми of being a сељак

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Мислев дека веќе ништо не ме изненадува! Ама сега... http://www.asim-model.piczo.com/?cr=5&rfm=y
Ова типче со ник "најубавиот дечко" на Skype и побарал авторизација на една другарка и она ми го прати линкот во придружба на многу смајлија :pos::pos::pos::pos:
Обратете посебно внимание на позадината на сајтот :ija:


Деј си ми роулинннннн,деј хејтин....патроулин ен чрај'на кеч ми рајдин дрде,чрајна кеч ми рајдин дрде,чрајна кеч ми рајдиннннн....:pos2::pos2::pos2:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9


Деј си ми роулинннннн,деј хејтин....патроулин ен чрај'на кеч ми рајдин дрде,чрајна кеч ми рајдин дрде,чрајна кеч ми рајдиннннн....:pos2::pos2::pos2:

hahahahahahahahahahah :smir:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Дебрчки сељак - Славна Дебрца (Од Охрид до Кичево за тие што незнаат точно)

1. Се шета со чизми до колена, и тоа на боси нозе.
2. 10 часа од денот троши за говедата и сите други останати домашни животни.
3. 10 часа троши излезен в Корзо, т.е. в ‘‘Коперација‘‘. Со пивото, си знаете.
4. Останатите 4 часа го троши за спиење.
5. Добива јака боречка пензија, и нормално, ја троши за Стоката и Воловите.
6. Не вози ни Југо, ни 101, туку Магаре, а ретко кој и запрежна кола.
7. За секој што влегол в коперација, градски човек, со друштвото се чудат Кој е овај, и Зошто им смрди на дезодоранс или парфем.
8. Го собира ѓубрето што било околу куќата, ама го става на погрешно место. Строго Дома!
9. Ги знае само песните од Кирил Мицкоски, познат Дебрчки пеач (иначе лично го знам:motor: :icon_lol: ). Ама строго само неговите, затоа што се во стилот на: Деееебрцо ти си борбееееена...Од Ботун се до Прееесека...Никнала трева в Дебрцаааа.....Ех да си од овој краааај, крај Деебрчкииии...:pov:
10. Стоката го интересира повеќе од фамилијата.
11. Зиме али Лете Џемперот на себе мора.
12. Мора да си лојален на својот пријател. Значи, мора и следната година да го однесеш волот да се пари со кравата од пријателот.
13. Гледаш само Македонска Телевизија (МРТ1)
14. Слушаш редовно КУКУРИКУ на радио.
15. Го имаш секој дел што си можел да го најдиш. Имаш дрвца, жици, конзерви, пе...абе како пак да немаш?!?! Кога некогаш ќе ти притреба? :nesvest:
16. Пушташ бркчиња ко Дејан Војвода и други војводи.
17. А бее? Кај ми е жената?
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Е ова ти е peasant.
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Мислев дека веќе ништо не ме изненадува! Ама сега... http://www.asim-model.piczo.com/?cr=5&rfm=y
Ова типче со ник "најубавиот дечко" на Skype и побарал авторизација на една другарка и она ми го прати линкот во придружба на многу смајлија :pos::pos::pos::pos:
Обратете посебно внимание на позадината на сајтот :ija:
ГРЕШКА!!!!
Ова луиѓе се зове САЈБЕР СЕЉАК...субкултура на обичниот сељак...
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Абе сеа и виеч луѓе како викате, темава е општо за селјаците, а секако дека многу ке се пронајдат и во овие работи што ги пишевме.Јас на пр. во то за ставање на сараундот миле:)).Нема веза.
Ај сеа на ред идат прилепските селјаци ама убаво да ги разработиме кој има од пп нека додаде.


Изглед-
Обично преку денот адидас тренерчиња,каква била маица и влечки со прстите извадени надвор,или пак шорцеви, дигната чорапа со 200 дупки,и влечки наравно.
Пред Излегување-Се знае пола кило гел на косата,важно да е нагоре,секое влакно да има гел, мирис каков било само да мириса,дизел гардероба.Се што е ново во мода, се прифаќа така , и ако некој носи постара гардероба, за нив е-СЕЛЈАК:DDDDD
Косица средувана кај локалните фризери-Миле Спорт, Дурлано, Емил, и No.1 Стајл.Се знае, кец позади, горе некое влакненце нагоре да стрчи.

Нокен Живот

Преку лето шема е кафичот Stone Garden,сместен во подножјето на бизнис центарот,нишалки, лошо и скапо кафе и секој викенд лубеници се делат.
Култ, студио 54, габијано, пирамида и што уште не. Во зима се отвораат дискотеките и почнува селската шема околу 10 саат стигнуват автобусите од поблиските и подалечните села, и се преполнуват кафичите со фејк дечки,и деформирани селски шмизли-Да Г`ебам:)(Најчест израз)..

