Се плашите ли од темнината? Зошто?

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Кога бев мал многу се плашев од темнината,сега не освен во планина... ако е ептен темно може малку да ме фати страв :D
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Кога бев мал многу се плашев ама стварно многу ..!! сега НЕ!!! :vozbud:

______________________

OveR..!! This is my destiny..!!!
 

NiKi_Oh

Die For MeTaL...LiVe For YouRseLF...
Член од
22 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
На темницата гледај како на отсуство на светлината, а кога е темно и никој не те гледа можеш да правиш многу работи....
точно, јас не се плашам од темнина поради истите причини што ги кажа воне па...то е тооо...
 
Член од
17 март 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Sakam temica, mi dava sansa da se smiram i da razmisluvam, kako da dobivam vreme samo za sebe, no nekogas (mnogu retko) moze da ima sosem sprotiven efekt
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Уфф, само кога сум сам..како ноќеска..сам бев, и само слушам да мрдне или да тропне нешо..КОМА:vozbud:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Dokolku slusam ili gledam nekoi mornicavi raboti da posle mi e strav sama da sum vo temnica.Mi se ima sluceno vo Bitola lani cimerkite si zaminaa a jas ke gledam filmovi zasto nemase so da pravam drugo,najcesto gledam horori zasto i mi se omileni i posle da si legnam,izgasiv se,zakluciv ali...se nesto mi se precinuvase de nekoj kako cekori,senki...i dosta vreme mi trebase da soberam hrabrost da stanam da zapalam lamba :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Порано се плашев докај 12-13 години, ама после не знам шо случи сакав да седам во темно и се надевав дека ќе ми дојде бугимен да ме нападне па да го скршам од мавање изгледа у пувертет почнав да влегувам тогаш и почна да ми врие крвта, сеа мака неам.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
Абе понекогаш искрено и јас се плашам ...посебно ако гледам некој хорор филм преку денот мах. до 5 сато..ако гледам навечер хорор нема да ми биди страв...нз ни јас како али то е то :):):)
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
јас искрено не се плашам од темница ! но се плашам од 3 часот на сабајле... откако го гледав егзорцизмот на емили роуз, ми се создаде некој комплекс лол... секогаш некако се ежам коа ке дојде 3 сатот сабајле....
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ами ако си во дискотека то време ? :pos:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
А што има во темница , а што нема на светло ??
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ами ако си во дискотека то време ? :pos:
Хаха ,а ако си у дискотека и да снема струја , ќе биде работата "Јебига , сви смо се гурали" :)

На темава иначе..дали се плашам..Ако иам гледано хорор некој , да се плашам , иначе не..Уствари да ,страв ми е да не се пукнам негде..врата на пример ( од искуство:) )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom