Се плашите ли од темнината? Зошто?

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Незнам зашто би се плашеле од темнина.
BTW незнам дали сте ја гледале онаа реклама (знаењето е сила, знаењето е моќ) каде што Ајнштајн го прашува неговиот професор дали темнината постое. А он му вика дека постое. Потоа Ајнштајн му вели: Не, темнината не постои, тоа е само недостаток на светлина, бидејќи светлината можеме да ја измереме, а темнината не.
 

Th3 Reap3r

Soul On Fire
Член од
24 август 2007
Мислења
378
Поени од реакции
7
ХАхахахахахах лооол од темнина да се плашам хахаха вака не а да сум у шума у ваква работа можеби ке ми биде страв а така само во темнина нема од што да ми е страв што да не гавол ке ти излезе хаха ЛОЛ!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Не. Као копиљ ептен се плашев, сеа не.

Нема причина.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.883
А се плаши ли она од мене?
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не се плашам, дури ја претпочитам, сакам собата повеќе да ми е темна, или пригушено светла, отколку светла. За спиење, се разбира, тотален мрак, освен во периоди како овој кога заспивам после изгејсонце, а немам у соба ролетни :icon_lol: И после несоници...

Знам некогаш самата да се нафурам на некои лоши хорори во глава, на пример да помислам дека има мртов леш (а каков е леш, ако не мртов :pos: ) под мојот кревет, и ме фаќа језа малце. :) Ама тоа е како резултат на дефицит на гледање на хорор филмови, па морам да си смислувам сама во глава, за да стимулирам центарот за страв. :icon_lol:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Не. У темница спијам. :tv:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Не се плшам нема реасон да се плашам, ако не е темно не можам да заспам..
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Единствено у темнина сега може да се уплашам ако сум сам у шума негде, инаку на позната територија не може да ме исплаши ништо
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
во каква и да е темнина јас умирам од страв...еве на пример еднаш со друштво влеговме во напуштена куќа ,никој не се плашеше јас умирав ми се чинеше готова сум...ова е поврзано со мојот страв од духој шо во последно време мн сонувам
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Да не имаш викано дух па сеа те мачи ххеххехе. Инаку ако сонуваш духови оди во црква кај поп..
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
во каква и да е темнина јас умирам од страв...еве на пример еднаш со друштво влеговме во напуштена куќа ,никој не се плашеше јас умирав ми се чинеше готова сум...ова е поврзано со мојот страв од духој шо во последно време мн сонувам
Како успеа да заклучиш дека сонуваш духови, како изгледаат ?
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
не ме фаќа секогаш ама зако во скоро време имам гледано хорор филм цела се тресам затоа не гледам хорори
 

Kajgana Shop

На врв Bottom