Главно муабети у кафич се тоа кој што купил кола кука, мобилен од кај нашол пари, ако е болји од нивниот веднаш е на лоша критика дека НЕ Е ДРУГАР, причина да тепаш-Шо ме глеш? Причина да си тепал-НЕ те глев офчар!Музика-Турбо фолк и народно последно време, после тоа на кафе вадат цигари малборо а ти барат упалјач да запали ебати чоекот.И мн др срања.



Речник- (Разговор меѓу двајца селјаци од прилеп)
-Мајчин кај си море? Шо прајш?
-Еве сум бе пич,шо е синојча сте се степале?
-Абе шо да ти кажувам синка партали беше.....
-Зошо?
-Абе ми се пулеше чошлесто цела вечер еден буљаш. Ја земи пиво тој глеј ме. Е четибам пелената.и го средиФме
-Аууу брату арно си му напраел цар си. Вечер че се напрајме дрва?
бла бла бла бла бла бла бла бла бла

Општо за тоа се збори, и така и прилеп нема никаква иднина.


И најзабеганото нешто што го слушнав е седат неколку селјаци на камен до нив еден со кола и пушта радио се слуша техно, и еден-Дај бе изгаси тоа селјачките работи техно, ни текст има ни мелодија ништо.
- Е шо да ти пуштам за тебе шо не е селјачко ?
-Па српско се знај!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.441
Поени од реакции
47.238
Дебрчки сељак - Славна Дебрца (Од Охрид до Кичево за тие што незнаат точно)

1. Се шета со чизми до колена, и тоа на боси нозе.
2. 10 часа од денот троши за говедата и сите други останати домашни животни.
3. 10 часа троши излезен в Корзо, т.е. в ‘‘Коперација‘‘. Со пивото, си знаете.
4. Останатите 4 часа го троши за спиење.
5. Добива јака боречка пензија, и нормално, ја троши за Стоката и Воловите.
6. Не вози ни Југо, ни 101, туку Магаре, а ретко кој и запрежна кола.
7. За секој што влегол в коперација, градски човек, со друштвото се чудат Кој е овај, и Зошто им смрди на дезодоранс или парфем.
8. Го собира ѓубрето што било околу куќата, ама го става на погрешно место. Строго Дома!
9. Ги знае само песните од Кирил Мицкоски, познат Дебрчки пеач (иначе лично го знам:motor: :icon_lol: ). Ама строго само неговите, затоа што се во стилот на: Деееебрцо ти си борбееееена...Од Ботун се до Прееесека...Никнала трева в Дебрцаааа.....Ех да си од овој краааај, крај Деебрчкииии...:pov:
10. Стоката го интересира повеќе од фамилијата.
11. Зиме али Лете Џемперот на себе мора.
12. Мора да си лојален на својот пријател. Значи, мора и следната година да го однесеш волот да се пари со кравата од пријателот.
13. Гледаш само Македонска Телевизија (МРТ1)
14. Слушаш редовно КУКУРИКУ на радио.
15. Го имаш секој дел што си можел да го најдиш. Имаш дрвца, жици, конзерви, пе...абе како пак да немаш?!?! Кога некогаш ќе ти притреба? :nesvest:
16. Пушташ бркчиња ко Дејан Војвода и други војводи.
17. А бее? Кај ми е жената?
Братко си утнал нешто овде ти опишуваш селанец човек што живее во село и не му се земаат за зло овие навики.Сељак е друго сељак е човек што живее во град а има однос како ''другар ти'' од Дебарца.

Ај ако сакаш опиши Охридски сељак(од таму си така) зошто мислам дека заедно со Кумановските и Велешките се едни од појаките во државааsd
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Братко си утнал нешто овде ти опишуваш селанец човек што живее во село и не му се земаат за зло овие навики.Сељак е друго сељак е човек што живее во град а има однос како ''другар ти'' од Дебарца.

Ај ако сакаш опиши Охридски сељак(од таму си така) зошто мислам дека заедно со Кумановските и Велешките се едни од појаките во државааsd
Па така деее, цела Дебрца е ОхриТ :) Само без животните по дома :pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Imam inspiracija fuuuuuujjjjjjjjjj!:vozbud:
Od usta ne go frla sexot a kutriot nema e^nato od ko e roden......:pos2:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
seljak :)))
-idam u teretana - site sportuvaat po nesto
- nosam zlaten lanec - znaci za da ne si seljak treba da nosis vrvca so kamen
- higiena kaj seljacite - bogati ko ke vidam metalci ,rokeri , hipici mozam komotno da kazam skarani se so bricot , nozicata , gelot za tusiranje
- gelot za kosa jeste dabome e seljacka rabota
- Koli - epten preterani home made tuninzi na koli se znae deka e seljacka rabota so muflon:)) , normalno groto se samodelski , toa sto e napraveno vo mesta specijalizirani za toa , raka na srce ubavo izgledaat. Isto taka bitna e cistotata na kolata .
Obleka - retko koj nosi original ili pak ima videno sto e original pa za da komentira za toa , vo sekoj slucaj ne treba da se bidi napaden vo oblekuvanjeto , i trenerki vo farmerki , karirani kosuli , dreclivi boi i lugeto vo crno (metalcite i ostali) , bitna e i te kako cistotata na toa sto go nosis (povtorno da napomeneme).
- za alkoholot da ne komentiram i drogite , toa e aut , mada so i metalci i rokeri i narodnjaci pijani drogirani site isti kur , luge da go ebam
- za muzikata e mojata omilena tema , turbo folk = seljacka muzika , dobro taka neka bide . Dali nekoj nekogas slusal na primer - korn ili ded metal , ja koga ke slusnam takva muzika sakam da se javam u vatikan da povikam egzorcisti kaj slusatelot ili sam da pojdam i da izvedam egzorcizam .
pojke drugpat :))))
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
seljak :)))
-idam u teretana - site sportuvaat po nesto
- nosam zlaten lanec - znaci za da ne si seljak treba da nosis vrvca so kamen
- higiena kaj seljacite - bogati ko ke vidam metalci ,rokeri , hipici mozam komotno da kazam skarani se so bricot , nozicata , gelot za tusiranje
- gelot za kosa jeste dabome e seljacka rabota
- Koli - epten preterani home made tuninzi na koli se znae deka e seljacka rabota so muflon:)) , normalno groto se samodelski , toa sto e napraveno vo mesta specijalizirani za toa , raka na srce ubavo izgledaat. Isto taka bitna e cistotata na kolata .
Obleka - retko koj nosi original ili pak ima videno sto e original pa za da komentira za toa , vo sekoj slucaj ne treba da se bidi napaden vo oblekuvanjeto , i trenerki vo farmerki , karirani kosuli , dreclivi boi i lugeto vo crno (metalcite i ostali) , bitna e i te kako cistotata na toa sto go nosis (povtorno da napomeneme).
- za alkoholot da ne komentiram i drogite , toa e aut , mada so i metalci i rokeri i narodnjaci pijani drogirani site isti kur , luge da go ebam
- za muzikata e mojata omilena tema , turbo folk = seljacka muzika , dobro taka neka bide . Dali nekoj nekogas slusal na primer - korn ili ded metal , ja koga ke slusnam takva muzika sakam da se javam u vatikan da povikam egzorcisti kaj slusatelot ili sam da pojdam i da izvedam egzorcizam .
pojke drugpat :))))
металците и рокерите не се сељаци, да се само оние што сакаат да бидат рокери и металци а во слободното време цеца му е на плејлист а истото е и за раперите
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
- za muzikata e mojata omilena tema , turbo folk = seljacka muzika , dobro taka neka bide . Dali nekoj nekogas slusal na primer - korn ili ded metal , ja koga ke slusnam takva muzika sakam da se javam u vatikan da povikam egzorcisti kaj slusatelot ili sam da pojdam i da izvedam egzorcizam .
pojke drugpat :))))
Korn и дед метал се дел од една субкултура која низ која луѓето се пронаоѓаат себе си, и се идентификуваат со други луѓе. Турбофолкот, денес е исто така субкултура, со тоа што флокерите и даркерите едни од други ги дели не само изгледот, туку и драстичната разлика во коефициент на интелигенција... а во корист на даркерите (ако земеме повисок коефициент за подобро)
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
darkeri i folkeri . fakti nesto i toa drasticni da dades takva rabota vrtkas , dokaz za pogolemata intelegencija na darkerite , ete imase pred nekoj den na kajgana humor darkerska svadba , mene onaka kao degeni mi izgledaa , pojke na zivotni licea nego na luge
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
darkeri i folkeri . fakti nesto i toa drasticni da dades takva rabota vrtkas , dokaz za pogolemata intelegencija na darkerite , ete imase pred nekoj den na kajgana humor darkerska svadba , mene onaka kao degeni mi izgledaa , pojke na zivotni licea nego na luge
Можеби животни, можеби и сељаци, ама на некаков западњачки начин. :wink: Хард кор сељаци у балканска форма се Турбофолкери... општо прифатено... :music3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom